Poleć znajomym

Konkurs: Zdrowa kuchnia, zdrowe dziecko

Autor: , 7 sierpnia 2012 w Dziecko, Komentarze (1) »

Epidemia otyłości jeszcze nie dotknęła polskich maluchów, ale jest już sporo sygnałów, że taki problem może się pojawić. Chcemy poruszyć temat zdrowego żywienia dzieci, a mamy biorące najaktywniejszy udział dyskusji nagrodzić książkami, które pozwolą im umocnić wiedzę w tym zakresie.

Sposób żywienia w najwcześniejszych latach jest sprawą ogromnej wagi. Nawyki żywieniowe kształtują się już we wczesnym dzieciństwie, a błędy popełnione w tym okresie dają o sobie znać w późniejszym wieku. Cukrzyca, otyłość i miażdżyca to tylko niektóre z długiej listy schorzeń, które mogą mieć źródło nawet w niemowlęctwie, a odpowiedzialność za nie częstokroć spoczywa na rodzicach. Jak zatem ustrzec dzieci przed skutkami niewłaściwego odżywiania?

Zapraszamy do dyskusji

Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw, czy słodycze to naprawdę największe zło, przed którym trzeba chronić i jak postępować, by z nasionka zakazu nie wyrósł najsłodszy, zakazany owoc? Czym według was, oprócz wymienionych schorzeń, grożą błędy rodziców w zakresie żywienia dzieci i jakimi pysznościami można zastąpić kaloryczne przekąski?

Swoje przemyślenia umieszczajcie na forum w wątku Konkurs: Zdrowa kuchnia, zdrowe dziecko do 26 sierpnia.

Zdrowa kuchnia dla dzieci

Dzięki Oficynie Wydawniczej VOCATIO, trzem spośród mam biorących udział w dyskusji możemy sprezentować poradniki "Zdrowa kuchnia dla dzieci", które w przystępny sposób tłumaczą, jak zmienić nawyki żywieniowe dzieci i jakie produkty należy z ich diety bezwzględnie wyeliminować.

W książce znajdziemy pomysły, gdzie szukać produktów bogatych w składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci, a także proste i ciekawe przepisy na smaczne i zdrowe dania.

Autorka, Anna Kłosińska, od wielu lat prowadzi fundację Zdrowy Uczeń, w ramach której realizuje programy edukacyjne dla uczniów, przedszkolaków, seniorów, a także warsztaty dla rodziców pragnących zdrowo odżywiać swe pociechy.


Masz konto na Facebooku? Dołącz do nas i bądź na bieżąco z nowościami Fajnej Mamy.

Tagi: odżywianie dzieci, dieta dziecka, zdrowa dieta, warzywa w diecie niemowlaka, konkurs

Podobne artykuły:

Komentarze

  1. Aga.W 7 sierpnia 2012, 11:55

    bardzo bardzo ciekawy temat :D