Poleć znajomym

Warsztaty krajoznawcze - Holandia i Egipt

Autor: , 8 maja 2012 w Dziecko, Komentarze (0) »

Po przerwie majowej powracamy do cyklu warsztatów krajoznawczych dla dzieci, które od końca marca odbywają się w Warszawie.

Każde spotkanie to nietypowy program edukacyjny dla dzieci, połączony z rozrywką, zajęciami plastycznymi oraz elementami interakcji takiej jak przebieranie się w narodowe stroje czy nakładanie orientalnego makijażu. Zajęcia powstają we współpracy z ambasadami krajów z programu – instytucje te dostarczają unikatowe materiały do pracy podczas warsztatów oraz zapewniają pamiątki dla każdego z dziecka. Każde dziecko uczestniczące w warsztatach otrzyma również prezenty od firmy Spokey!

12. maja odbywają się aż cztery grupy warsztatowe!

Restauracja Pierrogeria, Plac Konstytucji 2:

WIELKIE ŚWIĘTO DZIECKA PO HOLENDERSKU

12:00 grupa wiekowa 4-6 lat

13:30 grupa wiekowa 7-10 lat

Warsztaty połączą część edukacyjną związaną z przestawieniem ciekawych aspektów kraju holenderskiego z częścią plastyczną, nawiązującą do cyklicznego festynu dla dzieci O Holender, który odbywa się już niedługo w Warszawie. Tym samym warsztaty będą dla dzieci przygotowaniami do festiwalu. Ambasada Holandii przekazała dla dzieci upominki.

Fot. jot.punkt

Fot. jot.punkt

Restauracja Ilios, ul. Dereniowa 6 (Ursynów):

STAROŻYTNY I WSPÓŁCZESNY EGIPT

13:00 grupa wiekowa 4-6 lat

14:30 grupa wiekowa 7-10 lat

Warsztaty to podróż przez historię dawnych cywilizacji. Archeologiczną atmosferę dzieci poczują dzięki kolorowym i interaktywnym publikacjom książkowym, a także przemieniając się w w przedstawicieli starożytnego rodu faraonów podczas części plastycznej. Każde z dzieci wyjdzie z warsztatów z ciekawą pamiątką oraz pakietem prezentowym od firmy Spokey.

Uwaga! Konieczna jest rejestracja

Aby dokonać rejestracji, prosimy o wysłanie maila na adres: warsztaty@zwalcznude.pl.

W treści należy podać: 1. ilość rejestrowanych dzieci, 2. ich imię i wiek 3. Nazwę warsztatów, na jakie zapisują Państwo dzieci (miejsce, dzień i grupa wiekowa!) 4. skąd dowiedzieli się Państwo o warsztatach 5. oraz dzielnicę Warszawy, w jakiej Państwo mieszkają.

Niestety, wiele osób pomimo rejestracji, a następnie potwierdzenia rejestracji nie zjawia się w dzień warsztatów, marnując tym samym miejsca, na które oczekiwało wiele dzieci. Ze względu na powtarzanie się takiej sytuacji, organizatorzy zdecydowali się na symboliczną opłatę w wysokości 15 zł, która zostanie przeznaczona na pamiątki dla dzieci i na pensję animatorów. Dane do przelewu zostaną przesłane na adres mailowy.

W kolejne soboty maja odbędą się także warsztaty o Słowacji i Szwecji. Więcej informacji na www.fajnamama.pl/warsztaty-krajoznawcze-dla-dzieci/

Tagi: warsztaty krajoznawcze, podróże, kreatywne wspieranie rozwoju, edukacja

Podobne artykuły:

 • Warsztaty krajoznawcze - Japonia

  Warsztaty krajoznawcze - Japonia

  Za nami pierwsze warsztaty z cyku spotkań krajoznawczych. 24. marca dzieci poznały cuda przyrodnicze Turcji, nauczyły się malować flagę kraju oraz wykonały pocztówkę z materiałów ... Więcej »

 • Warsztaty krajoznawcze dla dzieci

  Warsztaty krajoznawcze dla dzieci

  Chcesz, by twoje dziecko uczyło się tolerancji, potrafiło przywitać się po japońsku i wiedziało, co warto zobaczyć w Kairze? Koniecznie przyprowadź je w sobotę do warszawskiej Pierrogerii. Więcej »

 • Kreatywne wspieranie rozwoju dziecka

  Kreatywne wspieranie rozwoju dziecka

  Uczenie własnych dzieci jest fascynującą przygodą, o której w wywiadzie opowiadają Natalia i Krzysztof Minge - autorzy poradnika Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? Więcej »

 • Warsztaty krajoznawcze: Szwajcaria

  Warsztaty krajoznawcze: Szwajcaria

  Ze względu na duże zainteresowanie projektem i prośby rodziców uczestniczących, zorganizowano jeszcze jedne warsztaty krajoznawcze w czerwcu, tym razem na pewno ostatnie w tym roku szkolnym. Więcej »

Komentarze