Poleć znajomym

Sesja na porodówce – 10 zdjęć, które trzeba zrobić pierwszego dnia!

Autor: , 11 czerwca 2014 w Niemowlę, Komentarze (11) »

Może się tak zdarzyć, że z dnia porodu pozostaną jedynie mgliste wspomnienia i będziesz potrzebowała zdjęć, by przywołać te najwspanialsze, pierwsze chwile twojego dziecka na świecie. Zadbaj o to, by pamiątki z tego spotkania były naprawdę wyjątkowe.

To, że będziesz robić dziecku tysiące zdjęć nie ulega kwestii, ale w dniu porodu rolę fotografa musisz powierzyć komuś, komu z emocji nie będą trzęsły się ręce. Zanim jednak przekażesz aparat krewnym, którzy obiecują wszystko rzetelnie udokumentować, zrób listę zdjęć, które na pewno chciałabyś mieć później w albumie. Oto propozycje ujęć, które koniecznie muszą się tam znaleźć!

Pierwsze spojrzenie

Chwili, w której mama po raz pierwszy przytula swoje dziecko do piersi nie da się z niczym porównać. Zdjęcie tego cudownego spotkania będzie miało szczególne miejsce w rodzinnym albumie.

Z mamą i tatą

Nareszcie razem! Pierwsze wspólne zdjęcie z maleństwem będziecie czcić do końca życia.

W ramionach taty

Maleństwo w silnych ramionach dumnego taty - bezcenne!

Spotkanie z rodzeństwem

Za kilka lat pewnie będą ze sobą zaciekle walczyć, ale moment, w którym starsze rodzeństwo wita na świecie nowego członka rodziny jest obowiązkowym punktem programu. To szczególnie ważne, jeśli obawiacie się, że wasze pierwsze dziecko może mieć problem z zaakceptowaniem małego domownika - zadbajcie o to, by w tym szczególnym dniu nie czuło się wyobcowane i mniej ważne.

Dumni dziadkowie

Dla dziadków to również wyjątkowe wydarzenie - ich dzieci same zostały właśnie rodzicami. Jeśli są w tym dniu z wami, koniecznie uwiecznijcie ich spotkanie z kolejnym pokoleniem.

Dziecięce stópki

Czy można nie ubóstwiać dziecięcych stópek? Uwiecznij je na zdjęciu, takie maleńkie i delikatne, zanim zaczną tupać w napadzie histerii i doprowadzać do furii sąsiadów z piętra niżej.

Pierwsza śmieszna mina

Śmiesznych min i grymasów będą tysiące, ale ta pierwsza wywołuje największy zachwyt i jest szczególnie godna uchwycenia w obiektywie.

Uścisk dłoni

Być może to tylko pierwotny odruch, ale to wciąż niezwykłe, gdy kilkuminutowe paluszki zaciskają się z całej siły na dłoni rodzica.

Identyfikator

Bransoletka na nadgarstku twojego dziecka to nie tylko formalny identyfikator nowego obywatela świata, ale również symbol waszej nierozłączności. Warto go uwiecznić.

Głęboki sen

Pierwszy głęboki sen – nic nie zwiastuje jeszcze nocnych pobudek i poczucia bezsilności, gdy wszystkie metody usypiania zawiodą. Będziecie wracać do tej chwili z rozrzewnieniem.

Szpital nie jest szczególnie atrakcyjnym anturażem dla sesji zdjęciowych, dlatego najlepiej decydować się na ciasne kadry (tylko fotografowany obiekt i nic poza nim), zbliżenia, czy też niewielką głębię ostrości (tj. precyzyjne ustawienie ostrości na fotografowany element, tak aby tło pozostało nieostre).

Należy też wziąć pod uwagę preferencje świeżo upieczonej mamy. Jeśli wycieńczona bohaterka dnia nie czuje się komfortowo bez makijażu i w szpitalnej koszuli, zamiast zdjęć en face, lepiej zdecydować się na profile lub ujęcia robione zza jej pleców, tak aby w kadrze obecna była mama i maleństwo.

Jeśli chcecie podzielić się swoimi zdjęciami z tego szczególnego dnia, prześlijcie je na adres redakcji - mamy pomysł na inspirującą galerię!

Tagi: jak fotografować dzieci, zdjęcia dzieci, poród, noworodek, pamiątki ciążowe

Komentarze

 1. patus991 28 czerwca 2014, 21:21

  już nie mogę się doczekać mojego maluszka :)

 2. OliwiaMama 11 lipca 2014, 14:38

  jeszcze 7 miesięcy

 3. Twilight Sea (Gość) 14 lipca 2014, 18:39

  A jeśli nie ma się rodzeństwa?

 4. ewa.g (Gość) 23 września 2014, 18:02

  Polki zaczynają się cywilizowac i coraz mniej się wstydzi swego męża przy badaniu pochwy u ginekologa i porodzie.A na zachodzie jest to normą!!!A mamy Prawo Pacjenta ust 2008 r art 21 Prawo do obecności nawet w szpitalu podczas badań i zabiegów Osoby Bliskiej!!Takie przeżycia łączą związek.

 5. mimi (Gość) 27 grudnia 2014, 23:44

  komentarz*ffff

 6. panna (Gość) 31 stycznia 2015, 9:33

  piekne zdjecia...

 7. mamanaetat1 8 października 2015, 9:57

  super, tylko kto ma silę pozować :)

 8. natka889 19 sierpnia 2016, 15:03

  Cudowne zdjęcia! Musze koniecznie zrobić kiedys takie :D

 9. jessy85 19 sierpnia 2016, 15:36

  O mamuniu zakochałam się :D

 10. sto.club 8 listopada 2016, 14:07

  ale słodziutkie maleństwa ;-)

  www.100club.pl

 11. SaltyBirdPanda 23 października 2017, 13:13

  Piękne zdjęcia! Razem z mężem również postanowiliśmy sobie takie zrobić i założyć albumy naszym dzieciom, czy ma ktoś pomysł na dobry album? Wiemy, że firma albumyfoto.pl produkuje albumy dla dzieci, ktoś zna coś jeszcze innego?