Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Żółknięcie gniazdek

Zgłoś nadużycie #11 22 listopada 2015, 19:06

Konto usunięte
Temat jest specyficzny, ale nie daje mi spokoju. Po kilku latach od zakupu mieszkania, gniazdka elektryczne zaczęły żółknąć. Nie bardzo wiem, jak je czyścić (trochę się boję, że kopnie mnie prąd), dlatego mąż wymienia je na nowe. Kupiłam już osprzęt w http://www.e-kontaktsimon.pl/. Boję się tylko, że za 3-4 lata sytuacja się powtórzy. Czy znacie jakiś sposób, by utrzymać włączniki w dobrym, estetycznym stanie przez np. 10-20 lat?

Zgłoś nadużycie #12 23 listopada 2015, 19:33

calinkaM Świeżo upieczona
Rejestracja: Lis, 2015 Posty: 2 Podziękowania: 0
może jakiś plastik niskiej jakości po prostu został wykorzystany do produkcji tych gniazdek. wtedy cały kurz i jakieś zabrudzenia na tym osiadają i już w pewnym momencie nie da się doczyścić. taka jest moja teoria, nie wiem czy ktoś się z nią zgodzi :P ja mam zamontowane włączniki z Ospela i nie narzekam, białe zachowują się "normalnie" nie zauważyłam, zeby się jakoś zażółciły. tak samo jak nie mam problemu z tymi "niebiałymi", nic mi koloru na pewno nie zmieniło