Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Żywieniowy zawrót głowy

Zgłoś nadużycie #11 10 października 2013, 22:33

paola1289 Świeżo upieczona
Witam wszystkie mamy :) Jestem mamą rocznego chłopca,która nie radzi sobie w dziedzinie KULINARIA :) dopóki mały jadł obiadki ze słoiczków było wszystko ok,zjadł wszystko co mu dałam(bardziej ufałam słoiczkowym obiadkom niż warzywom z supermarketów,do świeżutkich mamy słaby dostęp bo mieszkamy w uk,gdzie wszystko jest sztuczne... ;) ) Ale półtora miesiąca temu powiedzieliśmy słoiczkom pa pa...i się zaczęło... Nasz Bobas nie chce jeść nic innego jak słodkawe potrawy...I tak poniosłam kuchenną klęskę...Jestem zrospaczona... Nie chce jeść a nawet spróbowac tego co mu daję,mimo,że jest kolorowo,nie zarzucam go natłokiem na talerzu,jem razem z nim i to co on...A moje dziecko rzuca jedzeniem wszedzie,na podłogę,po ścianach i już nie jeden gość dostał obiadem po głowie lub plecach. nie chce jeśc(próbować) mięsa,ryb,ryżu,kasz,gotowanych warzyw... zjada tylko kaszki owocowe, swieże warzywa i owoce,makaron,dzem w nalesnikach i kanapkach,omlety na słodko,ser żółty no i dzis zjadl parowke :) platki z mlekiem i owsianke,jajko upycham mu w bułeczce to czasami zje... Prosze pomóżcie mi stego sklecić jakieś ''potrawy'' dla niego i powiedzcie jak i gdzie przemycac miesko...no i jak dodawac nowych skladnikow aby chodziaż chcial tego sprobowac ,jak nie posmakuje to nie,ale zeby chociaz do buzi wlozyl...

Zgłoś nadużycie #12 10 października 2013, 22:34

paola1289 Świeżo upieczona
przepraszam za błędy :)

Zgłoś nadużycie #13 11 października 2013, 17:00

credible Supermama
no niestety włąśnie jak sie daje tylko ze słoiczków to często już słyszałam o takich problemach. No nie wiem w sumie co poradzić bo ja od poczatku wszystko sama gotowałam i kaszki o obiadki,ale moze spróbuj do dań ze słoiczków dawac po trochu swoich ugotowanych i z dnia na dzień zwiększać ilosć aż sie przyzwyczai

Zgłoś nadużycie #14 24 grudnia 2013, 8:36

milenka450 Świeżo upieczona
Ja tam sama deserki i zupki dziecku robię z sklepu nie chciało mi jeść
Torebki modne

Zgłoś nadużycie #15 8 lutego 2015, 13:52

Netusia Zadomowiona
Tak, jak koleżanka powyżej napisała - spróbuj mieszać dania gotowane samodzielnie z tymi ze słoiczka i powolutku zastępuj je, zmieniając proporcje.

Zgłoś nadużycie #16 3 sierpnia 2015, 21:22

mamuska25 Zaprawiona w bojach
Dokładnie tak..stopniowo zwiększaj ilość domowego jedzenia i będzie ok :) Okres przejsciowy może byc ciężki ale warto. Nic domowego jedzenia nie zastąpi :) Poczytaj ten blog http://mumandthecity.pl/category/food/ Może cos ciekawego dla siebie w kategorii gotowanie znajdziesz?

Zgłoś nadużycie #17 11 stycznia 2017, 11:48

kasia171 Świeżo upieczona
No my słoiczkami to też tylko dopełnialiśmy, a takie jakieś leciutkie rzeczy spokojnie dawałam, wiadomo że nie smażone i jakieś mięso, ale te słoiczki też z czegoś robią, spróbuj to naśladować tylko robić samemu ;)

Zgłoś nadużycie #18 16 stycznia 2017, 14:52

JolaA Zaprawiona w bojach
może właśnie powinnaś stopniowo wprowadzać nowe potrawy - mały nie miał czasu się przestawić i stąd jego bunt :)

Zgłoś nadużycie #19 16 stycznia 2017, 22:55

miko400 Świeżo upieczona
Wspólczuję, mam to samo
Detektyw Białystok

Zgłoś nadużycie #20 21 stycznia 2017, 14:37

aniucha Zaprawiona w bojach
U nas słoiczek był sporadycznie. Nie zniechęcaj się staraj się małymi porcjami mu coś przemycić. Przyjdzie czas polubi wszystko. Nie podawaj nic słodkiego.

Zgłoś nadużycie #21 8 lutego 2017, 13:05

klarysaa Zadomowiona
Szkoda, że sama nie przygotowywałaś wcześniej zupek przecieranych czy np. musów owocowych. Ale..zacznij teraz :) Trochę tych przecieranych (żeby konsystencją przypominały dania ze słoiczka), ale i jednocześnie wprowadzaj stałe pokarmy, najlepiej bez cukru z minimalną ilością soli. Super jeśli będą kolorowe, zachęcające :)

Zgłoś nadużycie #22 27 marca 2018, 7:41

lucja Zaprawiona w bojach
Musisz przetrzymać. Dziecko w końcu się przyzwyczai.