Poleć znajomym

Konkurs "Poznajemy świat"

Autor: , 7 maja 2012 w Dziecko, Komentarze (0) »

Jesteśmy pierwszymi nauczycielami naszych dzieci. To my jako pierwsi pokazujemy im świat, uczymy patriotyzmu, miłości do wszystkich żywych stworzeń i szacunku do natury.

W tym ważnym zadaniu pomaga rodzicom nowa marka edukacyjna Kapitan Nauka, która zaprasza dzieci do poznawania świata i poszerzania wiedzy poprzez kreatywną zabawę.

W skład marki wchodzą zagadki, gry i książeczki, które wspomagają szeroko pojęty rozwój dziecka: poszczególne tytuły ćwiczą spostrzegawczość, pamięć wzrokową i logiczne myślenie, rozwijają cierpliwość, pobudzają ciekawość, zachęcają do podejmowania nowych wyzwań i rozwijania zdolności.

Publikacje dla dzieci Kapitan Nauka są przygotowane tak, by korzystać z nich w każdej sytuacji: w domu, przedszkolu, szkole, w podróży czy na spacerze. Są idealne zarówno do zabawy z rodzicami czy nauczycielami, jak i do samodzielnego wykorzystania przez dziecko.

Kapitan Nauka SuperQuiz

W ramach marki Kapitan Nauka ukazała się między innymi seria SuperQuiz z ponad 150 zagadkami, kolorowymi ilustracjami i ciekawostkami, obejmującymi takie tematy jak: Polska, Świat, Piłka nożna i Zwierzęta.

Dzieci w przystępny sposób - poprzez zabawę - poznają najważniejsze fakty z zakresu geografii i przyrody, a i rodzice niejednokrotnie przypomną sobie to i owo.

Wygraj książeczkę SuperQuiz dla swojego dziecka

By wygrać jedną z trzech książeczek Kapitan Nauka SuperQuiz, na forum w wątku Konkurs "Poznajemy Świat" napisz jak już od pierwszych miesięcy życia dziecka można zaznajamiać go ze światem i przyrodą, a potem uczyć dbania o środowisko i troszczenia o innych. Jak wykorzystać wakacyjne podróże do nauki i co robić jeśli na podróże nie możemy sobie pozwolić? Jak zmienić zwyczajny spacer w pełną emocji przygodę małego odkrywcy? Wszelkie rady i przemyślenia mile widziane. Jury redakcyjne wybierze najciekawsze wypowiedzi. Konkurs potrwa do 27 maja.

Tagi: konkurs, nauka, edukacja, rozwój dziecka

Podobne artykuły:

 • Rozwój dziecka - miesiąc dwunasty

  Rozwój dziecka - miesiąc dwunasty

  Pierwszy krok naszego malucha to bardzo duże przeżycie dla rodziców, jak i samego dziecka. Chociaż w postawie pionowej większe przestrzenie przemierza jeszcze na czworaka, to bardzo chętnie ... Więcej »

 • Drzemka jest niezbędna

  Drzemka jest niezbędna

  Małe dziecko potrzebuje odpoczynku w ciągu dnia. W tym czasie regeneruje siły i układa w pamięci to, czego nauczył się podczas zabawy. Co jednak zrobić, gdy smyk nie chce nawet zmrużyć oka? Więcej »

 • Jak wzmocnić apatyczne dziecko

  Jak wzmocnić apatyczne dziecko

  Twój malec przesypia całe popołudnia, zamiast bawić się i biegać woli usiąść i spokojnie patrzeć na to, co dzieje się dookoła? Cieszy cię, że jest takie grzeczne, ale też niepokoi jego ... Więcej »

 • Magiczne prezenty z okazji Dnia Dziecka

  Magiczne prezenty z okazji Dnia Dziecka

  Myślałyście, że zapomnieliśmy o Dniu Dziecka? Nigdy! Dla naszych najmłodszych fanów mamy prezenty edukacyjne. Więcej »

Komentarze