Poleć znajomym

Test Fertell - domowy test na płodność mężczyzn

Autor: , 6 stycznia 2010 w Ciąża i Poród, Komentarze (3) »

Test nie wymaga badania w gabinecie, co dla wielu mężczyzn jest dosyć niekomfortowe, a wiarygodność oceniana jest na 95%.

Przeprowadzenie testu polega na pobraniu spermy, która przechodzi przez urządzenie pokonując specjalną barierkę. Urządzenie to liczy, ilu plemnikom udało się pokonać tą drogę aby osiągnąć wyznaczony punkt. Wyniki testu znane są po godzinie. Jeżeli pojawia się czerwona linia, oznacza to w spermie jest dużo aktywnych plemników i wynik testu jest pozytywny. Brak linii oznacza, że mężczyzna w danym momencie jest niewystarczająco płodny lub bezpłodny.

Obecnie coraz więcej par ma problemy z zajściem w ciążę, a sytuację pogarsza jeszcze odkładanie w czasie założenia rodziny. Z tego też powodu wczesne ustalenie po której stronie istnieje problem, ma bardzo duże znaczenie w leczeniu niepłodności. Przeprowadzeniu testu i jego wynik wcale jednak nie oznaczają, że wszystko jest w porządku. Pary borykające się z problemem niepłodności może czekać jeszcze długa droga, ale test Farell jest początkiem tej drogi.

Tagi: test Fertell, test na płodność mężczyzn

Podobne artykuły:

 • Sposoby leczenia niepłodności - leki hormonalne

  Sposoby leczenia niepłodności - leki hormonalne

  Sposoby leczenia niepłodności zależą od jej przyczyn. Najczęściej są to zaburzenia hormonalne, które bardzo szybko można ustalić i zacząć leczenie. To prosta i szybka droga do posiadania ... Więcej »

 • Testy owulacyjne

  Testy owulacyjne

  Testy owulacyjne umożliwiają określenie w przybliżeniu czasu największej płodności kobiety, czyli owulacji (jajeczkowania). Dzięki nim łatwiej jest więc zaplanować moment zajścia w ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: Moniczka21

  Fajna Mama Tygodnia: Moniczka21

  Początków z Fajną Mamą nie wspomina za dobrze, ale za to teraz czerpie z niej same dobre emocje... My z jej obecności też, bo Monika ma w sobie jakąś taką fajną energię. Więcej »

 • Przyczyny niepłodności

  Przyczyny niepłodności

  Jesteście młodzi i zdrowi, a jednak nie możecie zostać rodzicami. Przyczyny niepłodności mogą być różne. Poznaj te najczęstsze, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Więcej »

Komentarze

 1. Nerus1984 (Gość) 3 lipca 2011, 10:47

  A gdzie można kupić takie urządzenie?

 2. mikusiowa 24 lipca 2011, 22:24

  ooo ja też nie słyszałam o takim teście. Gdzie można taki kupic ??

 3. erasta-su (Gość) 2 września 2011, 14:12

  no właśnie gdzie można nabyć taki test?