Poleć znajomym

Problemy ze snem w ciąży

Autor: , 17 lipca 2013 w Ciąża, Komentarze (11) »

Problemy ze snem w ciąży można potraktować jako wstępne przygotowanie do bezsennych nocy, kiedy to już pojawi się dzidziuś. Jednak dla kobiety, która wciągu dnia pracuje, a w dodatku coraz większy brzuch utrudnia wygodną pozycję w łóżku, bezsenne noce trudne są do zniesienia.

Oto kilka porad, które powinny pomóc przy problemach z zaśnięciem:

 • Nie kładź się do łóżka z problemami, których nie rozwiązałaś w ciągu dnia, albo przynajmniej porozmawiaj o nich z kimś bliskim.

 • Nie kładź się do łóżka, dopóki nie poczujesz zmęczenia. Być może potrzebujesz mniej snu, niż ci się wydaje.

 • Jeśli po położeniu się przewracasz się z boku na bok, to wstań i zajmij się czymś, a wówczas zmęczysz się na tyle, że poczujesz się senna.

 • Staraj się codziennie ćwiczyć,a łatwiej zaśniesz wieczorem. Nie ćwicz jednak tuż przed zaśnięciem, gdyż pobudzona gimnastyką, nie będziesz mogła zasnąć.

 • Nie śpij w ciągu dnia. Zamiast drzemki lepiej wypoczywaj np. czytając książkę.

 • Nie jedz ciężkich posiłków tuż przed snem. Posiłki jedz powoli, nie łykaj łapczywie. Jeśli czujesz się głodna, zjedz coś lekkiego.

 • Wypracuj sobie rytuał związany z porą snu. Wieczorem postaraj się przyjemnie zrelaksować, w telewizji nie oglądaj programów o przemocy, czy też co mogłoby cię denerwować, posłuchaj relaksującej muzyki, weź kąpiel, poproś o masaż pleców.

 • Dla wielu kobiet dobrym sposobem na zaśnięcie jest seks.

 • W sypialni nie powinno być ani zimno, ani gorąco. Powinien być też wygodny materac, poduszki. Dla kobiet w ciąży dostępne są specjalne poduszki.

 • Staraj codziennie wstawać o tej samej porze, nawet wówczas kiedy nie idziesz do pracy. Dzięki temu ustabilizuje się twój cykl snu i czuwania.

 • Nie zamartwiaj się bezsennością, przecież nie dziej się tak cały czas, kiedyś przecież śpisz. Przejmowanie się brakiem snu, jest bardziej stresujące, a tym samym szkodliwe dla ciebie i twojego maluszka.

 • Jeśli twój partner mówi, że podczas snu chrapiesz, powinnaś umieścić głowę na wyższej poduszce, sprawdzić czy za szybko nie przybierasz na wadze, być może przyczyną jest otyłość. Powinnaś też o tym fakcie powiedzieć lekarzowi, gdyż bezdech prowadzi do zatrzymania oddechu i mniejszej ilości tlenu dostarczanego do organizmu.

Podziel się z innymi przyszłymi mamami, jak sobie radziłaś z bezsennością w ciąży.

Tagi: bezsenność w ciąży, problemy ze snem w ciąży, sen w ciąży, ciąża

Podobne artykuły:

 • Problemy ze snem - czyja to wina?

  Problemy ze snem - czyja to wina?

  Mamy, które wykazują objawy depresyjne lub obsesyjnie martwią się o bezpieczeństwo swoich dzieci mogą nieświadomie zakłócać sen noworodków i tym samym pogłębiać swoje dolegliwości. Więcej »

 • Ciąża pozamaciczna

  Ciąża pozamaciczna

  Ciążą pozamaciczną (ektopową) nazywamy rozwój płodu poza jamą macicy. Najczęstszymi miejscami, gdzie może rozwinąć się ciąża pozamaciczna są: jajowody, jajniki, szyjka macicy a także ... Więcej »

 • Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna zdarza się wówczas, gdy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się nie w macicy, lecz w jednym z jajowodów, lub w obrębie jamy miednicy mniejszej. Więcej »

 • Ciąża w łóżku

  Ciąża w łóżku

  Ciąża to nie choroba, ale czasem musisz poleżeć w łóżku, albo po prostu odpocząć, by uniknąć pewnych komplikacji. Najczęściej na początku lub pod koniec ciąży. Sprawdź, kiedy to ... Więcej »

Komentarze

 1. maInka 18 lipca 2013, 15:59

  O właśnie od kilku dniu mam takie kłopotliwe noce... Do tego częste wizyty w toalecie. ...Co przysnę to za chwilę się wybudzam. Uciążliwe to jest straszne, a za dnia muszę trochę to odespać ...i mamy takie błędne koło.

