Poleć znajomym

Podróż z dzieckiem - konkurs!

Autor: , 24 sierpnia 2011 w Dziecko, Komentarze (11) »

Długa podróż z dzieckiem to dla rodziców nie lada wyzwanie. Trzeba wszystko wcześniej zaplanować i odpowiednio się przygotować.

Przed wyjazdem

Długo czekaliśmy na wakacje i upragniony urlop. Ale perspektywa długiej podróży z dzieckiem przeraża nas. No cóż, dzieci mają to do siebie, że się wiercą, kręcą i marudzą. Wiele zależy w jakim wieku jest nasze dziecko, jak znosi podróż samochodem, czy samolotem. Czas podróży dostosujmy do rytmu dnia malucha. Wybierzmy taką kiedy dziecko śpi lub kiedy jest najbardziej wypoczęte. Planując podróż weźmy pod uwagę miejsca postojowe, gdzie dziecko będzie mogło pobiegać i rozprostować nóżki. Ale nie zależnie od tego musimy wszystko odpowiednio wcześniej zaplanować, a najlepiej spisać na kartce. Kartkę połóżmy w widocznym miejscu i dopisujmy na bieżąco listę potrzebnych rzeczy.

Na pewno musimy zabrać

 • książeczkę zdrowia dziecka
 • lekarstwa, jeśli takie zażywa
 • apteczkę pierwszej pomocy
 • ulubioną zabawkę
 • kocyk
 • ubranka, odpowiednie do miejsca wakacji

Małe co nieco

Na czas podróży dobrze jest zabrać przekąski, które będą łatwe do podania np. kanapki, owoce, wafle. I oczywiście coś do picia, najlepiej woda mineralna lub soczek. Zabierzmy tez serwetki, chusteczki nasączane do przetarcia rączek. Do samochodu lepiej nie zabierać słodyczy, chipsów, czy napojów gazowanych

Zabawa w podróży

Nie zależnie czym podróżujemy musimy zadbać o zabawę. Jeśli podróżujemy z niemowlakiem, to sprawa jest prosta. Zabieramy kilka grzechotek, zabawek, przytulankę i już. Ale podróż z kilkulatkiem to już wyzwanie. Do samochodu zabieramy książeczki, ulubioną zabawkę, płytę z piosenkami, z bajkami. Można pobawić się w nazywanie zwierząt, które widać z okna samochodu, lub inne zgadywanki. Można też uczyć się piosenek, wierszyków lub wymyślać opowiadania. W przypadku podróży pociągiem mamy trochę więcej możliwości. Dziecko może jeszcze rysować, kreślić mapę podróży, grać w jakąś grę, czy jeździć samochodzikiem po podłodze.

Toaleta

Planując listę zakupów umieśmy w niej nakładki jednorazowe na toaletę, chusteczki nawilżające, nocnik podróżny. W przypadku niemowlaka należy zabrać podkładkę do przewijania, pieluchy, krem lub puder. Podróżując ze starszym dzieckiem zaplanuj postoje na stacjach benzynowych lub w przydrożnych postojach. Zabierz też koniecznie woreczki na wypadek mdłości, pojemnik z wodą i mydło.

KONKURS! Z dzieckiem w podróży

Uwaga! Wiemy jak trudna bywa podróż z dziećmi. Razem z serwisem Top Wszech Czasów, w którym znajdziecie ranking 10 najlepszych sposobów na nudę w podróży, organizujemy konkurs z fantastycznymi nagrodami.

Do rozdania mamy 5 egzemplarzy książki o tym jak łatwo i tanio podróżować z dzieckiem po świecie - pełnej miłości do dziecka opowieści o zderzeniu marzeń z rodzicielstwem.

Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres fajnamama@topwszechczasow.pl przesłać odpowiedź na pytanie: Kto jest wydawcą książki "Z Miśkiem w Portugalii".

