Poleć znajomym

Zdrowe mięso dla malca

Autor: , 5 września 2010 w Maluszek, Komentarze (2) »

Mięso w diecie dziecka pojawia się już od ok. 6-7 miesiąca życia (po 4 tygodniach od wprowadzenia zupy jarzynowej). Sprawdź, które będzie dla niego najzdrowsze.

Maluszek powinien zjadać codziennie około 10g mięsa. Jeśli nie będziemy go dziecku podawać, grozi to niedokrwistością, czyli anemią. Najlepsze będą dla niego mięsa tj.:

Królik - jego mięso zawiera dużo łatwo przyswajalnego białka, jest bardzo delikatne i łatwostrawne. Polecane jest wszystkim małym dzieciom, a szczególnie tym, cierpiącym na alergię pokarmową.

Drób - chudy kurczak, gołąb lub indyk będą idealne na obiad, np. potrawy z piersi. Zrezygnuj na tym etapie karmienia malca z podawania mu kaczki.

Jagnięcina - to kolejna propozycja dla alergików, gdyż mięso to bardzo rzadko uczula. Do tego jest chudziutkie, delikatne i lekkostrawne.

Cielęcina - jest lekkostrawna i bogata w minerały tj. potas, fosfor, żelazo. Może jednak wywoływać alergię, zwłaszcza jeśli małych jest uczulony na białko mleko krowiego. Wyklucz ją wówczas z diety swojego dziecka.

Wołowina - podobnie jak w przypadku cielęciny, powinny na nią uważać dzieci uczulone na białko mleka krowiego. Pozostałe mogą spożywać ją bez obaw. Jest bogata w żelazo. Lepiej ją dusić niż gotować czy smażyć, bo wtedy będzie bardziej miękka i łatwostrawna.

Tagi: mięso w diecie dziecka, dieta małego dziecka

Podobne artykuły:

 • Co robić, gdy dziecko kłamie

  Co robić, gdy dziecko kłamie

  Dzieci kłamią ze wstydu, w obawie przed konsekwencjami lub w celu zwrócenia na siebie uwagi, a czasem po prostu bez powodu puszczają wodze fantazji. Zobacz, jak ograniczyć dziecięcą ... Więcej »

 • Drzemka jest niezbędna

  Drzemka jest niezbędna

  Małe dziecko potrzebuje odpoczynku w ciągu dnia. W tym czasie regeneruje siły i układa w pamięci to, czego nauczył się podczas zabawy. Co jednak zrobić, gdy smyk nie chce nawet zmrużyć oka? Więcej »

 • Nieśmiałe dziecko Jak z nim postępować?

  Nieśmiałe dziecko
  Jak z nim postępować?

  Jesteś rodzicem nieśmiałego dziecka? Będziesz potrzebować delikatności i cierpliwości, by pomóc mu w kontaktach z innymi. Więcej »

 • Nabiał w diecie dziecka

  Nabiał w diecie dziecka

  Wapń jest podstawowym budulcem kości i zębów. Najlepszym źródłem łatwo przyswajalnego wapnia i innych składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju jest mleko i nabiał. Więcej »

Komentarze

 1. mikusiowa 1 marca 2011, 9:06

  Mó synek zajada sie królikiem i cielęcinka :) Kurczaka mu nie podaję bo te w sklepie są faszerowane hormonami aby szybciej rosły.

 2. mamaela 28 czerwca 2011, 21:19

  Królika jakoś nigdy nie widziałam w sklepach, w których robię zakupy, musze się rozejrzeć gdzie w okolicy można kupić to mięsko