Poleć znajomym

Wizyta położnej po porodzie w domu

Autor: , 16 listopada 2013 w Ciąża i Poród, Komentarze (3) »

Przez wiele miesięcy przygotowywałaś się do narodzin dziecka. W szpitalu po porodzie masz dyspozycji położne i nie musisz się martwić o codzienne domowe sprawy. Jednak po powrocie do domu mogą pojawić się obawy i strach. Z pomocą przyjdzie ci położna patronażowa.

Po powrocie do domu z dzieciątkiem nagle wszystko nabiera innego wymiaru. Początki nie zawsze są łatwe, zwłaszcza kiedy jesteś jeszcze obolała. Pierwsza wizyta patronażowa położnej środowiskowe powinna odbyć się w ciągu 24 godzin od otrzymania zgłoszenia o urodzeniu dziecka.

Podczas wizyty położna ogląda jak goi się rana na pępku, sprawdza ciemiączko, ocenia ogólny stan noworodka, sprawdza jak goi się krocze po porodzie w przypadku nacięcia lub też rana po cesarskim cięciu, jak obkurcza się macica i jakie jest krwawienie połogowe.

Położna poprosi cię również w przypadku karmienia naturalnego o przyłożenie dziecka do piersi. Oceni czy dobrze przykładasz dziecko i jak sobie z tym radzisz.

Do tej wizyty nie musisz się jakoś bardziej przygotowywać. Dobrze jest jednak wszystkie swoje wątpliwości, pytania czy uwagi spisać na kartce.

Wizyty patronażowe położnej są dobrowolne i przysługują do 2 miesiąca życia. Są one bezpłatne. Później opiekę przejmuje pielęgniarka środowiskowa.

Jeśli podczas wizyty położna wykryje np. zaniedbania dziecka, zobowiązana jest do zgłoszenia tego faktu lekarzowi rodzinnemu lub odpowiednim instytucjom.

Tagi: wizyta położnej w domu, wizyty patronażowe położnej, po porodzie

Podobne artykuły:

 • Jak wrócić do formy po porodzie?

  Jak wrócić do formy po porodzie?

  Powrót do formy po porodzie opiera się na tych samych zasadach, co w przypadku osób, których świat nie stanął właśnie na głowie. Dieta, ćwiczenia i pielęgnacja to podstawy, jednak ... Więcej »

 • Aktywny poród

  Aktywny poród

  Podczas porodu nie musisz leżeć. Możesz spacerować, tańczyć, kucać - rób to, co podpowiada ci instynkt. Poród będzie łatwiejszy zarówno dla ciebie jak i dziecka. Więcej »

 • Poród kleszczowy

  Poród kleszczowy

  Poród przy pomocy kleszczy stosuje się, gdy parcie nie jest skuteczne z powodu wyczerpania rodzącej albo by oszczędzić wysiłku matce, która ma np. wadę serca. Nie należy się go obawiać. Więcej »

 • To może przytrafić ci się podczas porodu

  To może przytrafić ci się podczas porodu

  Twoje ciało podczas porodu może zaskoczyć cię całkiem naturalnymi, chociaż niezbyt miłymi reakcjami. I chociaż dla personelu szpitalnego to nic nadzwyczajnego, dla ciebie może to być ... Więcej »

Komentarze

 1. ktee 16 listopada 2013, 20:37

  Ja nie będę komentowała swojej położnej.. Moim zdaniem zbędny stres..

 2. Malinka (Gość) 17 listopada 2013, 13:22

  Ja właśnie bardzo sobie chwaliłam pomoc położnej środowiskowej. Również się bałam tej wizytacji, podświadomie, że wymyśli coś, żeby mi odebrać synka. Takie to głupie i irracjonalne, ale nie mogłam o tym nie myśleć. Tymczasem była u mnie co tydzień i zawsze, gdy tego potrzebowałam. Miałam do niej komórkę.
  Do tego , wszystkim kobietom w ciąży przysługuje opieka położnej środowiskowej od , jak mi się zdaje 26 tygodnia ciąży. U mnie to miało formę indywidualnych spotkań w poradni. Miałam tam podobny program zajęć, jak w szkole rodzenia, nawet dokładniej, tylko bez ćwiczeń.
  Polecam zdecydowanie

 3. Jennifer.v 30 lipca 2016, 15:14

  Kiedy byłem w potrzebie pomocy finansowej, skontaktowałem Calvin finansowe kredytu mieszkaniowego dla kredytu ZL790,000 i dostałem pożyczkę trzy dni po zatwierdzeniu bez stresu, jeśli jesteś w potrzebie biznesu, pożyczki osobiste lub jakiejkolwiek kredytu, proszę skontaktować się Calvin finansowe kredytu mieszkaniowego poprzez ich adres e-mail: (calvinfinancialloanhome@outlook.com) Tel: (+1) 501-404-7495 lub strona internetowa: http://calviinfinancialloanhomes.bravesites.com