Poleć znajomym

Warsztaty krajoznawcze - Egipt

Autor: , 11 kwietnia 2012 w Dziecko, Komentarze (0) »

Za nami kolejne warsztaty z cyklu spotkań krajoznawczych dla dzieci. 31. marca w Pierrogerii dzieci przeniosły się do Japonii, gdzie chodziły w tradycyjnym kimono, słuchały piosenek dla rówieśników z dalekiego wschodu, wysłuchały baśni, nauczyły się pisać swoje imię po japońsku, a także malować flagę kraju.

W najbliższą sobotę - 14 kwietnia - odbywamy podróż do gorącego Egiptu, gdzie będziemy poznawać starożytną i współczesną cywilizację północnej Afryki. Dzieci zobaczą na własne oczy skarby starożytnej cywilizacji, a także poczują się jak w Afryce dzięki elementom tradycyjnego stroju, jaki udostępniła Ambasada Egiptu.

Założeniem warsztatów jest 10 spotkań z 10 różnymi krajami – bardziej i mniej orientalnymi, ale zawsze nadspodziewanie ciekawymi. Program nastawiony jest na osiągnięcie jak największej interaktywności każdej z części edukacyjnych oraz empiryczne poznawanie pewnych aspektów obcej kultury. Wszystkie spotkania organizowane są dzięki współpracy z ambasadami, które udostępniają materiały do pracy z dziećmi.

Kolejne spotkania krajoznawcze odbędą się według planu (uwaga! zmiany):

  • 12. maja, "Wielkie święto dziecka po holendersku" - Tego dnia oprócz prezentacji Królestwa Niderlandów dzieci spotkają się z organizatorami Festynu O Holender. Prace plastyczne wykonane podczas warsztatów stworzą wystawę podczas tegorocznej edycji święta.
  • 19. maja, "Spotkanie ze Słowacją i Słowakami!"
  • 26. maja, "Podróż do Szwecji z Pippi Pończoszanką"

Więcej informacji o warsztatach na www.fajnamama.pl/warsztaty-krajoznawcze-dla-dzieci/

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, ale ze względu na duże zainteresowanie, konieczna jest rejestracja. Spotkania odbywają się o godzinie 12 w restauracji Pierrogeria na Pl. Konstytucji 2 w Warszawie

Rejestracja

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: warsztaty@zwalcznude.pl, w tytule podając „warsztaty krajoznawcze”, a w treści (to bardzo ważne!):

  1. imiona i wiek dzieci,
  2. warsztaty, na które chcą Państwo dokonać rezerwacji
  3. nazwisko, na jakie zostaje dokonana rezerwacja
  4. dzielnica, w jakiej Państwo mieszkają (ta informacja będzie przydatna przy organizacji kolejnych warsztatów)
  5. źródło, z jakiego dowiedzieli się Państwo o warsztatach.

Tagi: warsztaty krajoznawcze, edukacja, podróże

Podobne artykuły:

Komentarze