Poleć znajomym

Papierosy w ciąży

Autor: , 5 czerwca 2009 w Ciąża, Komentarze (1) »

Palenie w ciąży – tytoń jest nie tylko szkodliwy dla zdrowia matki (i każdego człowieka), ale także dziecka.

Przede wszystkim palenie zwiększa ryzyko urodzenia wcześniaka, urodzenia dziecka o niedowadze, a nawet ryzyko poronienia. Palenie papierosów przez ciężarną może mieć ogromny wpływ na zdrowie noworodka i jego poważne problemy zdrowotne w pierwszych tygodniach życia. Tytoń może również spowodować porażenie mózgowe, niedorozwój umysłowy, a także trudności w uczeniu się.

Tagi: palenie

Podobne artykuły:

 • Przygotuj się do zajścia w ciążę

  Przygotuj się do zajścia w ciążę

  Nie zawsze udaje się zaplanować moment poczęcia dziecka, ale już sama świadomość chęci jego posiadania sprzyja temu, by jak najlepiej się do niej przygotować. Dbałość o zdrowie, dietę i ... Więcej »

 • 33 tydzień ciąży

  Twoja macica znajduje się wysoko nad pępkiem, a Twój ośrodek równowagi zmienia się. Możesz czuć się ciężka i niezgrabna, ale do porodu już niedaleko. Zwiększone parcie na pęcherz i ... Więcej »

 • 15 mitów na temat ciąży

  15 mitów na temat ciąży

  Ciąża z definicji to stan błogosławiony, ale nie oznacza to wcale, że przyszłe mamy ogarnia niczym niezakłócony błogostan. Garść babcinych przesądów i szczypta mądrości z grubo ... Więcej »

 • Prawa i przywileje kobiety w ciąży

  Prawa i przywileje kobiety w ciąży

  Ochrona i bezpieczeństwo w pracy, zwolnienia lekarskie w razie choroby i dodatkowe dofinansowania - przyszłym mamom należą się szczególne prawa i przywileje. Podpowiadamy kiedy i jak po kolei z ... Więcej »

Komentarze

 1. mikusiowa 24 lipca 2011, 16:50

  Coś krótki ten artykuł myślę że jest więcej przeciwskazan do nie palenia w ciąży. Ja nie paliłam nigdy i nadal nie palę mąż tak samo.