Poleć znajomym

Pomóż dziecku wyzdrowieć

Autor: , 25 października 2011 w Przedszkolak, Komentarze (6) »

Jesienią i zimą nawracające infekcje mocno dają się we znaki maluchom. Sprawdź, jak możesz pomóc dziecku szybciej pokonać chorobę i sprawić, by nie rozchorował się ponownie.

Przede wszystkim zatrzymaj dziecko w domu, gdy tylko zauważysz pierwsze symptomy zbliżającego się przeziębienia. Nie wysyłaj go do żłobka, ani do przedszkola. Poświęć ten czas, by malec nie rozchorował się na dobre. Ogranicz jego kontakty z rówieśnikami. Na początku infekcji najlepiej w ogóle nie spotykajcie się z innymi dziećmi.

Nawet przy lekkim katarze nie spacerujcie za długo. Kilkanaście minut na świeżym powietrzu wystarczy, by dziecko się dotleniło. Częściej wietrz za to jego pokój (oczywiście wtedy, gdy malucha nie ma w pobliżu). Ogranicz aktywność dziecka. Nie pozwalaj mu skakać, biegać i krzyczeć, by dodatkowo nie przegrzewał się i nie narażał organizmu na wysiłek. Musi teraz skumulować wszystkie siły do walki z infekcją.

Nie narażaj też dziecka na wychłodzenie. Kąp krócej, cieplej ubieraj, zakładaj kamizelkę lub serdaczek, który ogrzeje piersi.

Choremu dziecku dawaj dużo pić (najlepiej wodę), zwłaszcza gdy ma biegunkę lub wymioty. Nie zmuszaj za to do jedzenia. Proponuj malcowi jego ulubione potrawy, ale serwuj to, na co ma ochotę (oczywiście w granicach rozsądku).

Zawsze podawaj antybiotyk z zaleceniami lekarza. Nigdy samowolnie nie przerywaj kuracji! Podczas antybiotykiem podawaj malcowi jogurty z żywymi kulturami bakterii lub probiotyki.

Po przebytej chorobie nie wysyłaj dziecka od razu do żłobka lub przedszkola. Staraj się, by jeszcze przez kilka dni prowadziło oszczędny tryb życia. To wzmocni jego odporność.

Tagi: chore dziecko, chore niemowlę, przeziębienie dziecka, przeziębienie u dzieci, zdrowie dziecka, katar dziecka, przedszkolak

Podobne artykuły:

Komentarze

 1. Black_rose 28 października 2011, 13:52

  Obawiam się, że często to my sami przynosimy do domu infekcje i zostawianie dziecka w domu nie wiele daje

 2. sysia 31 października 2011, 21:21

  rose tez tak mysle

 3. Sneha (Gość) 7 lipca 2012, 5:10

  Jacek pisze:Ma pan racje ze procentowo przewf3z towarf3w trpesaortnm samochodowym u nas jest trochę większy niż w Zachodniej EuropieW ZE dużo role odgrywa transport wodny. Ktf3ry w Polsce został całkowicie zniszczony. Kilkanaście lat temu na Wisłę i Odrze pływały barki z towarami. W Warszawie i Wrocławiu były szkoły ktf3re szkoliły oficerf3w do obsługi taboru śrf3dlądowego. /Szkoła Żeglugi Śrf3dlądowej/. Był to najtańszy transport i ekologiczny. Nasze barki pływały po całej Europie. Często można było spotkać je w HamburguWadą transportu wodnego jak i kolej jest konieczność przeładunku towary co bardzo powiększa koszty. Rozwf3j kolei nie rozwiąże problemu przewozu towarf3w ani ludzi Zawsze trzeba dostarczyć towar samochodem a pf3źniej odbiorcy. Przy przewozach dom-dom to staje się nieopłacalne. Modernizacja kolei jest nastawiona na szybkość i komfort pasażerf3w. W tym kierunku idzie cały świat. Szybka i komfortowa kolej staje się konkurencja dla samochodu jak i samolotu. Przy masowych ładunkach gdzie wyładunek jest bezpośrednio u odbiorcy kolej zdaje egzamin.a0Samochody osobowe. W ZE transport publiczny jest dobrze zorganizowany. Dlatego duże miasta mogą sobie pozwolić na rożnego rodzaju bariery ograniczające wjazd do swoich centrf3wa0. Na tle ZE Polska wygląda bardzo złe. U nas cały czas panuje monopolista PKS, ktf3ry dość skutecznie blokuje konkurencja. Tam gdzie mieszkam jest tylko jedno bezpośrednie połączenie z Warszawy. Większość mieszkańcf3w pracuje lub uczy się a0właśnie tam ia0 jedynym trpesaortnm jest własny samochf3d.Dużym problemem są duże ciężarf3wki zwane TIR-ami. Możemy narzekać ze niszczą drogi, wyprzedzają .a0 Ilość TIR-f3w będzie zwiększała się i nic na to nie poradzimy. Transport to rozwf3j kraju. Spf3jrzmy jak siec autostrad oplata ZE a jak to mizernie wygląda u nas. Daleko jest nam do nich. Bez autostrad i drf3g szybkiego ruchu kraj stanie. Po prostu nie ma żadnego zamiennika dla TIR-f3w. To trzeba zrozumieć nie ma rozwoju państwa bez dobrych nowoczesnych drf3g ktf3rych ciągle mamy mało. Tranzytu tez nie zatrzymamy. TIR-y jeżdżą nie tylko po drogach Polskich ale po całej Europie. Pomysł żeby ciężarf3wki wozić koleją nie jest nowy. Chciał go wprowadzić min. Syryjczyk. Tyko jak obliczył ile potrzeba do tego pociągf3w o długości kilku kilometrf3w to szybko wycofał się z tego pomysłu.Uważam ze PO jest jedyna partia ktf3ra zrozumiała problem Polski. Budując autostrady, drogi szybkiego ruchu wyciąga nas z zacofania cywilizacyjnego. Pomysł Zielonych o transporcie TIR-f3w koleją czy budowa najpierw drf3g lokalny uważam za nie przemyślany ale możemy podyskutować.Wysokie opląty za przejazd TIR-f3w ma na celu zmniejszyć ich ilość. Myślę ze to pomogło. Nie woza już powietrza.Budowa drf3g lokalnych i remonty to dobry pomysł. Tylko najpierw autostrady i drogi szybkiego ruchu a pf3źniej drogi lokalne. W innej kolejności cały ruch TIR-f3w zostanie właśnie skierowany na te drogi co tez obserwujemy.a0a0

 4. rivianna 5 października 2012, 12:00

  Najlepiej to zapobiegać, chociaż łatwo tam mówić po fakcie, ale warto na przyszłość postarać się aby dziecko otrzymywało codziennie jakiś syropek z olejami ryb, najlepiej sardeli i tuńczyka.

 5. marysiaJestem (Gość) 15 marca 2014, 15:07

  U nas najczęściej gości w domu katar. Inne choroby na szczęście nie, ale i ten katar bardzo daje się we znaki. Gdyby nie Euphorbium heel to nie wiem jak byśmy sobie dawali radę. A tak dzień dwa i po katarze, noce przespane.

 6. Wawer (Gość) 29 maja 2015, 18:30

  Skuteczne w infekcji jest podawanie zwiększonej dawki witaminy D. Żona mojemu synkowi podaje Vita D oraz witaminę C i infekcje szybciutko mijają.