Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Zdrowe ciasta

Zgłoś nadużycie #91 13 marca 2019, 14:11

Tintanka Zaprawiona w bojach
Z takich zdrowszych ciast bardzo polecam murzynka na kaszy jaglanej, gdzie nie daje się ani grama mąki. Są tam chyba dwa jajka o ile pamiętam, dawałam stewie choć w przepisie był ksylitol. Dodałam jeszcze od siebie skruszoną laskę wanilii, gorzką czekoladę oraz 2 łyżki kakao Decomorreno ( to gorzkie kakao z wiatraczkiem) , piecze się w 180st .. pychaaaa ;)

Zgłoś nadużycie #92 21 marca 2019, 20:55

barba26 Gotowa na wszystko
Próbowałyście kiedyś tego ciacha z kubusiem - shrek? Wszystkie dzieciaki jakie znam za nim przepadaja, fajnie wygląda i nieźle smakuje.

Zgłoś nadużycie #93 14 maja 2019, 10:43

sallika Zaprawiona w bojach
Jeszcze nie próbowałam ale przepis mam w ulubionych :) Wypróbuję w ten weekend , sama jestem ciekawa jak smakuje.

Zgłoś nadużycie #94 15 maja 2019, 16:21

MarkowskaJul Gotowa na wszystko
Jestem ogromną zwolenniczką ciast i ciasteczek! Ostatnio skradło mi serce, ciasto klonowe i ciasteczka antystresowe , podrzucam przepis https://zakreconysloik.com.pl/pl/blog/Antystresowe-ciasteczka-sw.-Hildegardy/128 . Myślę , ze każdej fance wypieków te ciasteczka przypadną do gustu! Co najważniejsze smakują obłędnie i są na prawdę przepyszne! :)

Zgłoś nadużycie #95 19 maja 2019, 12:05

Lilia Zaprawiona w bojach
Oj tam troszkę pralinek czy czekolady nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Osobiście uważam, że warto od czasu do czasu kupić porządnie zrobione słodycze https://czekolateria.pl/pl/c/Czekolady/33 , tego typu czekoladki są przepyszne i generalnie zdrowe, jeżeli jemy z umiarem :)

Zgłoś nadużycie #96 20 maja 2019, 10:25

Firelia Świeżo upieczona
Lilia, a słyszałaś kiedyś o uczuleniu na czekoladę?

Zgłoś nadużycie #97 20 maja 2019, 11:35

ritaa Początkująca
Na pewno warto podmienić mąkę zwykłą chociaż w części na pełnoziarnistą, sama mam zawsze w domu zapas mąki z pełnego ziarna z lubelli i dosypuję gdzie się da, trzeba to robić umiejętnie bo ona jest cięższa od zwykłej maki i na przykład do biszkoptów to można dać tylko odrobinę, ale już do ciasteczek, ciasta kruchego będzie super

Zgłoś nadużycie #98 21 maja 2019, 10:01

agaposzek Gotowa na wszystko
Często stosuję takie triki. I praktycznie nigdy nie używam cukru, tylko miód.