Poleć znajomym

Konkurs: Uczymy tolerancji

Autor: , 20 lipca 2012 w Mama i Tata, Komentarze (0) »

Przed wami wakacyjne wyjazdy, zetknięcie się z różnymi kulturami, odmienną kuchnią, kolorem skóry, językiem, stylem ubierania i zachowaniem. To doskonała okazja, by uczyć dzieci tolerancji.

Granice ulegają zatarciu, świat się kurczy, a nietolerancja i nieufność w stosunku do inności jak była, tak jest. Niestety, uprzedzenia i niechęć do odmienności często wynosimy z domu, nawet z pozornie niewinnych żartów. I o tym właśnie chcemy porozmawiać. Jak świadomie uczyć nasze maluchy otwartości i szeroko pojętego szacunku: dla obcokrajowców i zaskakujących czasem obyczajów, ale również dla innych dzieci i osób starszych?

Wypowiedzi umieszczajcie na forum w wątku Konkurs: Uczymy tolerancji do 29 lipca. Jury redakcyjne wybierze 2 najciekawsze wypowiedzi, które zostaną nagrodzone bajkami dla maluchów.

Upominki książkowe

Do wygrania 2 książeczki, a w nich urocze Bajki Pomagajki, napisane przez znane osoby różnego pochodzenia, wśród których znalazły się między innymi Weronika Marczuk, Michał Piróg, Halina Młynkova, Conrado Moreno czy Dziani. Każda z tych osób reprezentuje inny kraj i inną kuturę, którą przybliża Polskim dzieciom i rodzicom poprzez napisaną przez siebie bajkę.

Mamy więc czeską noc świętojańską, hiszpański księżyc, który pragnął ciszy oraz białoruskie ziarenko miłości. Całość tworzy niesamowitą „Bajkową mozaikę” składającą się z magicznych opowieści dla dzieci i dorosłych, które uczą tolerancji i sympatii do drugiego człowieka.

Różnorodne opowieści, ale jeden cel- chęć pokazania, jak interesująca może być mieszanka kulturowa.

Co ważne, złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza książki ma zostać przekazana na wsparcie działalności Fundacji Polskiego Forum Migracyjnego.


Masz konto na Facebooku? Dołącz do nas i bądź na bieżąco z nowościami Fajnej Mamy.

Tagi: konkurs, jak nauczyć dziecko pomagać

Podobne artykuły:

Komentarze