Nagrodę otrzymają osoby, które jako 5,10,15,20 i 25 prześlą poprawną odpowiedź na wskazany adres.

Partnerem konkursu jest TopWszechCzasow.pl

Tagi: dziecko w podróży, podróż z dzieckiem, wyjazd z dzieckiem

Podobne artykuły:

 • Drzemka jest niezbędna

  Drzemka jest niezbędna

  Małe dziecko potrzebuje odpoczynku w ciągu dnia. W tym czasie regeneruje siły i układa w pamięci to, czego nauczył się podczas zabawy. Co jednak zrobić, gdy smyk nie chce nawet zmrużyć oka? Więcej »

 • Nagłe zmiany nastroju Dziecko 9-12 lat

  Nagłe zmiany nastroju
  Dziecko 9-12 lat

  Niektórzy rodzice mówią, że dzieci wchodzące w wiek dojrzewania dzieci potrafią być o wiele nieznośniejsze niż humorzaści nastolatkowie. Dużo w tym prawdy. Sprawdź dlaczego. Więcej »

 • Dziecko w podróży

  Dziecko w podróży

  Krótki wyjazd za miasto dobrze zrobi i maluchowi i rodzicom. Nabierzecie rumieńców, odpoczniecie od miejskiego gwaru i pozwoli wam to na miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu z dzieckiem. Więcej »

 • Błędy rodziców niejadka

  Błędy rodziców niejadka

  Sprawdź, czego nie powinnaś robić, gdy twoje dziecko nie ma apetytu. To tylko pogłębi problem z niechęcią do jedzenia. Więcej »

Komentarze

 1. mamaela 17 sierpnia 2011, 18:07

  szkoda że dopiero teraz ten artykuł, bo pewnie wiele mam urlopy ma już za sobą. Ale informacje cenne

 2. martula2223 17 sierpnia 2011, 19:27

  mój mały lubił podróże - i wszystko było fajnie w pierwszą stronę - jechaliśmy nad morze 3,5 godz. w drodze powrotnej - 8 godzin... - staliśmy w mega korku - i tu już nic nie pomoże - 7 miesięczne dziecko nie zabawi się na długo - zaczął płakac bo nie mógł usnąc - męczyło go siedzenie w foteliku - więc musiałam nieprzepisowo trzymać go na rękach. Od tej pory nie lubi jeżdzic autem - nawet w krótkie trasy. liczę, że mu przejdzie :)

 3. dzidka 17 sierpnia 2011, 21:09

  Są jeszcze inne ciekawe artykuły np. http://fajnamama.pl/dziecko-w-podrozy/ lub http://fajnamama.pl/zaplanuj-podroz-z-maluchem/ jak również http://fajnamama.pl/lot-dziecka-samolotem/. Jest w nich dużo cennych porad.

 4. mamaela 24 sierpnia 2011, 15:46

  o regulamin konkursu się zmienił ??

 5. snoopy90 24 sierpnia 2011, 16:25

  wystarczy tylko odpowiedz na maila wysłać ??

 6. Lolimaa 25 sierpnia 2011, 14:22

  A kiedy będą wyniki?

 7. Mia 26 sierpnia 2011, 11:28

  Konkurs wciąż trwa. Trudno uwierzyć, ale nie ma nawet jeszcze połowy poprawnych odpowiedzi :)

 8. mamaela 27 sierpnia 2011, 20:11

  no to wysłałam, a kiedy będą wyniki konkursu?

 9. martula2223 27 sierpnia 2011, 21:17

  małemu przeszła awersja do podróży :D ładnie się bawi w drodze do miasta - czy do babci :) zabieram zabawke grającą dla niego - wode do picia, zagaduję - bawię się w "a kuku" :)

 10. Mia 2 września 2011, 18:20

  Wciąż czekamy na poprawne odpowiedzi. Może zachęcicie znajomych? :)

 11. snoopy90 5 września 2011, 14:09

  he nie ma chetnych na konkurs? niemozliwe az :D