Poleć znajomym

Korzyści karmienia piersią

Autor: , 2 sierpnia 2009 w Niemowlę, Komentarze (5) »

Korzyści płynące z tej naturalnej matczynej czynności są ogromne. Przede wszystkim wzmacniają płuca dziecka.

Badania nad wpływem karmienia piersią na siłę płuc przeprowadzone zostały przez amerykańskich naukowców na ponad 1400 dzieci. Uczeni śledzili ich rozwój od urodzenia do 10 roku życia. Wyniki ich pracy ukazały zależność – te dzieci, które przynajmniej przez cztery miesiące ssały matczyną pierś, miały mocniejsze płuca od pozostałych badanych. Podczas testów dzieci te wydmuchiwały więcej powietrza i to w krótszym czasie, niż ich rówieśnicy.

Karmienie piersią wymaga od dziecka o wiele większego wysiłku w ssaniu niż wtedy, gdy dostaje pokarm z butelki. Dzięki tej pracy wzmacnia płuca.

Tagi: karmienie piersią, korzyści z karmienia piersią, niemowlę

Podobne artykuły:

 • Karmienie piersią wzmaga opiekuńczość

  Karmienie piersią wzmaga opiekuńczość

  Karmienie piersią niesie za sobą niebagatelne korzyści jeśli chodzi o zdrowie maleństwa. Na tym jednak nie koniec. Z najnowszych badań wynika, że nawiązująca się wtedy więź ma istotny ... Więcej »

 • Karmienie piersią - 7 naturalnych praw

  Karmienie piersią - 7 naturalnych praw

  Zastanawiasz się o jakich siedmiu prawach mowa? Czy karmienie piersią może być aż tak skomplikowane? Odpowiedź znajdziesz w książce, dzięki której otworzysz się na nowe postrzeganie ... Więcej »

 • Dieta mamy karmiącej

  Dieta mamy karmiącej

  Gdy karmisz dziecko piersią, dieta jaką stosujesz, ma ogromny wpływ na dziecko. Warto by była przemyślana, bogata w składniki odżywcze i witaminy, a uboga w te produkty, które mogą dziecku ... Więcej »

 • Rozwój dziecka - miesiąc dwunasty

  Rozwój dziecka - miesiąc dwunasty

  Pierwszy krok naszego malucha to bardzo duże przeżycie dla rodziców, jak i samego dziecka. Chociaż w postawie pionowej większe przestrzenie przemierza jeszcze na czworaka, to bardzo chętnie ... Więcej »

Komentarze

 1. Lolimaa 13 czerwca 2011, 14:00

  Ciekawe. Nie wiedziałam o tym.

 2. mamaela 20 lipca 2011, 19:22

  Mój syn urodził się z wrodzoną wadą serca, która teoretycznie (i tak jest zazwyczaj) sprzyja częstej zachorowalności na zapalenie płuc. Jak trafiliśmy pierwszy raz do kardiologa (przewożeni z oddziału położniczego) w 3 dobie życia to usłyszałam "to dziecko musi być karmione jak najdłużej piersią, bo choroba serca się wycofa a płuca będą jak dzwon". Wtedy nie wiedziałam, że miała rację, myślałam że tak sobie mówi. Ale fakt wada się wycofała, a na zapalenie płuc syn nigdy nie zachorował :)

 3. Ania886 9 kwietnia 2014, 14:22

  siostra urodziła córeczkę 4msc przede mną
  ona karmi butelką ja piersią
  mój synek spędza na dworze nie zależnie od pogody min 2-3h od 1tyg życia jej córeczka mimo że ma teraz pół roku prawie w ogóle, ponieważ od razu choruje;(
  butelka jest łatwiejsza ale zachęcam do karmienia piersią ;)

 4. annn 17 marca 2015, 17:22

  Oczywiście, ja też jestem za karmieniem piersią. Do pół roku wystarczy dziecku cyc i Vita D żeby prawidłowo się rozwijało, reszta w rękach mam, a raczej ich diety.

 5. malwa (Gość) 2 października 2018, 21:24

  tych korzyści jest bardzo dużo, i nie można się poddawac! Jak tylko miałam problemy z bolącymi brodawkami, to od razu zaczęłam stosować krem z motherlove, który łagodził ból i był bezpieczny dla dziecka.