 2. Tetris 22 lipca 2013, 13:36

  W ogóle nie radzę sobie z bezsennością, a gdy mnie dopada, to po prostu nie śpię na siłę, bo i tak się nie da.
  Nie śpię, bo jest za gorąco, za duszno, wszystko swędzi, latają komary, świerszcze pakują się na balkon, siku co 2 godziny

 3. tataimama 2 sierpnia 2013, 10:05

  U mnie było podobnie...wszyscy spali a ja nie....i chrapanie mojego męża doprowadzało mnie do furii! najpierw kuksańce budzenie aby sie przewrócił na bok....ale nic nie dało..w końcu kupiłam zatyczki...wiem wiem śmieszne ale ...to desperacja! no i samej też mi bylo ciężko raz gorąco a raz zimno...stale coś nie tak....do momentu jak mi Mama sprezentowała posciel z wełny...nie wierzyłam, że to coś da ale spóbowałam..i bylo lepiej...a teraz bez brzuszka też śpie w poscieli wełnianej.... :)

 4. Jaya (Gość) 11 sierpnia 2013, 5:32

  Hello leshcat!I didnt do antnhiyg with drivers so long but now I find some time and decided to completly clean OS drive. So I did and installed your Leshcat’s Catalyst 12.6 WHQL UnifL UP1. Have to say that it came so easy this time. Just sweet. All ok and some others fluffy words. I installed certificate, and enabled OD with previous instalation of AB. By the OC of GPU clock comparing to driver 8.950 performance increased by 7% (by 3DMark06). And when I think I will suicide due to happiness I noticed a problem. When I want to OD GPU memory even by 1MHz (over 800 its max used by card) I got a freez and then a blue screen with notification of error in atikmpag.sys' and at least restart of a lappy. I suppose its not a fault of a driver but want to ask you (as many more expirienced ) if you know what would causing that. It would be great to OD GPU memory cause it sux on my lappy the most (GDDR3).My lappy specification and some others:Lappy: MSI GE600ATi card name: HD5730ATi card ID: 1002-68C0ATi card BIOS Version: 012.020.000.032.037762(BR37762.001)ATi card Driver Version: atiumdag 9.980.0.0 (Catalyst 12.6 WHQL UnifL) / Win7 64Intel card name: well the one from i5 M460. Is that HD 2000? ;p Intel card ID: 8086-0046Intel card BIOS Version: 2086 PC 14.34 10/14/2010 20:34:22Intel card Driver Version: igdumd64 8.15.10.2622 / Win7 64Processor: i5 M460If you need somethink more just ask. I will get that info Of course I noticed the problem with waking up ligh and didnt even test web browser while switching graphics but those are problems that I can live with.Mullrof

 5. imagine 15 sierpnia 2013, 20:16

  Ja w ciązy nie miałam żadnych problemów ze snem

 6. Basia (Gość) 4 marca 2014, 23:54

  Jak radzić sobie z bezsennością?
  W walce z bezsennością stosowane są różne metody leczenia. Im wcześniej zostaną tu podjęte odpowiednie kroki – tym lepiej dla pacjenta. Głównym celem leczenia może być usuniecie przyczyny bezsenności (a zazwyczaj jest to stres lub nieprawidłowy tryb życia) oraz wzmocnienie tych procesów, które są odpowiedzialne za sen człowieka. Ważny jest tu m.in. odpowiedni rytm okołodobowy oraz zwiększanie aktywności fizycznej. Za pomocą odpowiednich terapii można nauczyć się regulować zarówno długość, jak i głębokość snu, co pozwala rozwiązać wiele problemów związanych z bezsennością.
  polecam leczeniebezsennosci.pl

 7. Maisyn (Gość) 6 marca 2014, 7:46

  Uninsured motorist protection has nothing to do with prop�erty damage. QuotesChimp is specifically designed to pay your losses for bodily injury. Thus, the more you have, the safer you will be. It is better to err on the side of paying a little extra premium than to have inadequate coverage. Here are some of the important points that you should know about the protection.

 8. emilcia 16 września 2015, 21:29

  w czasie trwania ciazy mialam okropne problemy ze snem, postanowilam zainwestowac w supermami poduszke, bo jest ona przeznaczona dla kobiet w ciazy... musze przyznac, ze dobrze mi sie na niej spalo, latwo na niej przybrac odpowiednia pozycje do snu

 9. Thomasfab (Gość) 20 stycznia 2017, 8:00

  Кто посоветует затягивающую игру онлайн, чтоб понравилась не на один день и не наскучить?

 10. Thomasvet (Gość) 20 stycznia 2017, 8:13

  Посоветуйте неплохую игру онлайн, чтоб увлекла на долгое время и не наскучить?

 11. BeluhinlPes (Gość) 20 stycznia 2017, 18:15

  москваБелухин Дмитрий Николаевич качетсвенные русские сериалы в 2013 году и вынес свой П р и г о в о р .Хорошие русские сериалы есть !Например Пассажиры фильмы зрелищный в качестве HD и его можно скать торрентом. С уважением Белухин Д.Н