Poleć znajomym

Solgar - suplementy i witaminy dla kobiet

Autor: , 27 sierpnia 2013 w Mama i Tata, Komentarze (2) »

Firma Solgar powstała w 1947 roku i jest obecnie jednym z najbardziej renomowanych producentów suplementów witaminowych, ziołowych i mineralnych. W swojej bogatej ofercie ma kilka godnych polecenia produktów dedykowanych kobietom na każdym etapie ich życia.

Trudno jednoznacznie wskazać, które składniki odżywcze są najkorzystniejsze dla kobiet. By organizm funkcjonował na najwyższych obrotach, wszystkie są konieczne, ale zapotrzebowanie na konkretne witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe, aminokwasy i inne związki jest zależne między innymi od trybu życia, stanu zdrowia i wieku.

Jeśli na przykład stosujemy antykoncepcję hormonalną albo borykamy się z dolegliwościami okresu klimakterium, powinnyśmy zadbać o dodatkowe źródło witaminy E, palaczkom poleca się zwiększenie dawek witaminy C, a przyszłe mamy bezwzględnie muszą sięgnąć po kwas foliowy. Gdy pogarsza się kondycja naszych włosów, skóry i paznokci, największą rolę odgrywają witaminy z grupy B i aminokwasy siarkowe, w okresach wzmożonego napięcia nerwowego przyda się więcej magnezu, a gdy życie często uprzykrza opryszczka, warto zadbać o dodatkowe źródło lizyny. A to tylko kilka przykładów.

Podstawowym źródłem najważniejszych składników odżywczych powinna być zbilansowana dieta – nie zastąpi jej żaden preparat nabyty w aptece. Jak sama nazwa wskazuje, suplement jest tylko dodatkiem do tego, co powinniśmy dostarczać organizmowi wraz z pożywieniem i pod żadnym pozorem nie może być substytutem zróżnicowanego jadłospisu. Jeśli sięgamy po suplement diety, musi być ku temu wyraźny powód, a wybrany przez nas produkt powinien spełniać najwyższe standardy jakości. Do takich produktów można z pewnością zaliczyć suplementy firmy Solgar, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów.

Wśród produktów dedykowanych dla kobiet lub szczególnie im polecanych są:

 • Solgar Female Multiple - Opracowany naukowo zestaw witamin i minerałów niezbędnych dla właściwego przebiegu procesów metabolicznych w organizmie kobiety. Dzięki zastosowaniu odpowiednich proporcji i dobrze przyswajalnych form składników, preparat jest bezpiecznym, skutecznym uzupełnieniem diety.
 • Solgar Formuła Włosy, Skóra, Paznokcie - Preparat zawiera wszystkie składniki, które organizm wykorzystuje do bu­dowy kolagenu i keratyny, podstawowych składników włosów, skóry i pa­znokci.
 • Solgar Kwas Foliowy i Solgar Witaminy i minerały prenatalne - Przynajmniej 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę, przyszła mama powinna rozpocząć suplementację kwasu foliowego (witaminy B9) w dawce wynoszącej 0,4 mg dziennie. Kwas foliowy pełni kluczową rolę w podziałach komórkowych dlatego jest najważniejszą witaminą dla rozwijającego się płodu. Prawidłowa podaż witaminy B9 u ciężarnej zapobiega wadom cewy nerwowej płodu i wadom serca, a także zmniejsza ryzyko poronień.
 • Solgar Izoflawony Sojowe - Izoflawony sojowe należą do grupy fitoestrogenów, czyli naturalnych związków, które w organizmie ludzkim zachowują się podobnie jak estrogeny. Badania wykazują wykazuje, że pewne rodzaje izoflawonów występujących w soi przyczyniają się do zachowania równowagi hormonalnej u kobiet, w związku z czym mogą ograniczać dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym oraz przekwitaniem (tzw. zespól klimakteryjny), jak również zapobiegać osteoporozie.
 • Solgar Wapń z Witaminą D3 - Preparat polecany kobietom w okresie okołomenopauzalnym, szczególnie narażonych na spadek gęstości kości i zmiany osteoporotyczne. Wapń występuje tu w postaci organicznego cytrynianu, który charakteryzuje się bardzo wysoką przyswajalnością, a skuteczność preparatu dodatkowo zwiększa obecność niezbędnej dla zdrowia kości witaminy D.
 • Solgar Chrom - Chrom jest jednym z pierwiastków, które regulują metabolizm glukozy i wzmacniają działanie insuliny. Jeśli masz problem z nagłymi skokami cukru, przez co odczuwasz zwiększone łaknienie (zwłaszcza na słodycze i produkty mączne), chrom w odpowiednich dawkach może przywrócić równowagę glikemiczną i sprzyjać utrzymaniu prawidłowej wagi.

Produkty nie zawierają cukru, soli, sztucznych substancji konserwujących, zapacho­wych lub barwiących oraz potencjalnie uczulających składników takich jak skrobia, drożdże, pszenica, soja, gluten i mleko.

Tagi: witaminy, suplementy, witaminy w ciąży, Solgar, minerały, zdrowe odżywianie

Podobne artykuły:

 • Witaminy dla kobiet w ciąży

  Witaminy dla kobiet w ciąży

  Właściwa podaż składników witaminowo-mineralnych w ciąży ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka, właściwego przebiegu ciąży, zdrowia matki, a także produkcji pokarmu i regeneracji w ... Więcej »

 • Konkurs: Zdrowa kuchnia, zdrowe dziecko

  Konkurs: Zdrowa kuchnia, zdrowe dziecko

  Epidemia otyłości jeszcze nie dotknęła polskich maluchów, ale jest już sporo sygnałów, że taki problem może się pojawić. Chcemy poruszyć temat zdrowego żywienia dzieci, a mamy biorące ... Więcej »

 • Ciąża wysokiego ryzyka

  Ciąża wysokiego ryzyka

  Ciążą wysokiego ryzyka określa się każdą ciążę, która przebiega nieprawidłowo lub ciążę u chorej kobiety. Do najczęstszych chorób zagrażających ciąży należy nadciśnienie, Więcej »

 • Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna zdarza się wówczas, gdy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się nie w macicy, lecz w jednym z jajowodów, lub w obrębie jamy miednicy mniejszej. Więcej »

Komentarze

 1. agniesia89 (Gość) 16 listopada 2015, 20:05

  suplementacji nie stosuje, pije siemie lniane, biore kwas foliowy i stosuje regularnie z OPI odzywkę w kolorze Hawaiian Orchid, od razu poczulam, ze paznokcie sa twardsze i mam wrażenie, że szybciej mi urosły. a dodatkowo, nie wyglada jak odzywka bo ma piekny rozowy kolor.

 2. karolax (Gość) 17 sierpnia 2016, 17:39

  Moja manicurzystka proponuje przeważnie colorgele z opi, ktore są bezpieczne dla paznokci. Długo utrzymują się na płytce i nie uczulają.