Poleć znajomym

Konkurs: Jak rozmawiać o Bogu?

Autor: , 5 stycznia 2012 w Dziecko, Komentarze (0) »

Na dobry początek roku, mamy dla was konkurs, który - choć poświęcony dzieciom - może skłonić do głębszej zadumy was samych.

Zasady konkursu

Jak opowiadać dziecku o Bogu? Co mówić, gdy odchodzi najbliższa osoba? I co zrobić, jeśli sami miewamy chwile zwątpienia albo nie wierzymy w ogóle? Napiszcie o waszych doświadczeniach i podejściu do kwestii religii i rozwoju duchowego dziecka, a my nagrodzimy najciekawsze rozważania. Wypowiedzi umieszczajcie na forum w wątku Konkurs: Jak rozmawiać o Bogu? do 22 stycznia.

Co można wygrać?

Dla autorek 3 najciekawszych wypowiedzi Oficyna Wydawnicza VOCATIO przekazała pięknie ilustrowane książeczki dla najmłodszych.

"Niesforne aniołki" to spacer przez Biblię, od Księgi Rodzaju po Apokalipsę, podczas którego dzieci będą mogły same odkryć, kim jest Bóg i dowiedzieć się, co oznacza dla nas dzisiaj.

Każda stronica książeczki zawiera opowiadanie na kolejny dzień roku, krótkie rozważanie dostosowane do możliwości percepcyjnych dziecka oraz wesoły wierszyk wyrażający w zabawny sposób najważniejszą myśl. Kolorowe obrazki i ciepłe historie sprawiają, że książeczka ma prawdziwie terapeutyczny wpływ na milusińskich.

Autorka książki - Carla Barnhill - jest mamą dwójki małych dzieci. Tytuł magistra literatury uzyskała na Uniwersytecie w Edynburgu w Szkocji. Pełniła funkcję redaktora naczelnego czasopisma „Christian Parenting Today” („Współczesne chrześcijańskie rodzicielstwo”), a obecnie należy do grona redaktorów Teen Devotional Bible (Biblia wraz z komentarzami dla nastolatków).

Tagi: konkurs, Bóg, religia

Podobne artykuły:

 • Konkurs październikowy

  Konkurs październikowy

  Konkurs październikowy będzie przebiegał pod hasłem "Co robić, by dużo zrobić i się zbytnio nie narobić, a do tego pięknie wyglądać?":) Chcesz znać odpowiedź? Powalcz o nagrody! Więcej »

 • Bajkowy konkurs

  Bajkowy konkurs

  Czym byłoby dzieciństwo bez bajek? Opowiedz nam, co czyta się w waszym domu i weź udział w konkursie, by wygrać prezent dla swojego malucha. Więcej »

 • Konkurs wrześniowy

  Konkurs wrześniowy

  Wciąż jesteście z nami po wakacjach? Jeśli tak, czekają na was kolejne atrakcje ... pachnące kosmetyki, dzięki którym będziecie mogły zachować wspomnienie lata na dłużej. Więcej »

 • Konkurs na Dzień Dziecka

  Konkurs na Dzień Dziecka

  Za tydzień święto najmłodszych. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać wspaniały prezent dla swojego dziecka. Więcej »

Komentarze