Poleć znajomym

Z dzieckiem do neurologa

Autor: , 23 czerwca 2010 w Niemowlę, Komentarze (2) »

Gdy coś cię zaniepokoi w rozwoju twojego dziecka, nie zwlekaj, tylko od razu umów się na wizytę u neurologa. Leczenie najlepiej jest rozpocząć jak najszybciej. Może się też zdarzyć, że niepokoisz się niepotrzebnie, ale lepiej, żeby to specjalista rozwijał twoje wątpliwości.

Do neurologa idź z dzieckiem, gdy:

 • w 3-4 miesiącu życia dziecko nie chce się położyć na brzuszku, płacze, odpycha się i wygina ciało;
 • w 6 miesiącu życia samo nie potrafi się przekręcić z pleców na brzuch;
 • między 9 a 11 miesiącem życia malec nie potrafi raczkować, a jedynym jego sposobem poruszania się jest przesuwanie się po pupie;
 • miesiąc po tym, jak nauczyło się wstawać, wciąż stoi lub chodzi tylko na palcach;
 • mając 1,5 roku słabo chodzi, jest niezdarny, wciąż się przewraca, potyka i wykazuje wyraźnie cechy mniejszej sprawności ruchowej niż jego rówieśnicy;
 • 2 latek mówi tylko w swoim języku, nie zrozumiałym dla otoczenia, nie buduje prostych zdań typu "mama da";
 • niezależnie od wieku - gdy ma drgawki, traci przytomność, pojawiają się zaburzenia snu i częste bóle czy zawroty głowy.

Tagi: neurolog, dziecko, niemowlę, z dzieckiem do lekarza, z dzieckiem do neurologa, badanie lekarskie, zdrowie dziecka

Podobne artykuły:

 • Rozwój dziecka - miesiąc pierwszy

  Rozwój dziecka - miesiąc pierwszy

  Pierwszy miesiąc jest najtrudniejszy dla rodziców jak i dla noworodka. Malutkie, rączki, chybotliwa główka i kruche ciałko budzą w tobie czułość a zarazem lęk. Więcej »

 • Jak wychować szczęśliwe dziecko?

  Jak wychować szczęśliwe dziecko?

  Każdy ma jakiś pomysł na to, jak zapewnić dziecku szczęście. Dla jednych to wczesne lekcje języków obcych, dla innych szeroko komentowane bezstresowe wychowanie. A co na to nauka? Więcej »

 • Kreatywne wspieranie rozwoju dziecka

  Kreatywne wspieranie rozwoju dziecka

  Uczenie własnych dzieci jest fascynującą przygodą, o której w wywiadzie opowiadają Natalia i Krzysztof Minge - autorzy poradnika Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? Więcej »

 • Drzemka jest niezbędna

  Drzemka jest niezbędna

  Małe dziecko potrzebuje odpoczynku w ciągu dnia. W tym czasie regeneruje siły i układa w pamięci to, czego nauczył się podczas zabawy. Co jednak zrobić, gdy smyk nie chce nawet zmrużyć oka? Więcej »

Komentarze

 1. Aaron (Gość) 25 kwietnia 2013, 14:50

  Gentile Sergio, il post e8 stato inserito prima che il film anassde in onda; nessuno conosceva di preciso il contenuto ne8 come sarebbe stato trattato. Quindi non vediamo il motivo della tua polemica dal momento che e8 stata fornita una informazione sulla messa in onda di una fiction TV. Se poi vogliamo discutere a posteriori del film siamo rimaste stupite anche noi per l'inesattezza con cui e8 stata trattata la tematica della dislessia. Misera e banale anche la conclusione.Un caro saluto

 2. mamaK (Gość) 9 sierpnia 2015, 17:28

  Witam, świetnym specjalistą dzięcięcym neurologiem jest dr Krzysztof Sadowski! jesli ktos ma problem, tak jak ja z moim synkiem, szczerze polecam!! Obejrzał wyniki różnych badań, przeprowadził swoje badanie, był bardzo miły na wizycie.