Poleć znajomym

Konkurs - Mały poliglota

Autor: , 13 września 2011 w Mama i Tata, Komentarze (6) »

Zastanawiacie się pewnie w jaki sposób rodzic może pomóc dziecku w nauce języków obcych jeśli sam nie jest w tej dziedzinie orłem. Mamy nadzieję, że ten konkurs podsunie wam kilka pomysłów i cennych rad.

Chcielibyśmy otworzyć dzieciom okno na świat i ułatwić przysłowiowy start w dorosłe życie. Zewsząd słyszymy, że nauka języków obcych jest dziś niezbędna jak powietrze i najlepiej rozpocząć ją jak najwcześniej. Z drugiej strony obawiamy się, że wczesna edukacja językowa to zabieranie beztroskich chwil dzieciństwa i że lekcje mogą tylko naszą pociechę zniechęcić na przyszłość. Czy istnieje w tym przypadku złoty środek?

Owszem. Należy zrobić wszystko, by dziecko nie kojarzyło nauki z rutyną, wymogami czy nie daj Boże stresem odpytywania. Pamiętajmy, że dzieci uwielbiają wcielać się w przeróżne role, przebierać się za postacie z bajek i udawać, że są bohaterami niezwykłych przygód. Mówienie w obcym języku jest zatem z założenia atrakcyjne dla malucha. No dobrze, ale jak sprawić, by nauka była zabawą jeśli ani nie znamy dość dobrze języka, ani nie mamy na tyle wyobraźni, by choćby z najmniejszym zasobem słownictwa zorganizować dziecku przednią zabawę z nauką w tle?

I tu właśnie pojawia się nasze pytanie konkursowe: W jaki sposób rodzic może wspomagać rozwój językowy dziecka poprzez zabawę? Czekamy na wszelkie wskazówki i liczymy na wasze doświadczenie. Czy waszym zdaniem szkoły dla najmłodszych spełniają swoją rolę? Jak ćwiczyć z dzieckiem w domu? Jakie zabawy mogą sprzyjać nauce? Gdzie czają się pułapki i czego powinniśmy kategorycznie unikać?

Nie martwcie się, nie oczekujemy od was profesjonalnych rad metodycznych. Jesteśmy ciekawi waszych pomysłów i przemyśleń na ten temat. Odpowiedzi umieszczajcie do 30 września na forum w wątku Konkurs - Mały poliglota.

Nagroda

3 najciekawsze wypowiedzi zostaną nagrodzone zestawami kart obrazkowych dla dzieci, ufundowanych przez wydawnictwo Edgard.

„Angielski w zagadkach” to zestaw dwustronnych kart obrazkowych, który został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 3-5 lat. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego w każdej wolnej chwili!

Dodatkowo, ze strony www.jezykiobce.pl/karty można pobrać darmowy poradnik dla rodziców i nauczycieli. Znajdują się w nim wskazówki, jak uczyć dzieci języka obcego, pomysły na wspólne zabawy z wykorzystaniem kart, a także przydatny w praktyce zapis wszystkich słówek wraz z tłumaczeniem.

Zapraszamy do dyskusji!

Tagi: konkurs, języki obce

Podobne artykuły:

 • Konkurs listopadowy

  Konkurs listopadowy

  Póki co pogoda dopisuje (oby tak dalej), ale jeśli nagle runą na nas jesienne słoty, na Fajnej Mamie zawsze będzie coś fajnego do roboty! Bądźcie z nami w listopadzie i wygrywajcie nagrody. Więcej »

 • Konkurs: Jak rozmawiać o Bogu?

  Konkurs: Jak rozmawiać o Bogu?

  Na dobry początek roku, mamy dla was konkurs, który - choć poświęcony dzieciom - może skłonić do głębszej zadumy was samych. Więcej »

 • Konkurs na Dzień Dziecka

  Konkurs na Dzień Dziecka

  Za tydzień święto najmłodszych. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać wspaniały prezent dla swojego dziecka. Więcej »

 • Konkurs miesiąca - Zdrowa i piękna na plaży

  Konkurs miesiąca - Zdrowa i piękna na plaży

  Po deszczowym lipcu, sezon letni dopiero teraz oficjalnie uznajemy za otwarty. Z nadzieją, że okazji do opalania będzie jeszcze w bród, mamy dla wam konkurs ze słonecznymi nagrodami. Więcej »

Komentarze

 1. mamaela 13 września 2011, 16:59

  O ciekawy konkurs, trzeba wysilić wyobraźnię, fantazję, skorzystać może z własnych doświadczeń i zastanowić się jaka forma nauki sprawi dzieciakom frajdę :)

 2. Ona_123 13 września 2011, 21:13

  Bardzo ciekawy ten konkurs :)

 3. Lolimaa 15 września 2011, 14:01

  Super nagroda :) ))

 4. Donia1982 27 września 2011, 12:36

  fajny konkurs :) takich więcej :)

 5. Mia 3 października 2011, 15:09

  Wyniki na forum w wątku konkursowym :)

 6. Donia1982 9 listopada 2011, 13:09

  nagrodę- książeczkę dostałam, pięknie dziękuję, naprawdę ciekawa, myślę że się przyda :)