Poleć znajomym

Zielona kupa u dziecka

Autor: , 11 czerwca 2010 w Niemowlę, Komentarze (2) »

Kolor kupy dziecka w dużym stopniu zależy od diety karmiącej mamy lub samego niemowlaka. Najpierw należy przeanalizować dietę.

Zielony kolor kupy niemowlaka może wynikać z reakcji na mieszankę ze zhydrolizowanym białkiem np. Bebilon. Może też być objawem nietolerancji nowego pokarmu np. mleka krowiego lub tez sygnałem rozpoczynającej się infekcji u dziecka. Musimy bardzo dokładnie obserwować naszego malucha. Problem z kupkami pojawia się również w okresie ząbkowania, kiedy to dziecko wszystko wkłada do buzi, połykając przy okazji wiele bakterii.

Jeśli zielonkawy kolor kupy utrzymuje się przez kilkanaście dni lub też gdy dziecko częściej niż zwykle robi kupy z przezroczystymi pasmami śluzu lub drobinkami krwi, należy skonsultować się z pediatrą. Objawy te mogą świadczyć o infekcji w obrębie układu pokarmowego. Lekarz ustali dietę dla dziecka i zleci odpowiednie leczenie.

Podczas pielęgnacji przy przewijaniu dziecka należy pamiętać o prawidłowej higienie pośladków, zmienianiu często pieluch (po każdej kupie), wietrzeniu pupy i stosowaniu kremów przeciw odparzeniom.

Tagi: zielona kupa, niemowlę, dieta niemowlaka

Podobne artykuły:

 • Drzemka jest niezbędna

  Drzemka jest niezbędna

  Małe dziecko potrzebuje odpoczynku w ciągu dnia. W tym czasie regeneruje siły i układa w pamięci to, czego nauczył się podczas zabawy. Co jednak zrobić, gdy smyk nie chce nawet zmrużyć oka? Więcej »

 • Jak wspomagać rozwój wzroku dziecka

  Jak wspomagać rozwój wzroku dziecka

  Noworodek nie widzi za wiele, ale kilkumiesięczne niemowlę już tak. Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, za pomocą których poznaje świat, rozwija inteligencję. Oto jak możesz ... Więcej »

 • Stres 6 sposobów, które pomogą dziecku się z nim uporać

  Stres
  6 sposobów, które pomogą dziecku się z nim uporać

  Od stresu nikt z nas nie ucieknie. Dopada każdego w każdym wieku. Twoje dziecko też! Zostań pierwszym "terapeutą" i pomóż dziecku łagodzić jego odczuwanie. Więcej »

 • Jak kąpać niemowlaka

  Jak kąpać niemowlaka

  To, czy kąpiel będzie dla twojego dziecka przyjemnością czy traumatycznym przeżyciem, zależy od ciebie. Warto więc odpowiednio się do niej przygotować i przestrzegać kilku wskazówek. Więcej »

Komentarze

 1. sysia 6 października 2011, 20:50

  Moj robi zielone kupy po bebilonie pepti

 2. Ania886 19 marca 2014, 19:52

  a mój niekiedy mimo że karmie naturalnie..