Poleć znajomym

Miesiąc urodzenia wróży karierę?

Autor: , 28 września 2011 w Dziecko, Komentarze (9) »

Statystycy doszli do zaskakujących wniosków – miesiąc, w którym przychodzimy na świat może mieć wpływ na nasze wybory zawodowe.

Miesiąc urodzin wydaje się wskazywać statystyczne prawdopodobieństwo wyboru konkretnej profesji. Tak przynajmniej twierdzą badacze brytyjskiego Głównego Urzędu Statystycznego.

Dla przykładu, dziecko urodzone w grudniu ma większe szanse na zostanie dentystą, a dzieci styczniowe dużo częściej niż pozostałe wybierają karierę komornika. Urodzeni w lutym znacznie częściej zostają artystami, a marcowym bobasom wróży się karierę pilota.

Kwiecień i maj nie wyróżniają się żadnymi tendencjami, miesiące letnie oznaczają z kolei, że dziecko ma mniejsze szanse na lukratywne zawody takie jak piłkarz, lekarz czy dentysta.

Do takich wniosków doprowadziła analiza danych urodzeniowych osób z 19 różnych grup zawodowych, sporządzona po ostatnim spisie powszechnym. Takie trendy trudno wyjaśnić w jakikolwiek racjonalny sposób. Istnieją jednak podstawy naukowe, by domniemać korelacji między miesiącem urodzenia a problemami zdrowotnymi czy nawet inteligencją.

Dzieciom urodzonym wiosną przypisuje się na przykład większe ryzyko schizofrenii, choroby Alzheimera, astmy i autyzmu, co wiąże się najprawdopodobniej z niedostateczną ekspozycją na światło słoneczne i zaniżoną produkcją witaminy D w pierwszych miesiącach ciąży.

Russell Foster, neurobiolog z Uniwersytetu Oksfordzkiego, tłumaczy: "Nie oddajemy głosu astrologii, ale nie jesteśmy też ślepi na różnice sezonowe. Choć fakt, że miesiąc urodzenia może wpływać na wybory życiowe wydaje się absurdalny, aspekty takie jak długość życia, wzrost, masa ciała, sukcesy szkolne i prawdopodobieństwo zapadnięcia na konkretne choroby mogą jak najbardziej mieć związek z okresem roku, w którym pojawiamy się na świecie."

Tagi: rozwój dziecka, poród, inteligencja dziecka

Podobne artykuły:

 • Rozwój dziecka - miesiąc dwunasty

  Rozwój dziecka - miesiąc dwunasty

  Pierwszy krok naszego malucha to bardzo duże przeżycie dla rodziców, jak i samego dziecka. Chociaż w postawie pionowej większe przestrzenie przemierza jeszcze na czworaka, to bardzo chętnie ... Więcej »

 • Drzemka jest niezbędna

  Drzemka jest niezbędna

  Małe dziecko potrzebuje odpoczynku w ciągu dnia. W tym czasie regeneruje siły i układa w pamięci to, czego nauczył się podczas zabawy. Co jednak zrobić, gdy smyk nie chce nawet zmrużyć oka? Więcej »

 • Rozwój dziecka - miesiąc czwarty

  Rozwój dziecka - miesiąc czwarty

  Dziecko jest coraz bardziej aktywne, dużo gada, stale się śmieje i próbuje się obracać. Więcej »

 • Jak wzmocnić apatyczne dziecko

  Jak wzmocnić apatyczne dziecko

  Twój malec przesypia całe popołudnia, zamiast bawić się i biegać woli usiąść i spokojnie patrzeć na to, co dzieje się dookoła? Cieszy cię, że jest takie grzeczne, ale też niepokoi jego ... Więcej »

Komentarze

 1. mamaela 28 września 2011, 10:48

  dziwne te in formacje, myślę że to bardziej statystyka niż fakty. Szkoda, że nie ma po kolei wymienionych wszystkich miesięcy roku.

 2. Ona_123 28 września 2011, 11:57

  Osobiści w to nie wierzę.

 3. Aga.W 28 września 2011, 12:35

  no ja komornikiem nie jestem i wcale nie mam ochoty :)

 4. Kasiula260 28 września 2011, 16:08

  Powinni wszystkie miesiące opisać :)

 5. Margolcia 28 września 2011, 22:22

  heh ale bzdura :)

 6. snoopy90 29 września 2011, 10:40

  heh kto to wymyslił...nie wierze! :D

 7. martula2223 1 października 2011, 15:23

  ja też nie jestem komornikiem :D bliżej mi do artystki - ale jestem bliżej lutego więc może dlatego? :D

 8. sysia 5 października 2011, 13:11

  ja tam nie wierze w takie zabobony :)

 9. Black_rose 21 października 2011, 7:08

  bajki i dyrdymały ;) a nie rzetelny artykuł