Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Żylaki

Zgłoś nadużycie #11 29 lutego 2012, 8:27

Brioszka Gotowa na wszystko
nie działa mi wyszukiwarka na forum, więc tylko przejżałam tematy i nie znalazłam takiego, jeśli jest to bardzo proszę o przekierowanie.
zauwyażyłam malutkiego żylaka tuż pod kolanem (albo mi się wydaje, że to żylak). mój ojciec je miał, więc bardzo się bałam, że i mnie dopadną... wcześniej brałam rutinoscorbin i jakoś było bez nerwów, nic się nie pojawiało, a teraz jakoś zapomniałam go kupić i prosze bardzo...
znacie jakiś nieoperacyjny sposób na żylaki?

Zgłoś nadużycie #12 29 lutego 2012, 9:25

Malinka Supermama
Ja jeszcze polecam od siebie natryski zimną i ciepłą wodą naprzemiennie- zaczyna się i kończy zimną wodą. Jeśli potraktujesz tak ramiona, pupę i całe nogi to dodatkowo zyskujesz efekt anty celulitowy. Ale na początek obmywanie samych łydek też jest bardzo dobre. Mi przynosi ulgę, gdy mam uczucie ''ciężkich'' nóg.
Koty rządzą światem! 

Zgłoś nadużycie #13 4 kwietnia 2012, 11:41

marrika Początkująca
Ja nie mam ale podobno wszystko co w aptece z diosminą może pomóc, różne są diosminex, diosmina itp.

Zgłoś nadużycie #14 15 maja 2012, 19:19

BUFFY25 Gotowa na wszystko
Brioszka to pewnie pajączek a nie żylak. Idź do lekarza najlepiej chirurga naczyniowego to Ci wszystko powie. Ja miałam bardzo dużo pajączków, niektóre tak rozległe że wyglądały jak siniaki. Zrobiłam sobie skleroterapie, czyli wstrzykiwanie do żył jakiegoś leku już nie pamiętam nazwy i jestem bardzo zadowolona. Jak mi nogi puchły tak przestały i są tak jakby lżejsze.
Do tego tak jak pisze marrika jak ktoś ma problemy takie to powinien brać coś z diosminą ok 3 m-cy przerwa i za jakiś czas powtórzyć. Ale lepiej wszystko skonsultować najpierw z lekarzem.
Te wszystkie metody o których piszecie sa sposobami zapobiegania ale nie usuną już powstałych.
Podwójne szczęście zostało pojedyńczym...

Zgłoś nadużycie #15 15 maja 2012, 21:47

Konto usunięte
Buffy, a powiedz mi, gdzie bylas u lekarza? bo ja mam pare naczynek pajączkowatych takich... a kojarze ze ze Szczecina jestes. zgaza sie? :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #16 16 maja 2012, 7:53

Aga.W bardzo dobrze kojarzysz :) Dr Kosma-Kozłowski bardzo dobry i znany chirurg naczyniowy. Pracuję w szpitalu stąd to polecenie :) tu masz stronkę
http://www.sonomedszczecin.pl/view.php?item=1192199363509&from=1277762400

Zgłoś nadużycie #17 16 maja 2012, 8:08

Brioszka Gotowa na wszystko
biore diosmine. mam popękane naczynka, ale wydaje mi się, że na łydce mam żylaka. wiem, że tylko zabiegi mogą to zlikwidować, ale na razie zależy mi tylko na zatrzymaniu tego procesu.

Zgłoś nadużycie #18 16 maja 2012, 8:39

Konto usunięte
dzieki Buffy! musze sie zmobilizowac i wkoncu gdzies przejsc :) w takim razie przejde sie do sprawdzonego ;)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #19 29 maja 2012, 21:03

Brioszka nie ma na co czekać idź do lekarza

Zgłoś nadużycie #20 23 lipca 2012, 18:39

Konto usunięte
Ja też mam coś takiego, ale nigdzie z tym nie poszłam do żadnego lekarza mam nadzieję, że mi to zniknie jakoś, chodź wydaje mi się, że to żylak i nie zniknie :( . Ja już po jednym porodzie, a słyszałam że często się robią od porodu i jak się buty na obcasie nosi.
www.modnybrzuszek.pl - odzież ciążowa.

Zgłoś nadużycie #21 25 lipca 2012, 19:25

ModnyBrzuszek poczytaj wcześniejsze posty. Samo nie zniknie!!!

Zgłoś nadużycie #22 1 sierpnia 2012, 10:34

MartaMa Świeżo upieczona
Niestety buty na obcasie to masakra dla
nóg. Słyszałam, że najlepsza wysokość szpilek to 3-4 cm!!!! Ostatnio nawet
zmierzyłam obcasy w swoich butach… I najniższy obcas miał 7 cm :-) A niestety zauważyłam u siebie pajączki na nogach i czuję, że moje
nogi są spuchnięte. Początkowo myślałam, że to kwestia lata i wysokich
temperatur, ale niestety to podobno już pierwszy etap żylakow… Mam
przyjaciółkę, która  jest w tym temacie
specem. Sama ciepri na żylaki od wielu lat. Łyka diosminex i według niej ten
lek daje najlepsze rezultaty. Postanowiłam spróbowac – pierwsza kuracja 3
miesiace, 2 tabletki dziennie. Trzymajcie kciuki.

