Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

zapchane kanaliki łzowe

Zgłoś nadużycie #31 26 stycznia 2013, 11:11

ania21 Zaprawiona w bojach
moj synek mial miesiac jak mial przepychane kanalili lzowe tez od porodu mu ropialy oczka byl spokoj dlugii czas teraz maly ma 9 miesiecy i znow mu ropieje lekarka zapisala kropelki i pzeszlo gdzyby sie czesto powtarzalo dostalam skierowanie do okulisty na przepychanie bo to sie moze powtarzac bo widocznie raz nie starszy jak przepchaja

Zgłoś nadużycie #32 22 kwietnia 2013, 23:24

Emmm Zaprawiona w bojach
Ja w czwartek idę z córeczką do okulisty bo prawe oczko niestety Jej ropieje... Kropelki stosowałam, masaże to dla Niej dramat... mam nadzieję że uzyskam odpowiednią pomoc.

Zgłoś nadużycie #33 23 kwietnia 2013, 11:50

kaskikk2112 Fajna mama
my też musimy się wybrać bo prawie ciągle ropieje, smaruje Detromycyną i nic. z Kuba dostałam maść i kropelki ale nie pamietam nazwy i po kilku dniach zeszło.
przez ropke w oczku mała ma co chwile katar ropiejący i zapycha jej nosek ;(

Zgłoś nadużycie #34 18 lutego 2014, 21:11

Ktosia Świeżo upieczona
Dawno mnie tu nie było :) W kwestii zatkanego kanalika. Został pobrany wymaz, który okazał się jałowy (potwierdził brak bakterii). Zbierała się tam wydzielina, która tworzyła się z zalegających łez, które nie miały ujścia w związku z zatkanym kanalikiem.

Zostałam ponownie przeszkolona, w jaki sposób wykonywać ten "masaż" i okazuje się, że źle to robiłam! To nie jest delikatne dociskanie palcem w kąciku oka! Tam trzeba naprawdę mocno nacisnąć! Pod okiem (przy nosie) trzeba wyczuć kość oczodołu a następnie dość mocno przeciągnąć palcem ku górze w stronę kącika (spróbujcie na sobie) - to nie boli, ale trzeba zrobić to dość zdecydowanie - inaczej to nie ma sensu. Prawidłowo wykonywany masaż spowodował pozbycie się wydzieliny (pozostała śladowa ilość, głównie po nocy). Na bieżąco wyciskałam po prostu łzy.

Kiedy Zosia miała 7 miesięcy kanalik się odetkał i do dziś nie mamy problemu.

Pozdrowienia dla wszystkich mam!

Zgłoś nadużycie #35 20 lutego 2014, 21:17

marzen_ka Początkująca
Drogie mamy ile powinnam odczekać zanim zgłoszę się z córeczką do okulisty? Spośród moich znajomych dzieci raczej "wyrastały" z tej dolegliwości, ale Tosia ma już 2,5 m-ca i oczko nie przestaje ropieć

Zgłoś nadużycie #36 21 marca 2014, 23:14

Emmm Zaprawiona w bojach

dandelion napisał(a)

Emm, na pewno okulistka doradzi. Dobrze, że nie czekasz, tylko działasz w tym kierunku.
Ale ten czas leci, Twoje maleństwo już ma 2 miesiące :)

A teraz moje Maleństwo ma już 13 miesięcy :) zleciało ;) Co do oczka to wystarczył masaż. Pozdrawiam wszystkie Mamy i mam nadzieję że również bez większych problemów poradzicie sobie z tą dolegliwością u Maluchów.

Zgłoś nadużycie #37 22 marca 2014, 19:13

aniasz Fajna mama

dandelion napisał(a)

:) Kurcze, u nas hiestoria się powtarza, Asia też ma zatkane drogi łzowe w obu oczkach (Artek miał tylko w jednym)... Na razie czekam i masuję może też się obejdzie bez zabiegu... Zobaczymy

trzymam kciuki aby sam masaz wystarczyl, ..

Zgłoś nadużycie #38 24 marca 2014, 11:41

marzen_ka Początkująca
Drogie mamy :( a jak często powinno się taki masaż wykonywać?

Zgłoś nadużycie #39 25 marca 2014, 20:13

aniasz Fajna mama

marzen_ka napisał(a)

u nas lekarka mowila ze im czesciej tym lepiej , ale wiadomo jak dziecko male to nie da sie nawet dotknac oczka a co dopiero masowac kilka razy , wiec ja masowalam tylko wtedy gdy daria spala ,

Zgłoś nadużycie #40 25 marca 2014, 23:32

Emmm Zaprawiona w bojach

marzen_ka napisał(a)

Ja wykonywałam raz dziennie, po kąpieli.

