Poleć znajomym

Stresująca droga do szkoły

Autor: , 30 marca 2012 w Mama i Tata, Komentarze (0) »

Weź jedno ociągające się dziecko o poranku, zmieszaj z korkami na drodze, przypraw presją dotarcia na czas do pracy i ultra zestresowany rodzic gotowy. A przecież trzeba jeszcze odebrać pociechę ze szkoły…

Szaleńczy pęd, by odwieźć dziecko na czas do szkoły i do tego nie spóźnić się do pracy to według badań jeden z najbardziej stresogennych czynników w życiu nowoczesnego rodzica.

Z ankiet przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że dla 77% rodziców, którzy odwożą dzieci do szkoły, poranne i popołudniowe kursy są bardziej stresujące niż sama praca i zakupy z małym dzieckiem w wózku. 54% z nich znacznie częściej przeklina i używa klaksonu niż w innych okolicznościach.

Na tym się jednak nie kończy. 80% rodziców przyznaje, że z dużą regularnością traci cierpliwość i podnosi głos mówiąc do dzieci, a 42% zdarza się odczuwać mdłości na sama myśl o znienawidzonej trasie.

Fot. Ed Yourdon Fot. Ed Yourdon

Nikt nie powinien stresować się w drodze do szkoły – ani dzieci, ani tym bardziej rodzice. Macie jakieś sprawdzone sposoby na uniknięcie nerwowości przed wyjściem z domu? Jak ocenilibyście poziom swojego porannego stresu w skali od 1 do 10?

Tagi: stres, szkoła, rodzice

Podobne artykuły:

Komentarze