Poleć znajomym

Konkurs - Kto wykończy misia?

Autor: , 21 listopada 2011 w Dziecko, Komentarze (6) »

Misie pojawiają się w mitach greckich, w opowiadaniach Indian, w baśniach, w historiach ludów pierwotnych. Niedźwiedzie kojarzą się z siłą, odwagą, inteligencją i instynktem opiekuńczym. Nic dziwnego, że miś to bezapelacyjnie najlepszy przyjaciel dziecka.

„Miś łagodzi obyczaje i sprawia, że świat dziecka jest ciepły i łagodny, a nie kiczowaty i agresywny. Bardzo chciałabym, aby misie otaczały wszystkie dzieci i niektórych dorosłych i przypominały o tym co dobre i miłe.” – mówi największa ekspertka od misiów- Magda Jakubowska-Miąsek, założycielka firmy Boska’a Teddies.

Aż trudno uwierzyć, że pluszowy miś w tym roku skończył 109 lat. Kolekcjonerskie egzemplarze misiów osiągają na aukcjach zawrotne kwoty.

Ostatnio sprzedany za 156200 EUR miś miał 75 lat, a najdroższy na świecie miś znajduje się w Teddy Bear Museum w Jeju w Korei, jego wartość wynosi już 2,1 miliona dolarów.

Boska’s Teddies to polska, niewielka firma, która tworzy niezwykłe misie. Każdy znajdzie przyjaciela dla siebie: jest Boidudek, dodający dzieciom odwagi, miś Śpioch, którego ciężko jest zerwać rano z łóżka, miś Zmarzluch, którego trzeba mocno przytulać, żeby było mu ciepło, miś EKO o zapachu mamy, miś Smokowy, który osuszy łzy po rozstaniu ze smoczkiem, a także Pan Szczęściarz i po prostu Miś Nr 1.

Choć niechętnie się do tego przyznają, rodzice też często mają swoje ulubione pluszaki. Dla dorosłych, jest zatem Pan Miś Niegrzeczny, wspierający walczących z nałogiem palenia tytoniu.

Prawdziwym hitem wśród dzieci i rodziców, którzy wiedzą, że nawet najdroższa zabawka nie zastąpi dziecku czasu spędzonego na wspólnej zabawie z mamą lub tatą jest zestaw „Wykończ misia” – miś do własnoręcznego uszycia razem z dzieckiem.

Wykończ misia!

Dla dziecka ważniejsze niż nawet najpiękniejsza zabawka, są chwile wspólnie spędzone na zabawie z mamą. Zabawa z dorosłym, który potrafi się w nią zaangażować jest czymś nieocenionym dla malucha.

Dlatego zszywanie misia wspólnie z dzieckiem, kiedy to maluch decyduje, w którym miejscu przyszyć misiowi łapki, czy ma mieć buzię wesołą, czy smutną, jakie oczka, jest niezwykle istotne.

Dziecko doświadcza tego, że wszystko (nawet misia) można zrobić samemu, co pobudza ciekawość świata i zachęca do myślenia o jego współtworzeniu. Maluch uczy się, że trzeba włożyć trochę serca w to, żeby powstał piękny miś – przyjaciel na być może wiele lat - i nie rzuci go tak szybko w kąt, jak kupioną w sklepie gotową zabawkę.

Miś zrobiony razem z rodzicami to najpiękniejszy prezent dla dziecka i wspaniała pamiątka z dzieciństwa, której symbolem jest nie tylko gotowa maskotka, ale też bezcenne wspomnienia spędzonych wspólnie chwil.

Wygraj misia dla swojego dziecka!

Drodzy Rodzice! mamy do rozdania 3 misie, które czekają na wykończenie i ciepły kąt w pokoju waszych dzieci. Żeby powalczyć o taką niezwykła zabawkę dla swoich maluchów, wystarczy, że sięgniecie pamięcią do własnego dzieciństwa i opiszecie nam swoją ulubioną zabawkę.

Czemu była wyjątkowa, jakie przeżyła z wami przygody i co się z nią w końcu stało? My na przykład robiliśmy wodne zastrzyki trocinowym misiom, ale ta historia nie skończyła się happy endem... Wasze opowieści umieszczajcie na forum w wątku "Konkurs - Kto wykończy misia" do 11 grudnia. Czyż nie byłby to idealny prezent na zbliżające się Święta?

Tagi: zabawki, miś, konkurs

Podobne artykuły:

 • Zabawki dla niemowlaka

  Zabawki dla niemowlaka

  Zabawki są potrzebne dziecku nie tylko do zabawy. Odpowiednio dobrane do wieku wspomagają jego rozwój. Kiedy maluszek skończy kilka tygodni można mu już podsuwać różne zabawki. Jakie one ... Więcej »

 • Konkurs na Dzień Dziecka

  Konkurs na Dzień Dziecka

  Za tydzień święto najmłodszych. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać wspaniały prezent dla swojego dziecka. Więcej »

 • Konkurs październikowy

  Konkurs październikowy

  Konkurs październikowy będzie przebiegał pod hasłem "Co robić, by dużo zrobić i się zbytnio nie narobić, a do tego pięknie wyglądać?":) Chcesz znać odpowiedź? Powalcz o nagrody! Więcej »

 • Konkurs wrześniowy

  Konkurs wrześniowy

  Wciąż jesteście z nami po wakacjach? Jeśli tak, czekają na was kolejne atrakcje ... pachnące kosmetyki, dzięki którym będziecie mogły zachować wspomnienie lata na dłużej. Więcej »

Komentarze

 1. paprotka25 21 listopada 2011, 19:30

  konkurs akurat na zbliżający się dzień Pluszowego Misia - 25 listopada :)

 2. mamaela 21 listopada 2011, 20:47

  Fajny konkurs- skłania do refleksji i sięgnięcia pamięcią do czasów swojego dzieciństwa :)

 3. Black_rose 22 listopada 2011, 10:48

  oooo jaaaa :D co to też była za zabawka...bardzo ciekawy konkurs!

 4. Margolcia 22 listopada 2011, 11:53

  hahaha konkurs jest świetny :D

 5. snoopy90 28 listopada 2011, 14:14

  super konkurs

 6. nacia1988 28 listopada 2011, 15:29

  super konkurs