Poleć znajomym

Nabiał pełnotłusty sprzyja poczęciu

Autor: , 11 sierpnia 2011 w Przed ciążą, Komentarze (5) »

Chcesz zajść w ciążę? Wybierz się na lody lub pij pełnotłuste mleko. Według badań amerykańskich naukowców produkty o wysokiej zawartości tłuszczu doskonale podnoszą płodność.

Naukowcy, badający związek między jedzeniem produktów light a niepłodnością z powodu braku owulacji odkryli, że u kobiet, które zjadały przynajmniej raz dziennie porcję pełnotłustego nabiału, ryzyko braku jajeczkowania obniżało się o 27%, natomiast u kobiet, spożywających wyłącznie odtłuszczony nabiał, ryzyko niepłodności wzrastało prawie o 85%.

Według Dr. Jorge'a Chavarro, szefa badań, a zarazem pracownika Wydziału Żywienia Harvard School of Public Health, kobiety pragnące zajść w ciążę nie powinny jednak ślepo objadać się pełnotłustymi produktami mlecznymi, gdyż nauka dysponuje niezbyt wieloma danymi na temat związków między niepłodnością a niskotłuszczowym nabiałem.

Radzi, by kobiety, które mają problemy z poczęciem wprowadziły tylko niewielkie zmiany do swojego menu. Zamiast produktów light warto wybrać zwykłe. Nie wolno jednak przekraczać dziennego zapotrzebowania na kalorie, trzeba też ograniczać konsumpcję tłuszczów nasyconych, by nie narazić na szwank swojego zdrowia.

Warto spróbować. Niewielka zmiana w diecie może pomóc powitać na świecie upragnione maleństwo. Zwiększymy częstotliwość owulacji, a tym samym szansy na poczęcie.

Tagi: niepłodność, dieta a niepłodność, przed ciążą

Podobne artykuły:

 • Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna (jajawodowa, ektopowa)

  Ciąża pozamaciczna zdarza się wówczas, gdy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się nie w macicy, lecz w jednym z jajowodów, lub w obrębie jamy miednicy mniejszej. Więcej »

 • Ciąża wysokiego ryzyka

  Ciąża wysokiego ryzyka

  Ciążą wysokiego ryzyka określa się każdą ciążę, która przebiega nieprawidłowo lub ciążę u chorej kobiety. Do najczęstszych chorób zagrażających ciąży należy nadciśnienie, Więcej »

 • Ciąża w łóżku

  Ciąża w łóżku

  Ciąża to nie choroba, ale czasem musisz poleżeć w łóżku, albo po prostu odpocząć, by uniknąć pewnych komplikacji. Najczęściej na początku lub pod koniec ciąży. Sprawdź, kiedy to ... Więcej »

 • Ciąża pozamaciczna

  Ciąża pozamaciczna

  Ciążą pozamaciczną (ektopową) nazywamy rozwój płodu poza jamą macicy. Najczęstszymi miejscami, gdzie może rozwinąć się ciąża pozamaciczna są: jajowody, jajniki, szyjka macicy a także ... Więcej »

Komentarze

 1. Ona_123 11 sierpnia 2011, 9:27

  Chyba wypróbuję tę metodę i dziennie będę pic lub jeśc coś pełnotłustego :D a potem to i ja stane się tłusta :D hehe

 2. mamaela 11 sierpnia 2011, 12:19

  To ciekawe, nie wiedziałam. A mowią, że pełnotłusty nabiał jest nie najlepszy dla dorosłych :) Ale widać może na jedno źle wpływać (np. cholesterol, tusza) a na płodność dobrze :)

 3. Anna Łęcka 12 sierpnia 2011, 9:56

  no nie ma co przesadzać z ilością, ale od szklanki pełnotłustego mleka dziennie na pewno nie przytyjesz, a może brzuszek urośnie :)

 4. martula2223 25 sierpnia 2011, 14:25

  hihi - u mnie to nie działało :D zawsze lubiłam mleko i ser - a jakoś nie mogłam zajśc w ciąże :)

 5. Morella_Sawa 23 października 2019, 14:41

  W ogóle dieta sprzyja dobremu i szybkiemu poczęciu, tak mi powiedziała dietetyk dlatego warto zwrócić na to uwagę, ja jeszcze wspomagałam się żelem prefert vaginal który modulował śluz płodny