Poleć znajomym

III Ogólnopolski Dzień Marzeń

Autor: , 3 października 2011 w Dziecko, Komentarze (2) »

Już 8 października w 16 miastach w Polsce po raz trzeci odbędzie się Ogólnopolski Dzień Marzeń, w którym będą promowane i przeprowadzane badania profilaktyczne dzieci, oraz zostaną spełnione kolejne marzenia. Portal fajnamama.pl objął akcję patronatem medialnym.

„Marzę, by przeprowadzić badania wśród moich kolegów” wyznał wolontariuszom Fundacji Mam Marzenie czternastoletni wówczas Krystian, dziś laureat najwyższego odznaczenia Fundacji, Marzenki.

Jaką moc ma marzenie? Wielką. Czasem może nawet zadziwić swoim rozmachem i siłą. Może zainspirować innych do działania. Marzenie Krystiana jest tego najlepszym przykładem. Kiedy w lutym 2009 roku do szpitala w Prokocimiu trafili wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, aby poznać marzenie Krystiana – chłopiec ku ich zaskoczeniu wyznał, że chciałby zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wykrywalności chorób nowotworowych i zwiększyć szanse kolegów na wyleczenie. Sam był chory. Swoją postawą Krystian zadziwił i zainspirował do działania. Jednocześnie zawstydził, bo przecież to nie dorosły człowiek, ale dziecko wyraziło takie życzenie. Wyjątkowość tego marzenia polega też na tym, że spełni się już po raz trzeci. Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie przygotowują się właśnie do kolejnej edycji Dnia Marzeń. To szczególne święto w fundacji będzie obchodzone 8 października w 16 oddziałach w Polsce.

Głównym celem Dnia Marzeń jest promocja profilaktyki nowotworowej u dzieci. Najważniejsze zadanie to uświadomienie jak istotna jest wczesna diagnostyka – apel ten jest kierowany przede wszystkim do rodziców i opiekunów dzieci, a także lekarzy rodzinnych (w niektórych oddziałach odbędą się specjalne wykłady dla lekarzy pierwszego kontaktu oraz rodziców). Tego dnia zaprzyjaźnieni lekarze onkolodzy będą rozmawiać z rodzicami na temat obserwacji dziecka pod kątem zagrożeń zachorowania na raka oraz przeprowadzą badania przedmiotowe.

W ubiegłym roku Fundacja uhonorowała Krystiana specjalnym wyróżnieniem i przyznała mu statuetkę - „Marzenkę”. To wyjątkowa nagroda, którą nasz Marzyciel odebrał osobiście podczas Wielkiej Gali Charytatywnej w Poznaniu. Wzruszył wszystkich swoją skromnością, nieśmiałością i wielkością swego marzenia. O Krystianie i jego marzeniu przeczytać można na www.mammarzenie.org.

III Ogólnopolski Dzień Marzeń w Warszawie odbędzie się w sobotę 8 października w godz. 10-14, w Szkole Podstawowej nr 341, przy ul. Oławskiej 3. Spotkaniom z lekarzami towarzyszyć będzie wiele atrakcji, które są zaplanowane dla wszystkich odwiedzających nas dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż będzie można wziąć udział m.in. w pokazie pierwszej pomocy, pokazie tańca czy sztuk walki. Nie zabraknie również innych zabaw, jak np. konkurs karaoke, malowanie buziek czy zamek do skakania. Fani motoryzacji będą mogli dokładnie przyjrzeć się pojazdom policyjnym oraz wozowi strażackiemu. Tego dnia, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, będziemy również namawiać wszystkich do oddawania krwi, która będzie ratować życie małych pacjentów. Krew będzie można oddać w specjalnym ambulansie, który będzie nam towarzyszył przez wszystkie godziny trwania imprezy. Wszystkich serdecznie zapraszamy! O programie imprezy warszawskiej można przeczytać tutaj.

Fundacja Mam Marzenie powstała w 2003 roku. Zrzesza wolontariuszy w 16 miastach w całej Polsce. Spełniła już ponad 3400 marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Działalność Fundacji Mam Marzenie opiera się wyłącznie na wolontariacie.

Tagi: III Ogólnopolski Dzień Marzeń, Fundacja Mam Marzenie

Podobne artykuły:

 • Magiczne prezenty z okazji Dnia Dziecka

  Magiczne prezenty z okazji Dnia Dziecka

  Myślałyście, że zapomnieliśmy o Dniu Dziecka? Nigdy! Dla naszych najmłodszych fanów mamy prezenty edukacyjne. Więcej »

 • 8 pomysłów na uczczenie Dnia Ojca

  8 pomysłów na uczczenie Dnia Ojca

  W tym roku Dzień Ojca wypada w niedzielę, więc macie pole do popisu. Jasne, że tata ucieszy się nawet ze śniadania podanego do łóżka, ale skoro mamy cały dzień do wykorzystania, czemu nie ... Więcej »

 • Fajna Mama Tygodnia: aska5588

  Fajna Mama Tygodnia: aska5588

  Asia zasila szeregi Fajnych Mam od listopada 2011. To mistrzyni organizacji, która w swoim wielozadaniowym grafiku wciąż znajduje czas na pogaduchy z Szalonymi Niedźwiedzicami. Może zdradzi nam, Więcej »

 • Dni płodne i niepłodne

  Dni płodne i niepłodne

  Wiedza na temat płodności u kobiet odgrywa ważną rolę przy planowaniu dziecka, bądź też pozwala uchronić się przed nieplanowaną ciążą. Więcej »

Komentarze

 1. sysia 10 października 2011, 22:03

  chciałabym wziasc udział :)

 2. mamaela 17 października 2011, 14:27

  a kiedy w innych miastach będą spotkania? jest gdzieś terminarz?