Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Zapalenie skóry atopowe, a pieluszkowe

Zgłoś nadużycie #11 21 grudnia 2010, 10:59

madzia Świeżo upieczona
Rejestracja: Sty, 2010 Posty: 7 Podziękowania: 0
Proszę o wyjaśnienie - jak odróżnić zapalenie skóry atopowe od pieluszkowego?

Zgłoś nadużycie #12 21 grudnia 2010, 11:39

Natalia Meler Moderator
Rejestracja: Paź, 2009 Posty: 31 Podziękowania: 1
Obie dolegliwości różnią się przede wszystkim miejscem występowania.
Pieluszkowe zapalenie skóry (odparzenie) pojawia się tam, gdzie skóra styka się z pieluszką. Dolegliwość występuje na skutek braku dostępu powietrza i drażniące działanie moczu. Skóra staje się zaczerwieniona, może nawet dojść do uszkodzenia naskórka.
Przy atopowym zapaleniu skóra dziecka ma charakterystyczne zmiany - na policzkach, w zgięciach łokciowych, pod kolanami, a także na innych częściach ciała pojawiają się czerwone swędzące plamki, które często zlewają się w większe wypryski. Mogą również tworzyć się grudki wypełnione surowiczym płynem, które zaczynają się sączyć. U niemowląt czasami obejmują skórę głowy, przypominająca ciemieniuchę.
W odróżnieniu od atopowego zapalenia skóry (AZS), odparzona skóra jest mokra, dołączają się nadkażenia drożdżakowe (drożdżaki lubią wilgoć i ciepło).
Odparzenie, w przeciwieństwie do AZS, można wyleczyć, jak najczęściej zmieniając dziecku pieluszkę i przy każdej zmianie myjąc pupę i smarując kremem na odparzenia.
Jeżeli zauważymy na skórze dziecka wysypkę, nie traktujmy jej od razu jak atopowego zapalenia skóry. Najpierw skontaktujmy się z lekarzem. I to lekarz może postawić diagnozę.
Dziecko z atopowym zapalenie ma skórę bardzo wrażliwą, suchą i z tendencją do pękania. Jest bardzo niespokojne, budzi się często w nocy. Więcej marudzi i płacze, ponieważ chora i rozgrzana skóra bardziej swędzi.
Pielęgnacja z AZS polega na nawilżaniu i natłuszczaniu suchej skóry, nawet kilka razy dziennie. Maści do natłuszczania powinien dobrać lekarz, gdyż dzieci różnie reagują na poszczególne składniki.

Zgłoś nadużycie #13 1 października 2016, 14:04

klarysaa Zadomowiona
Rejestracja: Wrz, 2016 Posty: 90 Podziękowania: 3
Dodam, że w obydwu przypadkach objawy można złagodzić emolientami. Łagodzą wszelkie podrażnienia i nawilżają skórę, gdy np pojawi się ciemieniucha u niemowlaka . Takie kosmetyki można kupić w większości aptek.

Zgłoś nadużycie #14 20 maja 2017, 12:03

bartek88 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lis, 2014 Posty: 149 Podziękowania: 0
Jeśli o atopowe zapalenie skóry chodzi to warto zapoznać się z tym poradnikiem http://emolium.pl/baza-wiedzy/azs/ . Zawiera on wiele cennych informacji, które mogą się przydać osobom właśnie z takim problemem skórnym.

Zgłoś nadużycie #15 31 maja 2017, 12:12

ania.kot Świeżo upieczona
Rejestracja: Maj, 2017 Posty: 5 Podziękowania: 0
Uważam że jeśli nie jest się pewnym co dolega naszemu maluszkowi to najlepiej udać się do lekarza specjalisty, wgl jeśli te objawy utrzymują się przez dłuższy czas.
Naprawa sprzętu AGD elektronhousework.pl

Zgłoś nadużycie #16 19 czerwca 2017, 0:08

donna Zadomowiona
Rejestracja: Sty, 2017 Posty: 90 Podziękowania: 0
idz do lekarza

Zgłoś nadużycie #17 19 czerwca 2017, 14:08

arkmar Świeżo upieczona
Rejestracja: Wrz, 2016 Posty: 9 Podziękowania: 0
U nas pomogła eliminacja proszków (zastąpiliśmy płynami hipoalergicznymi) i całkowita eliminacja chemii do sprzątania (zastąpiliśmy parownicą). A bawiliśmy się z plamami na stopach i rączkach 3 lata. Przeszliśmy z 10 różnych emolientów