Zgłoś nadużycie #23 12 listopada 2012, 10:18

Ciotka_Klotka Początkująca
moją bratową okropnie bolą nogi ( nie ma żylaków tylko po prostu opuchnięte i zmęczone łydki)
oddałam jej swoją trzaskającą, chłodzącą piankę feet-up advanced i jest zadowolona - głównie dlatego że teraz przyszły tatuś jej te nóżki wieczorami masuje :)

Zgłoś nadużycie #24 22 maja 2013, 20:59

credible Supermama
mi po ciąży też wyszły 2 też małe ale jednak widać :/ i sie boje żeby mi sie nie powiekszyły... A jest to dziedziczne a moja mama ma bardzo duże żylaki na nogach i sie boje żeby to mi sie nei powiększyło :/ Macie jakieś sposoby?

Zgłoś nadużycie #25 29 maja 2013, 0:49

Konto usunięte
cholera ja też mam żylaka na łydce już od gimnazjum, a dopiero teraz mając 21 lat zdecydowałam się do pójścia do chirurga kazał mi brać diosmine , trzymać bogi w górze co robie cały czas .. powiedziałam mu to, a on mi kazał przyjść za miesiąc więc przychodzę i jak na złość ten żylak mi się zmiejszył !!! (ma takie swoje dni ,że raz jest duży wypukły i od tego żylaka odchodzą żyły z jednej i drugiej strony duże i grube a czasem nie widać go prawie wcale nie wspomnę już o żyłach).. więc powiedział, ze mam dalej robić to co zalecił i po wakacjach chce mi go zoperować ale po co po wakacjach jak przecież latem chodzi się w spodniczkach dlatego idę chyba prywatnie tylko własnie na jaki tu zabieg się wybrac ?

Zgłoś nadużycie #26 29 maja 2013, 0:51

Konto usunięte
aa no i u mnie tylko Babcia ma pajączki , a też mam wrażenie, ze mi się robią .. jak u was to wygląda ?

Zgłoś nadużycie #27 29 maja 2013, 10:14

credible Supermama

madzioxa napisał(a)

cholera ja też mam żylaka na łydce już od gimnazjum, a dopiero teraz mając 21 lat zdecydowałam się do pójścia do chirurga kazał mi brać diosmine , trzymać bogi w górze co robie cały czas .. powiedziałam mu to, a on mi kazał przyjść za miesiąc więc przychodzę i jak na złość ten żylak mi się zmiejszył !!! (ma takie swoje dni ,że raz jest duży wypukły i od tego żylaka odchodzą żyły z jednej i drugiej strony duże i grube a czasem nie widać go prawie wcale nie wspomnę już o żyłach).. więc powiedział, ze mam dalej robić to co zalecił i po wakacjach chce mi go zoperować ale po co po wakacjach jak przecież latem chodzi się w spodniczkach dlatego idę chyba prywatnie tylko własnie na jaki tu zabieg się wybrac ?

dostalas skierowanie do chrurga od rodzinnego lekarza? kurde i sie wydaje ze jak pojde do lekarza i to pokarze to powie ze jest za maly i nic z tym nie zrobia. a ja sie boje ze to sie powiekszy bo przeciez tak to sie konczy! Tym bardziej że u mnie to dziedziczne wiec na pewno mnie to czeka

Zgłoś nadużycie #28 29 maja 2013, 10:15

credible Supermama

madzioxa napisał(a)

aa no i u mnie tylko Babcia ma pajączki , a też mam wrażenie, ze mi się robią .. jak u was to wygląda ?

ja mam te 2 małe żylaki i pajączkow dużo przed ciażą miałam o wiele mniej. Dodam ze mam też tylko 23 lata i sie boje co bedzie potem

Zgłoś nadużycie #29 29 maja 2013, 10:22

Moniczka21 Supermama
maść heparynowa przynosi ulgę w żylakach jeśli już sie pojawiły.
pozdrawiam
dziecko to największy skarb:*:*

Zgłoś nadużycie #30 29 maja 2013, 10:25

Konto usunięte
Tak ja poszłam do lekarza rodzinnego wypisał mi skierowanie i czekał na wizyte państwowo 3 dni :D no ale żeby zabieg przeprowadzili to już druga bajka :/ ja chyba zacznę szukać prywatnie tylko nie wiem jaką metodę wybrać :/ bo jedne polecają to drugie to ale tu i tu są skutki uboczne :/ jedna po zabiegu ma jeszcze więcej pajączków niż miała ehh