Poleć znajomym

Klocki dla malucha

Autor: , 13 kwietnia 2012 w Maluszek, Komentarze (3) »

Drewniane, plastikowe czy z materiału - wszystkie klocki mają swoje zalety. To jedna z najlepszych zabawek, jakie możesz kupić swojemu dziecku. Nie tylko poprawiają sprawność, ale także rozwijają wyobraźnię i uczą kreatywnego myślenia.

Już półrocznemu szkrabowi możesz podarować pierwszy komplet klocków. Powinny być miękkie, aby dały się ściskać i dość duże, aby malec ich nie połknął. Mogą być z gąbki, nadmuchiwanego plastiku lub materiału. Najważniejsze jednak jest to, aby nie były zrobione z toksycznego materiału. W tym wieku dziecko będzie je brało do buzi, gniotło w rączkach i rzucało. Nie powinny mu zaszkodzić.

Rocznemu maluchowi można już kupić większy zestaw do budowania. Mogą to być klocki drewniane lub plastikowe. Są doskonałe do stawiania pierwszych wieżyczek, a z czasem konstruowania domków, torów, dróg i mostów.

Drewniane klocki Einchorn Drewniane klocki Einchorn

Niektóre plastikowe klocki mają dodatkowe bodźce stymulujące - ruchome elementy, materiałowe wypustki, przyciski itp. Każdym z nich można się bawić jak osobą zabawką.

Dla malucha ciekawą alternatywą są też klocki wciskane, które można wrzucić do pudełka lub domku z otworami. Różne kształty dodatkowo stymulują rozwój twojego dziecka, ucząc myślenia i rozwijając koordynację wzrokowo-ruchową.

Obserwuj malucha podczas zabawy

Zabawa dziecka klockami może nam dużo powiedzieć o jego charakterze, czy jest spokojne czy raczej gwałtowne i wybuchowe. Jeśli mimo porażek dalej kontynuuje budowanie, jest ambitne i dąży do celu, nie zważając na przeciwności. Natomiast kiedy rzuca klockami przy pierwszej nieudanej próbie, potrzebuje twojej pomocy i więcej wsparcia.

Tagi: klocki, zabawki dla dzieci, zakupy dla dzieci, prezenty dla dzieci, rozwój dziecka

Podobne artykuły:

 • Rozwój dziecka - miesiąc dwunasty

  Rozwój dziecka - miesiąc dwunasty

  Pierwszy krok naszego malucha to bardzo duże przeżycie dla rodziców, jak i samego dziecka. Chociaż w postawie pionowej większe przestrzenie przemierza jeszcze na czworaka, to bardzo chętnie ... Więcej »

 • Prezenty dla maluszków

  Prezenty dla maluszków

  W sklepach panuje zakupowy szał. Półki uginają się pod ciężarem zabawek, książeczek, wymyślnych gadżetów i akcesoriów dla dzieci. Podpowiadamy, co kupić, aby sprawić malcowi radość. Więcej »

 • Co słyszy dziecko

  Co słyszy dziecko

  Obserwując niemowlaka często zauważamy, jak nagle się zrywa i płacze. Zastanawiamy się wówczas jakie dźwięki docierają do jego uszu i w ogóle od kiedy już dobrze słyszy. Więcej »

 • Magiczne prezenty z okazji Dnia Dziecka

  Magiczne prezenty z okazji Dnia Dziecka

  Myślałyście, że zapomnieliśmy o Dniu Dziecka? Nigdy! Dla naszych najmłodszych fanów mamy prezenty edukacyjne. Więcej »

Komentarze

 1. Agnes_90 7 maja 2012, 13:16

  Klocki świetnie wpływają na rozwój maluszka! Polecam drewniane i plastikowe :)

 2. monia (Gość) 30 września 2014, 21:13

  polecam drewiane ze sklepu memoland.pl świetny sklep dziecko ma mnóstwo radości

 3. Myrka (Gość) 13 kwietnia 2015, 16:12

  a ja polecam klocki drewniane, moim zdaniem są bezkonkurencyjnei sama je pamiętam ze swojego dzieciństwa. spory wybór fajnych zestawów mają w kinderland24 także jak ktoś szuka zabawek z drewna to podpowiadam.