Poleć znajomym

Malec bezpieczny w ogrodzie

Autor: , 11 kwietnia 2012 w Maluszek, Komentarze (1) »

Wiosną i latem dzieciaki uwielbiają bawić się w przydomowym ogródku lub na działce. Sprawdź, na co powinnaś zwrócić uwagę, aby zapewnić mu w tym czasie bezpieczeństwo.

Pozwól swojemu maluchowi na pomoc w kopaniu grządek, sianiu trawy, podlewaniu kwiatków czy podcinaniu gałązek drzew. To dla niego zabawa pełna wrażeń i niezapomnianych emocji. Uważaj jednak, aby nie zrobił sobie krzywdy. Każdą czynność nadzoruj lub kieruj rączką maluszka. Narzędzia ogrodowe przechowuj w miejscu, do którego dziecko nie będzie miało dostępu. Gdy kosisz trawę, sprawdź czy malec nie kręci się w pobliżu.

Uważaj też na psy i koty, które lubią odwiedzać domowe ogródki. Malec może zarazić się od nich pasożytami. Usuwaj więc psie kupki, gdy tylko takie zauważysz i zakrywaj na noc piaskownicę, jeśli masz ją w ogrodzie. Nie podawaj też dziecku jedzenia, gdy bawi się ze zwierzętami, a po zabawie od razu umyj mu rączki.

Wybierając kwiaty i krzewy do ogrodu, pamiętaj aby nie miały małych, kulkowatych owoców, np. jałowiec, cis. Dziecko mogłoby je potraktować jako przekąskę. Spośród kwiatów unikaj bielunia, ostróżki, łubinu, bo są trujące.

Zabezpiecz ogrodowy staw. Zrób wokół niego ogrodzenie, którego dziecko nie będzie w stanie sforsować. Jeśli zastanawiasz się dopiero nad jego założeniem, poczekaj aż dziecko podrośnie.

Tagi: wychowanie dziecka, bezpieczeństwo dzieci, dziecko w ogrodzie

Podobne artykuły:

 • Drzemka jest niezbędna

  Drzemka jest niezbędna

  Małe dziecko potrzebuje odpoczynku w ciągu dnia. W tym czasie regeneruje siły i układa w pamięci to, czego nauczył się podczas zabawy. Co jednak zrobić, gdy smyk nie chce nawet zmrużyć oka? Więcej »

 • Dieta na wysokie IQ twojego dziecka

  Dieta na wysokie IQ twojego dziecka

  Dzięki zdrowej, mądrze skomponowanej diecie twoje dziecko będzie się prawidłowo rozwijało i z dnia na dzień stawało coraz silniejsze. Nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Sprawdź, co ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: oleska83

  Fajna Mama Tygodnia: oleska83

  Ujęła nas odpowiedzią na pytanie o wychowawcze sztuczki... Zbyt często zapominamy, że kluczem do zrozumienia potrzeb i zachowań dziecka jest umiejętność spojrzenia na świat jego oczami. Więcej »

 • Nieśmiałe dziecko Jak z nim postępować?

  Nieśmiałe dziecko
  Jak z nim postępować?

  Jesteś rodzicem nieśmiałego dziecka? Będziesz potrzebować delikatności i cierpliwości, by pomóc mu w kontaktach z innymi. Więcej »

Komentarze

 1. Alinka (Gość) 10 maja 2012, 10:45

  Moją starszą córką latem zgodnie z "trendem" puszczałam boso na trawę, przy czym ona swoimi bosymi stópkami rozgniatała wszystkie robaki niestety te w twardych pancerzach też, więc często miała poranione i pokąszone stópki,z którymi często chodziliśmy do lekarza. Problem skończył się, kiedy zdiagnozowano u niej koślawość kolan, bo kazaliśmy jej nosic buty ortopedyczne Memo, dlugo nie chciala i grymasiła, ale kiedy zobaczyla, ze robaki bardziej się rozgniatają to jej sie spodobaly ;)