Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

zapalenie ucha

Zgłoś nadużycie #11 5 stycznia 2010, 12:51

madzia Świeżo upieczona
Rejestracja: Sty, 2010 Posty: 7 Podziękowania: 0
Mam małe dziecko, pomimo tego, że bardzo się troszczę o nie, już drugi raz mam zapalenie ucha. Maluszek ma 9 miesięcy. Bardzo przy tym płacze, nie ma gorączki. Lekarz powiedział mi, że dziecko pewnie ma taką anatomię i pewnie będzie częściej chorował. Jestem bezradna, proszę o pomoc.

Zgłoś nadużycie #12 5 stycznia 2010, 17:02

babcia Świeżo upieczona
Rejestracja: Sty, 2010 Posty: 32 Podziękowania: 0
Zapalenie ucha u tak małych dzieci jest bardzo częste. Do 5 roku życia niemal każde dziecko przechodzi przynajmniej raz takie zapalenie. Skłonność do zapaleń ucha związane jest z typową dla wszystkich małych dzieci, inną niż u dorosłych budową tego narządu. Często też jest to przypadłość rodzinna. Ale dobrze leczone zapalenie ucha, nawet jeśli było ich kilka, nie powinno pozostawiać żadnych trwałych następstw.

Zgłoś nadużycie #13 6 czerwca 2011, 1:24

Lolimaa Gotowa na wszystko
Rejestracja: Cze, 2011 Posty: 1931 Podziękowania: 25
Madziu doskponale rozumiem tą bezsilność. Moja córka miałą pierwszy raz zaplenie gdy miała  tygodni. Koszmar. Ciężko pomóc maluszkowi. Al ból jest to duży. Musisz dbać o uszka i uwarzac na przeciagi.

Zgłoś nadużycie #14 6 czerwca 2011, 10:20

Lolimaa Gotowa na wszystko
Rejestracja: Cze, 2011 Posty: 1931 Podziękowania: 25

editwil napisał(a)

Mój Kuba ma 7 lat i ani razu jeszcze nie miał, a mała 2,5 i też jeszcze nie. Ale zapalenie ucha nie zawsze jest przyczyną zaniedbania, nie założenia czapki czy przeciągu, nieraz np katar alergiczny schodzi na uszy


Racja. Chodfziło mi o to, że kiedy dziecko ma takie skłonności warto zachować szczególną ostrożność. bo to jedyne co możemy w takim wypadku zrobic.

Zgłoś nadużycie #15 13 czerwca 2018, 10:20

Matylda91 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Kwi, 2016 Posty: 252 Podziękowania: 0
Jeżeli chodzi o zapalenie ucha, to moja dwuletnia córka również często zmaga się z tego typu problemem. Jednak zazwyczaj nie jest to ból na tyle silny i nie trwa na tyle długo, abym musiała udać się z córką na wizytę do lekarza. Najczęściej wystarczają naturalne preparaty, które dostępne są bez recepty, gdyż w odróżnieniu od kropli na receptę nie posiadają w sobie antybiotyku. Więcej przydatnych informacji jak radzić sobie z tego typu problemem można znaleźć na stronie https://www.fonix.pl/bol-uszu/jak-leczyly-nasze-babcie-czyli-domowe-sposoby-na-bol-ucha/

Zgłoś nadużycie #16 23 stycznia 2020, 11:38

Kamilaaaaaa Świeżo upieczona
Rejestracja: Lis, 2019 Posty: 10 Podziękowania: 0
U mnie tez syn zaczął chorować kiedy ledwo skończył 7 miesięcy, tez od razu poszłam do lekarza zapalenie niby przeszło, ale tylko na chwile, to zaczęłam się dowiadywać po znajomych i na własna reke i pare osób polecało krople lix, które rzeczywiście pomogły i na szczęście zapalenie nie wróciło

Zgłoś nadużycie #17 13 października 2020, 16:09

eleona Gotowa na wszystko
Rejestracja: Paź, 2017 Posty: 700 Podziękowania: 0
Myślę, że w takiej sytuacji badanie słuchu będzie potrzebne, ja wraz ze swoim synkiem jeździłam na takie badania do https://abcsluchu.pl/ jest to poradnia, która wykonuje swoją pracę bardzo dokładnie.