Zgłoś nadużycie #41 25 marca 2014, 23:38

kingaa0405 Zadomowiona
moja miala zapalenie spojowki...dostala krople do oczu,i lekarka kazala przemywac zielem świetlika,juz samo przemywanie pomoglo.i kazala tez masowac od nosa po wewnetrzne kaciki oka. gdy to nie pomoze trzeba zglosic sie do okulisty.

Zgłoś nadużycie #42 28 marca 2014, 12:12

starszy_brat Świeżo upieczona
U nas też był problem z kanalikiem, ale na szczęście sam ustąpił. Lekarz kazał masować nasadę noska, nawet dość mocno, aż się bałam czy dziecku krzywdy nie zrobię. No i przede wszystkim dbać o higienę, żeby się bakterie nie namnażały, my przemywaliśmy solą fizjologiczną dość często, miałam unimer baby więc kilka ampułek zawsze nosiłam ze sobą. Na szczęście obyło się bez zabiegu, bo chyba nie mogłabym na to patrzeć :(

Zgłoś nadużycie #43 8 grudnia 2015, 11:21

Yogurth Zaprawiona w bojach
Ja polecam jak najszybciej skontaktować się z dobrym okulistą. Ze swojej strony polecam okulistę Gliwice: http://optyk-gliwice.pl/okulistyka/ Jest naprawdę świetny i szybko doradzi co należy zrobić, by lepiej się czuć i dobrze funkcjonować. Jak ktoś jest ze śląskiego, to warto się przejechać do Gliwic właśnie. Mają gabinet prawie w samym centrum.

Zgłoś nadużycie #44 8 grudnia 2015, 17:12

Cassie86 Świeżo upieczona
dobry homeopata mógłby pomóc- sa preparaty homeopatyczne, które udrażniają kanliki i obywa się wtedy bez interwencji inwazyjnej..

Zgłoś nadużycie #45 16 października 2017, 11:36

Tintanka Zadomowiona
homeopatia ? wybacz , ale homeopatia nie jest leczeniem ... i nigdy w zyciu bym tym nie leczyła dzieci . A co zapchanych kanalików łzowych ... U moje córki jak ropiały oczka , to pierwsze co wybrałam sie do lekarza . Oczywiście zasugerował bym wybrała sę do okulisty . I był to bardzo dobry wybór . A co do okulisty to świetnym w warszawie ( tutaj mieszkam zresztą ) jest pani dr Monika Dzięgielewska . Mega dobre podejście do pacjenta zwłaszcza tego najmłodszego ;) http://www.dziegielewska.eu

Zgłoś nadużycie #46 21 grudnia 2017, 9:45

elbereth Zadomowiona
Przerabiałam ostatnio z synem ten temat i mogę polecić doktora Rojka (Łódź i bodajże Warszawa) z pełnym przekonaniem. Chociaż nie wiem czy teraz doktor jest dysponowany, bo ostatnio nie mogłam się do niego dodzwonić. Alternatywnie dobrych okulistów mają ponoć Salve, jeśli chodzi o Łódź. Tutaj namiary: https://salve.pl/szpital/oferta-szpitala/okulistyka/ Chociaż to wiem, z opinii znajomych, bo z mojej rodziny jeszcze tam się nikt nie leczył.

Zgłoś nadużycie #47 19 października 2018, 21:28

Wenia Początkująca
Drogie mamusie, my stosujemy u synka masaże, przemywanie rumiankiem, solą fizjologiczną, były też kropelki przepisane na receptę ale nic nie pomaga, przez jakiś czas jest jakby lepiej i później znów nawraca. Czy jest ktoś w stanie polecić jakiś ośrodek okulistyczny w Wrocławiu, bądź w okolicach? Wiem, że dr Turska to specjalist okulistyki dziecięcej w Spektrum, może miał ktoś styczność?

Zgłoś nadużycie #48 5 listopada 2018, 20:11

Lalka Początkująca
Odradzam rumianek, jest częstym alergenem. Być może w Waszym przypadku trzeba będzie udrożnić kanalik łzowy w gabinecie. To nie jest skomplikowany zabieg, jestem pewna że wszystko będzie dobrze.

Zgłoś nadużycie #49 6 listopada 2018, 13:18

Wenia Początkująca

Lalka napisał(a)

Odradzam rumianek, jest częstym alergenem. Być może w Waszym przypadku trzeba będzie udrożnić kanalik łzowy w gabinecie. To nie jest skomplikowany zabieg, jestem pewna że wszystko będzie dobrze.

To racja, rumianek często uczula. Chciała dopytać o ten zabieg, bo ja jak się dowiadywałam , to powiedziano mi, że jest to dość trudne, bo wymaga dużej precyzji, no i dziecko bardzo to przeżywa i  jest to bardzo stresujące, gdyż nie podają zadnego znieczukania.