Poleć znajomym

Jak prawidłowo wiązać chustę

Autor: , 29 marca 2012 w Niemowlę, Komentarze (3) »

Noszenie dziecka w chuście to jeden z najlepszych sposobów noszenia noworodka i niemowlaka. Bezpieczny i przyjazny maleństwu. A oto jak prawidłowo ją wiązać.

Gdy kupujemy chustę do noszenia dziecka, mamy dołączoną do niej instrukcję, zawierającą zazwyczaj wiele różnych sposobów na wiązania – kołyskowe, na plecach, na biodrze czy brzuchem do brzucha. Jednak nie zawsze rysunkowa instrukcja jest dla nas przejrzysta. Jak zatem okiełznać 5-metrowy zwój materiału, aby nie zgubić w nim dziecka, a sprawić, by było bezpieczne jak w torbie kangura? Oto instrukcja, która nauczy Was jak wiązać chustę tak, by można w niej było nosić już noworodka.

Tagi: chustowanie, noszenie w chuście, chusta, noszenie noworodka, wiązanie chusty

Podobne artykuły:

 • Jak nauczyć dziecko pomagać

  Jak nauczyć dziecko pomagać

  Naukę pomocy w domu przez dzieci warto rozpocząć już w wieku 2 lat. Malec jest wówczas pełny zapału i chętnie naśladuje rodziców w codziennych czynnościach. Więcej »

 • Noszenie niemowlaka

  Noszenie niemowlaka

  Dziecko noszone, przytulane, kołysane szybciej się rozwija. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach dla bezpieczeństwa i wygody, zwłaszcza jeśli chodzi o noworodki i niemowlaki. Więcej »

 • Tajemnica skutecznego kremu

  Tajemnica skutecznego kremu

  Od preparatów kolagenowych uginają się w sklepach półki, ale dopiero zrozumienie istoty funkcjonowania naszej skóry pozwala nam oddzielić przysłowiowe ziarno od plew. Więcej »

 • Jak i gdzie zarejestrować noworodka

  Jak i gdzie zarejestrować noworodka

  Przyjście dziecka na świat musi zostać odnotowane przez urząd. Sprawdź, jakie dokumenty są niezbędne, aby przeprowadzić ten proces. Więcej »

Komentarze

 1. Karolinia 19 kwietnia 2012, 14:32

  Fajna sprawa, ja żałuję że wcześniej nie kupiłam. Teraz już nie ma sensu, bo 8 kg klocusia ciężko nosić :)

 2. Seiichiro (Gość) 7 lipca 2012, 9:53

  zuzcie87 / ja moją cf3rcię rf3wnież urodziłam przez cc. porf3d był w ponediziałek a pokarm dostałam dopiero w piątek. z tym że mała była przez w sumie 3 noce w szpitalu w sali dla noworodkf3w gdzie panie ją dokarmiały sztucznym. nie wiem czy to tego wina ale po powrocie ze szpitala moja Zuzia mimo, że wydawało mi się że się najada nie chciała spać w nocy, płakała denerwowała się po odstawieniu od piersi.potrafiła nie spać od 22 do 4 rano.ja zasypiałam karmiąc ją ktf3ryś raz z kolei. takie miałam 3 noce. w końcu zdecydowałam się podać mleko modyfikowane, najpierw karmiłam piersią a potem dawałam butelkę i problem zniknął. mała teraz śpi w nocy ładnie budzi się co 3,4 godz. w dzień karmię ją sama piersią ale karmienie trwa czasem dwie godziny, jedna pierś druga i znowu pierś.zaczynam wprowadzać butelkę rf3wnież w dzień bo mała potrafi przespać w dzień tylko 4 do 5 godz.a ma dopiero 2,5 tyg. dlatego pamiętajcie młode mamy: miarą miłości do maleństwa nie jest pierś, tylko miłość ktf3rą im dajemy i rf3wnież nasz uśmiech i zadowolenie.

 3. Tilia 22 lipca 2013, 14:40

  ja mam ponad 1,5 roczną córkę i nadal noszę ją w chuście, ale już nie wiążę jej z przodu,ale na plecach :-) bardzo to wygodne, zwłaszcza tam gdzie ciężko wjechać wózkiem :-)