Poleć znajomym

PlayMais - kreatywna zabawa chrupkami

Autor: , 15 marca 2012 w Przedszkolak, Komentarze (1) »

Jeśli twojemu dziecku znudziła się zabawa tradycyjnymi klockami, zaproponuj mu tworzenie konstrukcji z PlayMais. To niesamowicie kreatywne tworzywo, z którego mały artysta wyczaruje prawdziwe dzieła sztuki.

Przypominają tak lubiane przez dzieci chrupki kukurydziane i w istocie są bardzo do nich podobne. Równie lekkie i bezpieczne, nawet, jeśli maluch zechce je spróbować. Nie ma obawy przed zakrztuszeniem się, jak w przypadku małych klocków czy plasteliny, gdyż substancja rozpuści się szybko w przewodzie pokarmowym dziecka. PayMais wykonane zostały skrobi kukurydzianej i kolorowych barwników spożywczych. Nie zawierają więc żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Możesz spokojnie dać je do zabawy małemu dziecku, od 3 lat wzwyż.

Te plastyczne chrupki lepią się pod wpływem oddziaływania cząsteczek wody. Wystarczy potrzeć wilgotną szmatką koniec jednego klocka i drugiego, a następnie złączyć je ze sobą.

playmais.com playmais.com

Ale to nie wszystko. Klocki można ściskać, rolować, ciąć nożyczkami, strzępić, zginać i formować według własnej inwencji. Można też po nich pisać, jak po papierze. Są wielokrotnego użytku, więc nie ma obawy, że raz wykorzystane, pójdą na straty.

Zalety PlayMais dla twojego dziecka:

 • stymulują kreatywność
 • uczą rozpoznawania kształtów, kolorów i form
 • wspomagają rozwój zmysłu dotyku i prawidłowych umiejętności motorycznych
 • podczas wspólnej zabawy z przyjaciółmi, rodzeństwem itp. stymulują rozwój umiejętności interpersonalnych, rozwija osobowość
 • wpływają też na rozwój wyobraźni przestrzennej i zdolności myślenia bez ram czasowych

Na uwagę zasługuje też fakt, że produkt zdobył wiele nagród i wyróżnień, m. in. elitarną nagrodę „Spiel gut” i ToyTalk. To produkt niemiecki, od niedawna dostępny także w polskich sklepach. Cena od 20zł za małe opakowanie PlayMais lub pojedynczy element konstrukcji (np.do zbudowania lwa) do ok. 150 zł za duże zestawy, ponad 6000 klocków z akcesoriami do budowy i instrukcją, w której znajdziecie przykładowe budowle, np. pociągi, kwiaty w ogrodzie czy zwierzęta w ZOO. W zestawach są też karty z obrazkami, które można wylepić PalyMais tak, jak kiedyś wylepiało się je np. kolorowanymi wycinkami lub bibułką.

Zobacz, co możesz wyczarować z PlayMais

Tagi: kreatywne wspieranie rozwoju, zabawy kreatywne, zabawy dla dzieci, zabawy dla przedszkolaka, zabawy z 3-latkiem, PlayMais

Podobne artykuły:

 • Zabawy z tatą latem

  Zabawy z tatą latem

  Zabawy z tatą to dla każdego malucha czas niezwykły. Latem, gdy pogoda dopisuje, mamy wolny weekend, popołudnie lub kilkudniowy urlop, spędź ten czas z dzieckiem. Masz tylko kilka lat, aby ... Więcej »

 • Rozwój ruchowy dziecka

  Rozwój ruchowy dziecka

  Badania wykazują, że polskie dzieci są coraz mniej sprawne fizycznie i prowadzą coraz mniej ruchliwy tryb życia. Niestety, zbliżają się też do czołówki w niechlubnym rankingu najbardziej ... Więcej »

 • Zabawy z 2-latkiem

  Zabawy z 2-latkiem

  Dwulatek to artystyczna dusza. Wszystko chce robić sam, a najlepiej coś tworzyć. Podpowiadamy, jakie zabawy możesz mu zaproponować. Więcej »

 • 10 błędów, które często popełniają rodzice

  10 błędów, które często popełniają rodzice

  Niektórzy rodzice zamiast przygotowywać swoje dziecko na drogę, którą będzie musiało pokonać, przygotowują raczej drogę dla swojego dziecka - usuwają z niej wszelkie przeszkody, wytyczają ... Więcej »

Komentarze

 1. Myszka86 4 listopada 2012, 19:21

  Spotkałam się z tymi klockami na allegro i faktycznie mnie zaciekawiły a po przeczytaniu tego artykułu chyba się zdecyduję i zakupię na próbę małe pudełko :) Zobaczymy czy zyskają sympatię mojego dziecka :D