Poleć znajomym

Uwaga na toksyczną biżuterię dla dzieci

Autor: , 27 marca 2012 w Uczeń, Komentarze (1) »

Małe dziewczynki chcą wyglądać jak ich mamy, dlatego chętnie stroją się w biżuterię. Jednak według ostatnich badań amerykańskiego Centrum Ekologii akcesoria ze znanych sieciówek są niebezpieczne dla zdrowia.

Eksperci z HealthyStuff.org przebadali około 14 najpopularniejszych w USA sklepów z odzieżą i biżuterią dla dzieci, m.in. znane również w Polsce sklepy H&M i Glitter. Badanie wykazało, że w dziecięcych ozdobach, znajduje się wiele niebezpiecznych dla zdrowia i uczulających substancji – począwszy od niklu, chromu i ołowiu, skończywszy na rtęci i arsenie. Uczulający chrom, w ilości przekraczającej bezpieczne dla zdrowia normy, wykryto w 93 procentach badanych akcesoriów! Nikiel wykryto w blisko co trzeciej ozdobie a ołów - w 27 procent ozdób popularnych odzieżowych marek.

Niebezpieczna biżuteria ma zostać wycofana ze sprzedaży.

Zanim jednak to nastąpi, zastanów się, czy sztuczne kolczyki, korale, bransoletki itp. błyskotki są twojemu dziecku niezbędne do ładnego wyglądu. Może warto je zastąpić zrobionymi własnoręcznie ozdobami, np. ze sznurków, muliny, koralików, dostępnych w pasmanteriach. Przede wszystkim pomyśl o zdrowiu swojego malucha.

Tagi: biżuteria dla dzieci, moda dla dzieci, moda dziecięca

Podobne artykuły:

Komentarze

  1. Milena (Gość) 30 marca 2012, 11:29

    Ja mam w domu taką małą 6letnią księżniczkę, która uwielbia się stroić. Dziewczęce Memo buciki, sukienki z falbankami i bużuteria też. Ale często robimy są same. Z jarzębiny, kolorowych guzików, modeliny, kasztanów... Świetna nietoksyczna zabawa :)