Poleć znajomym

Przełom w stomatologii

Autor: , 20 maja 2011 w Dziecko, Komentarze (4) »

Jeśli na samą myśl o wizycie u dentysty oblewa cię zimny pot, wiadomość o najnowszym urządzeniu w dziedzinie stomatologii z pewnością podniesie cię na duchu.

Po raz pierwszy zaprezentowano go na Targach International Dental Show w Kolonii w 2009 roku. Choć nie jest jeszcze powszechnie dostępny, stanowi obietnicę, że pewnego dnia wszelkie interwencje stomatologiczne będą szybkie, bezinwazyjne i bezbolesne. Jednym z niewielu gabinetów, w których można obecnie skorzystać z nowoczesnego lasera w Polsce jest warszawska klinika HighDentalCare.

Dzięki kombinacji energii lasera i rozpylonych cząsteczek wody, laser WATERLASE MD TURBO™ umożliwia wykonanie niemal wszystkich procedur dentystycznych na tkankach miękkich i twardych w obrębie jamy ustnej bardziej precyzyjnie i co najważniejsze, zupełnie bezdotykowo i bezboleśnie. A zatem nie chodzi tu tylko o leczenie próchnicy.

Nowoczesny laser znajduje również zastosowanie w zakresie wycinania wrastających dziąseł, likwidacji tzw. kieszeni w obrębie zęba oraz podcinania lub wycinania wędzidełek, wydłużania koron, preparacji powierzchni zębów do założenia licówek, a długotrwałe i nieprzyjemne dotychczas leczenie kanałowe zajmuje z pomocą WATERLASE MD TURBO™ zaledwie 2-3 min.

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest też fakt, że przy jego użyciu nie dochodzi do drgań - jak przy borowaniu - oraz mikropęknięć w zdrowej strukturze zęba.

Dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia wodnego i właściwościom lasera, nawet w przypadku najbardziej skomplikowanych procedur nie ma potrzeby zastosowania znieczulenia. Jest to przełomowa informacja dla osób cierpiących na dolegliwości, które są przeciwwskazaniem do stosowania środków znieczulających, dla alergików, dzieci oraz osób panicznie bojących się znieczuleń iniekcyjnych.

I nie ma nic złego w tym, że cieszycie się bardziej niż wasze pociechy:)

Tagi: stomatologia, dentysta

Podobne artykuły:

 • Pierwsza wizyta u dentysty

  Pierwsza wizyta u dentysty

  Wizyta u dentysty wcale nie musi być dla dziecka traumatycznym przeżyciem. Sprawdź, jak go do niej przygotować. Więcej »

 • Coraz wcześniej u stomatologa

  Coraz wcześniej u stomatologa

  Stomatolodzy biją na alarm – na fotelach dentystycznych pojawiają się coraz młodsze dzieci, a ich ubytki często nie ograniczają się jedynie do pojedynczych dziurek. Więcej »

 • Konkurs Ziajka: Pierwsze chwile

  Konkurs Ziajka: Pierwsze chwile

  Głęboki ukłon dla mam, które przed porodem nie miały wątpliwości, czy poradzą sobie z pielęgnacją maleństwa. Potem najczęściej okazuje się, że nie taki diabeł straszny i właśnie te ... Więcej »

 • Ssanie kciuka Jak oduczyć dziecko?

  Ssanie kciuka
  Jak oduczyć dziecko?

  Ssanie kciuka to szybki i sprawdzony sposób na to, by poczuć się lepiej. Wie to każde małe dziecko. Dlatego też oduczenie się tej czynności nie jest takie łatwe. Podpowiadamy jak pomóc ... Więcej »

Komentarze

 1. paprotka25 20 maja 2011, 19:28

  ciekawe rozwiązanie :) mam nadzieje że się przyjmie i leczenie tym urządzeniem nie będzie kosztować majątku bo chętnie bym skorzystała :)

 2. Aga.W 22 maja 2011, 18:48

  marzenie...... oj marzenie :D i żeby jeszcze w przystępnej cenie :D to bym od dentysty nie wychodziła :D

 3. agf 22 maja 2011, 20:04

  To coś dla mnie, bo dentysty unikam jak ognia. Ciekawe tylko jakie będą ceny takich zabiegów...

 4. 123 (Gość) 23 września 2011, 15:30

  Boże, od 15 lat używa się laserów do wiercenia. Także w Polsce. odgrzewany kotlet. Cena za opracowanie ubytku to dodatkowe 90-120pln.