Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Zęby

Zgłoś nadużycie #11 13 września 2011, 18:25

Konto usunięte
Moja niespełna 3 letnia córcia ma tylko 12 zębów. Byłam tak tym zestresowana że poszłam jakiś czas temu (jak jeszcze miała ich 10) do stomatologa i stwierdził, że nawet do 5 roku życia nie mam co się martwić. Może i faktycznie bo kolejne 2 wyrosły, teraz rośnie kiełek. Bardzo późno.
A może jest jakaś mama z podobnymi doświadczeniami?
A mamy; 2 jedynki dolne i górne, 2 górne, teraz rosną kiełki, 4 i 5 górne i na dole nie ma 2,3 , za to 4 ma dolne

Zgłoś nadużycie #12 24 stycznia 2012, 13:45

iklik Zaprawiona w bojach
moj 15 miesieczny synek ma wszystkie zeby oprocz ostatnich trzonowych które wychodza ok 6 roku zycia wiec nie ma reguły... kazde dziecko ma inaczej...kolezanki córcia z tego samego dnia ma tylko 7 zabków

Zgłoś nadużycie #13 26 stycznia 2012, 0:05

marionetka Początkująca

editwil napisał(a)

No cóż zainteresowania tematem nie było, ale dopiszę :P
Na 3 latka małej wyszły już wszystkie zęby. Wreszcie.

no to gratuluję ;)

Zgłoś nadużycie #14 24 sierpnia 2013, 11:57

aga000 Zaprawiona w bojach
temat trochę już chyba stary ale co do ilości zębów u malucha faktycznie jest różnie ...u siostry 17 miesięczna córka ma już prawie wszystkie a moja o miesiąc młodsza ma tylko 8 a z resztą się bardzo męczy ...z bólu płacze i zgrzyta zębami ( dosłownie)... żel bobodent nie pomaga, nie chce dać sobie niczym posmarować dziąsła , syropów przeciwbólowych nie lubi bo za słodkie nawet w mleku już nie przemycę bo ostatnio jak się zbliżam z butelką to zaciska zęby i mówi nie ...tragedia... tylko paracetamol w czopkach dostaje ale nie chciałabym za długo dawać bo to też nie dobre...zauważyłam wczoraj ,że pewnie ma jakiś stan zapalny ale nie chce sobie dać niczym przemyć...
może macie jakieś swoje wypróbowane żele czy inne środki na bolesne ząbkowanie ? jak sobie radzicie ?

Zgłoś nadużycie #15 24 sierpnia 2013, 13:50

monia25 Fajna mama
Witajce,
u nas nie bylo wiekszych problemow z zabkowaniem, ale nim sie rozpoczelo zaopatrzylam sie w kropelki "camillia", kiedy maly mial gorszy dzien, przyczyny dopatrywalm sie w wyrastajacych zabkach i podawalam ten secyfik, zawsze nastrój byl lepszy. Warto spróbowac.

Zgłoś nadużycie #16 28 marca 2014, 12:13

starszy_brat Świeżo upieczona
Odświeżam :) u nas ząbkowanie zaczęło się wcześnie, około 5. miesiąca. Na szczęście było dość łagodne, ale w gorszych momentach używaliśmy maści dentibaby, zwłaszcza przed snem przynosiła ulgę. W dzień dziecko znęcało się nad gryzakiem ;)

Zgłoś nadużycie #17 18 lipca 2014, 20:05

kajastella Początkująca
ząbkowanie to fajny i zarazem straszny moment, może to mieć wpływ na całe życie dziecka i jego zdrowie, jeśli rodzice zdecydują się podawać środki znieczulające typu lidokainę, moja koleżanka uświadomiła mnie z tym, mówiąc o tym, że nie wiadomo jakie jest stężenie leku i nawet odrobinę większa dawka zagraża zdrowiu dziecka

Zgłoś nadużycie #18 19 lipca 2014, 18:04

nanu Supermama
Z tym ząbkowaniem faktycznie jest różnie i zależy od dziecka. Gabi ma miesiąc starszą kuzynke, której wolniej wychodzą ząbki i o wiele ciężej to znosi. Z tego co opowiada kuzyn to oni rzadko kiedy mają przespaną noc. Gabi zaś w nocy nigdy nie doskwieraly ząbki. Nieraz za dnia trzeba było dawać jej przeciwbólowe i w ogóle widać było, że dziąsła bardzo jej doskwierają ale noce przesypiala w całości i nic do niej nie wstawaliśmy. 
W rramach czysto informacyjnych Gabi na 13 miesięcy miała już komplet 12-tu ząbków. Teraz czekamy na trójki i piątki.

