Poleć znajomym

Test Fertell - domowy test na płodność mężczyzn

Autor: , 6 stycznia 2010 w Ciąża i Poród, Komentarze (3) »

Test nie wymaga badania w gabinecie, co dla wielu mężczyzn jest dosyć niekomfortowe, a wiarygodność oceniana jest na 95%.

Przeprowadzenie testu polega na pobraniu spermy, która przechodzi przez urządzenie pokonując specjalną barierkę. Urządzenie to liczy, ilu plemnikom udało się pokonać tą drogę aby osiągnąć wyznaczony punkt. Wyniki testu znane są po godzinie. Jeżeli pojawia się czerwona linia, oznacza to w spermie jest dużo aktywnych plemników i wynik testu jest pozytywny. Brak linii oznacza, że mężczyzna w danym momencie jest niewystarczająco płodny lub bezpłodny.

Obecnie coraz więcej par ma problemy z zajściem w ciążę, a sytuację pogarsza jeszcze odkładanie w czasie założenia rodziny. Z tego też powodu wczesne ustalenie po której stronie istnieje problem, ma bardzo duże znaczenie w leczeniu niepłodności. Przeprowadzeniu testu i jego wynik wcale jednak nie oznaczają, że wszystko jest w porządku. Pary borykające się z problemem niepłodności może czekać jeszcze długa droga, ale test Farell jest początkiem tej drogi.

Tagi: test Fertell, test na płodność mężczyzn

Komentarze

  1. Nerus1984 (Gość) 3 lipca 2011, 10:47

    A gdzie można kupić takie urządzenie?

  2. mikusiowa 24 lipca 2011, 22:24

    ooo ja też nie słyszałam o takim teście. Gdzie można taki kupic ??

  3. erasta-su (Gość) 2 września 2011, 14:12

    no właśnie gdzie można nabyć taki test?