Poleć znajomym

Relacja z targów MAMY DZIECKO 2012

Autor: , 29 października 2012 w Mama i Tata, Komentarze (2) »

20-21 października 2012 roku w hali MTS w Szczecinie odbyła się druga edycja Targów dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO. Wydarzenie zgromadziło 70 wystawców i 4000 zwiedzających.

Tylko raz w roku jest okazja, by w regionie zachodniopomorskim kompleksowo skorzystać z rozmaitych porad dotyczących ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa, by poznać w jednym miejscu ofertę produktów dla dzieci i rodziców, a do tego zapewnić swoim maluchom świetną zabawę. Taką okazją są Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO.

Rynek produktów oraz usług dla rodziców i dzieci dopiero się krystalizuje. Jest potrzeba poświęcenia należytej uwagi tym grupom odbiorców, tak aby z jednej strony lepiej dostosować już istniejącą ofertę, a z drugiej – aby uzupełnić deficyty tej oferty. Aby tak się działo, konieczne jest tworzenie miejsca wspólnych spotkań odbiorców, producentów branży dziecięcej i przedstawicieli firm usługowych. Taką sposobność dają Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO. Tu dziecko i rodzice są najwyższymi wartościami.

Targi umożliwiły prezentację oferty bezpośrednio wśród klientów, a także pozwoliły uzyskać informacje zwrotne o odbiorze produktów. - Jestem zadowolona z obecności na targach ponieważ udało mi się porozmawiać z wieloma potencjalnymi klientami oraz zaprezentować swoje produkty. Jesteśmy sklepem internetowym, więc normalnie nie mamy takiej możliwości – powiedziała Bożena Jankowska, właścicielka tybopi.pl. - Zadowolona jestem również (…) z relacji biznesowych z samymi wystawcami.

Obok stoisk z wózkami, ubraniami, zabawkami czy akcesoriami dziecięcymi przedstawiono zróżnicowaną ofertę zajęć dodatkowych dla dzieci i hoteli przyjaznych rodzinom. Na targach zasięgnąć można było darmowych konsultacji ze specjalistami na temat zaburzeń hormonalnych, profilaktyki onkologicznej, prawidłowej opieki nad ciążą, diagnostyki prenatalnej. Specjaliści przedstawili również współczesne spojrzenie na poród w szpitalu oraz wybrane problemy patologii ciąży.

Na odwiedzających targi rodziców i dzieci czekali lekarze ze szpitala Zdroje, dietetycy, fizjoterapeuci, położne, psycholodzy i specjaliści prawa rodzinnego. Uczono masażu Shantala, udzielano porad laktacyjnych i chustonoszenia, przekonywano o zaletach kangurowania niemowląt, wykonano setki badań. Potrzebom i emocjom kobiet poświęciliśmy dodatkowo panel dyskusyjny pt. „Macierzyństwo – wyobrażenia a rzeczywistość”.

W nową wiedzę i nowe wrażenia wzbogaciły zarówno dorosłych, jak i maluchy liczne warsztaty: muzyczne, plastyczne, wychowawcze, a nawet naukowe i ekologiczne z udziałem żywych zwierząt. Dzięki nim uczestnicy dowiedzieli się choćby: jak niwelować rodzicielski stres, jak wyznaczać dziecku granice, jak znaleźć czas dla dziecka i poznali ciekawe pomysły wspólnych zabaw. Odbyło się w sumie ponad 40 warsztatów.

– Warsztaty dały odpowiedzi na ważne tematy jakie pojawiają się w rozmowach z dziećmi, bo dotyczące seksualności. Rodzice postępują nieraz na wyczucie, nie wiedząc czy właściwie. Takie warsztaty to nieoceniona pomoc wychowawcza ze strony specjalistów, jaką w innym razie trzeba by szukać gdzie indziej – powiedziała Pani Joanna.

Czas spędzony na targach umilały atrakcje placu zabaw, w przedszkolu targowym, atrakcje na stoiskach i program na scenie, w tym m.in. ciekawe zajęcia plastyczne, sesja zdjęciowa dla dzieci, malowanie buziek, występy aktorów z „Pleciugi” i opery, wystawa ukazująca dobrodziejstwo czytania książek. Swój jubileuszowy występ miał na naszej scenie Zespół Dziecięcy „Arfik”. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, z których największą atrakcją był ten, w którym w zamian za najzabawniejszą anegdotkę z udziałem dziecka wygraną był rodzinny weekendowy pobyt w SPA Bagiński & Chabinka w Międzyzdrojach.

Panowała atmosfera relaksu i zabawy, ale nie zapomnieliśmy o problemach (fizycznych, psychicznych, środowiskowych), z którymi spotyka się część dzieci i rodzin. Dla nich zebraliśmy pod naszym dachem instytucje działające na ich rzecz i firmy zajmujące się rehabilitacją. W programie uwzględniliśmy też kwestie bezpieczeństwa i edukacji (pokazy ratownictwa medycznego, warsztaty z policją).

Tworząc targi MAMY DZIECKO zadbaliśmy o udogodnienia dla dzieci i rodziców, tj. przedszkole targowe, pokój mamy i dziecka, restauracja z posiłkami dla dzieci.

Nasza praca została doceniona zarówno przez wystawców, jak i zwiedzających. Potwierdzeniem tego, że impreza była udana jest też to, że wielu rodziców i dzieci spędziło na targach cały dzień. - Skorzystałam na targach i ja i dziecko. Wszystko w jednym miejscu: produkty, porady, warsztaty i tyle zabaw dla dzieci - powiedziała Pani Agnieszka, która przyjechała na targi z córką Julią. Pani Kasia, która odwiedziła targi z 4-miesięcznym Dylanem, także była zadowolona: - Fajna atmosfera, można się dużo dowiedzieć. Na pewno przyjadę w przyszłym roku. A więc zapraszamy za rok, w dniach 19-20 października 2013 r.!

Tagi: targi dla dzieci, targi dla rodziców

Podobne artykuły:

 • Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO

  Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO

  Już 15 i 16 października 2011 roku w centrum wystawienniczym na ulicy Struga w Szczecinie odbędą się pierwsze Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO. Portal FajnaMama.pl objął targi ... Więcej »

 • Dziecko w teatrze

  Dziecko w teatrze

  Kontakt dziecka z teatrem daje mu możliwość przeżycia niesamowitych emocji, o wiele większych niż podczas oglądania bajki przed telewizorem. Teatry lalek, kukiełkowe czy przedstawienia, Więcej »

 • Drzemka jest niezbędna

  Drzemka jest niezbędna

  Małe dziecko potrzebuje odpoczynku w ciągu dnia. W tym czasie regeneruje siły i układa w pamięci to, czego nauczył się podczas zabawy. Co jednak zrobić, gdy smyk nie chce nawet zmrużyć oka? Więcej »

 • Prawa i przywileje młodych rodziców

  Prawa i przywileje młodych rodziców

  Urlop macierzyński lub tacierzyński trwa zbyt krótko. Podpowiadamy jak postarać się o dodatkowe dni opieki nad dzieckiem, przy zachowaniu stałej pracy, a także jak uzyskać dodatkowe ... Więcej »

Komentarze

 1. doris29mk 1 listopada 2012, 23:52

  Szkoda ,ze nie ma takich targów nieco bliżej mnie :)

 2. karanga 7 listopada 2012, 8:18

  Przydałoby się zorganizować takie targi na MTG w Gdańsku! Są targi ślubne, są targi związane z makijażem i sztuką zdobienia paznokci, to dlaczego nie zrobić targów dla rodziców i ich dzieci?