Zgłoś nadużycie #19 9 sierpnia 2014, 22:13

Waterlilly Początkująca
my mamy w 16 miesiący komplet jedynek dwójek i właśnie idzie nam czwarta... 5tka!!! 3jek i 4rek brak :P też wypatrzyłam camilię w reklamie i używamy bo wiadomo że trzonowce to horror, bez tego nie daje rady młody zasnąć ale po aplikacji jest spokojnie :)

Zgłoś nadużycie #20 10 sierpnia 2014, 13:14

kajastella Początkująca
wow to super wiek na ząbki im później tym mocniejsze :) zazdroszczę, tak słyszałam też o Camilii super sprawa i sprawdza się w praktyce, super jest dozownik który jest w opakowaniu :)

Zgłoś nadużycie #21 12 maja 2017, 21:04

hipogryf6 Świeżo upieczona
A czy jesteście w stanie doradzić jak wybrać dobrą szczoteczkę elektryczną? Czy np. te porady są Waszym zdaniem wartościowe https://medimedia.com.pl/szczoteczka-elektryczna-najlepszy-wybor-dla-twoich-zebo... ?
Upadek kusi tak jak kusiło wchodzenie na szczyt.

Zgłoś nadużycie #22 30 maja 2017, 9:15

aguska Zadomowiona
Spokojnie, tak jak mówi stomatolog nie ma co się martwić :) najważniejsze, że ząbki zdrowo się rozwijają :)

Zgłoś nadużycie #23 1 czerwca 2017, 21:00

Alicja01 Gotowa na wszystko
Kiedy zaczyna się ząbkowanie u malucha to polecam wyrzucić smoczek,który może zniekształcić szczękę dzieciątką. Przerabiałam to ze starszą córką,która musi nosić przez najbliższe dwa lata aparat i nie chce powtórzyć tego samego błędu na moim synku. Zdecydowałam się na ten gryzaczek http://www.niczchin.pl/piszczki-dla-niemowlat/3550-duzy-jezyk-pomaranczowy-lanco... synek bardzo się do niego przywiązał i faktycznie pomaga.

Zgłoś nadużycie #24 21 stycznia 2018, 14:31

lucja Zaprawiona w bojach
Jeśli naprawdę zależy wam na zdrowych i mocnych zębach, to po prostu zacznijcie o nie dbać. Na stronie internetowej https://www.listerine.pl/ubytki-mocne-z%C4%99by/jak-mie%C4%87-mocniejsze-z%C4%99... jest fajnie opisane, jak powinniśmy to robić. Dobra pasta do zębów, płyn do płukania jamy ustnej, a także nitka dentystyczna to naprawdę rewelacyjny sposób na to, żeby nasze zęby były czyste i zdrowe!

Zgłoś nadużycie #25 29 stycznia 2018, 14:03

sonia.poznanska Początkująca
my stosowaliśmy żel na ząbkowanie, który łagodził ból, ale też miejscowo znieczulał, mojemu dziecku bardzo pomagał i szybko przynosił ulgę :) nie pamiętam dokładnie jak się nazywał, ale zamawiałam go w aptece Melissa, więc bez problemu go znajdziesz :)

Zgłoś nadużycie #26 30 stycznia 2018, 18:49

kuszczakowa Zadomowiona
Żele na dziąsła nic nie dają. Jedyny lek, który nam pomógł, to Viburcol.

Zgłoś nadużycie #27 19 lutego 2018, 10:11

AgatkA15 Początkująca
A moje dziecko gryzło tylko gryzaki i to mu wystarczało. Nie było większych problemu z ząbkami.

Zgłoś nadużycie #28 5 czerwca 2018, 12:31

dawako Gotowa na wszystko
Skoro ząbki Twojej córki tak szybko rosną to mam dla Ciebie całkiem dobry pomysł. Z czasem powinnyście skierować się do ortodonty i założyć aparat ruchomy, aby ząbki jak najszybciej zaczęływyglądać przyzwoicie. Mój syn miał zakładany aparat tego typu u http://ortodontawroclaw.com.pl/ . Aktualnie może się pochwalić ślicznym uśmiechem!

Zgłoś nadużycie #29 8 czerwca 2018, 9:51

Maminka Gotowa na wszystko
Co na to mówi dentysta?

Zgłoś nadużycie #30 9 czerwca 2018, 16:05

drschulze Świeżo upieczona
Moim zdaniem warto w tym temacie poszperać w Internecie. Zawsze się uda coś znaleźć.
Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób.