Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Zameldowanie dziecka

Zgłoś nadużycie #11 14 marca 2012, 18:19

amajewska Zadomowiona
Rejestracja: Sty, 2012 Posty: 87 Podziękowania: 6
Dziewczyny, może któraś z Was była/ jest w podobnej sytuacji i może mi coś wyjaśnić... Jak jest z meldunkiem dziecka? Czy musi być ono zameldowane tam gdzie matka? Chodzi o to, że ja jestem zameldowana jeszcze u swoich rodziców, mój mąż w swoim rodzinnym domu, ale mieszkamy jeszcze gdzie indziej. Z różnych względów nie chciałabym, żeby dziecko było zameldowane u moich rodziców, wolałabym pod meldunkiem męża. Czy można tak?

Zgłoś nadużycie #12 14 marca 2012, 18:26

mamaela Supermama
Rejestracja: Cze, 2011 Posty: 11886 Podziękowania: 1522
Ja miałam tak samo i niestety ponoć z urzędu domeldowują dziecko do miejsca zameldowania matki, choć nie ma na to przepisu ?? Ja z tego powodu na samej końcówce ciąży zmieniałam meldunek i dowód niestety. też byłam u mamy zameldowana a nie chciałam by małą tam zameldowali. Ale ponoć w ubiegłym roku nastąpiła zmiana w tym zakresie (już po moich przejściach z urzędem) i chyba tak jest bo znalazłam taki przepis

Ustawa o ewidencji ludności:
Art. 14. ust. 2. Zgłoszenie urodzenia dziecka dokonane we właściwym urzędzie stanu cywilnego zastępuje zameldowanie. Datą zameldowania dziecka jest data sporządzenia aktu urodzenia. Zameldowania dokonuje organ gminy właściwy ze względu na miejsce pobytu stałego matki dziecka lub tego z rodziców, u którego dziecko faktycznie przebywa, a w przypadku braku miejsca pobytu stałego - organ właściwy ze względu na miejsce pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące.

W momencie sporządzania aktu urodzenia będziecie pytani o miejsce, gdzie dziecko ma być zameldowane. Nie ma obowiązku meldowania dziecka u matki, ale w przypadku, gdy dziecko ma być zameldowane u ojca konieczna jest pisemna zgoda matki.


Zgłoś nadużycie #13 14 marca 2012, 18:38

amajewska Zadomowiona
Rejestracja: Sty, 2012 Posty: 87 Podziękowania: 6
Dzięki :) też właśnie doczytałam, że w czerwcu 2011 wszedł w życie taki przepis :)

Zgłoś nadużycie #14 14 marca 2012, 18:49

dora27 Supermama
Rejestracja: Lip, 2011 Posty: 20663 Podziękowania: 3379
majewska jeszcze nie urodziłaś? :)
Kocham moje dwie cudowne córeczki!





Zgłoś nadużycie #15 14 marca 2012, 19:15

amajewska Zadomowiona
Rejestracja: Sty, 2012 Posty: 87 Podziękowania: 6
Nie :P ale może już dziś ? czop mi odszedł, ledwie chodzę (boli mnie miednica), skurcze są i liczę pocichutku na to, że może w nocy :D

Zgłoś nadużycie #16 14 marca 2012, 19:18

M.1988 Supermama
Rejestracja: Sty, 2012 Posty: 8921 Podziękowania: 249
Dziecko z tego co mi wiadomo "automatycznie"meldowane jest tak gdzie Mama..
.....cieszmy się z tego co nam los daje,nigdy nie jest przypadkowy...

Zgłoś nadużycie #17 14 marca 2012, 19:54

mamaela Supermama
Rejestracja: Cze, 2011 Posty: 11886 Podziękowania: 1522

amajewska napisał(a)

Nie :P ale może już dziś ? czop mi odszedł, ledwie chodzę (boli mnie miednica), skurcze są i liczę pocichutku na to, że może w nocy :D


no to powodzenia i spokojnego porodu :)


Zgłoś nadużycie #18 14 marca 2012, 19:54

mamaela Supermama
Rejestracja: Cze, 2011 Posty: 11886 Podziękowania: 1522

M.1988 napisał(a)

Dziecko z tego co mi wiadomo "automatycznie"meldowane jest tak gdzie Mama..


tak było do czerwca ubr


Zgłoś nadużycie #19 14 marca 2012, 19:57

M.1988 Supermama
Rejestracja: Sty, 2012 Posty: 8921 Podziękowania: 249

mamaela napisał(a)

tak było do czerwca ubr


ACHA :)
nie wiedziałam
Dzięki :)
.....cieszmy się z tego co nam los daje,nigdy nie jest przypadkowy...

Zgłoś nadużycie #20 14 marca 2012, 20:35

magga Gotowa na wszystko
Rejestracja: Gru, 2011 Posty: 934 Podziękowania: 33
Jesli dziecko bedzie mialo Twojego faceta nazwisko(albo wasze jesli po slubie) to mozesz zameldowac tam gdzie Twoj facet ma zameldowanie. Co innego jak ma twoje nazwisko to wtedy tam gdzie ty. A i ja sama musialam isc meldowac mala a nie ze byla "automatycznie" zameldowana.

Zgłoś nadużycie #21 14 marca 2012, 21:03

mamaela Supermama
Rejestracja: Cze, 2011 Posty: 11886 Podziękowania: 1522

magga napisał(a)

Jesli dziecko bedzie mialo Twojego faceta nazwisko(albo wasze jesli po slubie) to mozesz zameldowac tam gdzie Twoj facet ma zameldowanie. Co innego jak ma twoje nazwisko to wtedy tam gdzie ty. A i ja sama musialam isc meldowac mala a nie ze byla "automatycznie" zameldowana.


mi zameldowali sami ale jak mąż był w USC to pisał oświadczenie gdzie ma być zameldowana córa - tam gdzie on czy tam gdzie ja, bo mamy różne adresy zameldowania


Zgłoś nadużycie #22 15 marca 2012, 9:18

Niespodziewanka Gotowa na wszystko
Rejestracja: Sty, 2012 Posty: 1231 Podziękowania: 386
U mnie jest tak: ja jestem zameldowana u swoich rodziców, ale mieszkam pod innym adresem z mężem.
Automatycznie dziecko jest meldowane pod adresem matki.
Ja musiałam jechać do Urzędu Stanu Cywilnego i napisać odręcznie podanie w obecności urzędnika, że proszę o zamledowanie dziecka pod adresem zameldowania jego ojca.
To wystarczyło, oboje są zameldowani u taty, a ja u rodziców :)
http://fajnamama.pl/blog/niespodziewanka/





Zgłoś nadużycie #23 15 marca 2012, 12:13

magga Gotowa na wszystko
Rejestracja: Gru, 2011 Posty: 934 Podziękowania: 33
U nas w ldz to nie melduje sie dziecka w usc tylko urzedzie miasta. i trzeba samemu chodzic i zalatwiac. a pesel po miesiacu czasu od wyrobienia aktu urodzenia i tez w urzezie miasta.

Zgłoś nadużycie #24 15 marca 2012, 12:32

Paulina21 Fajna mama
Rejestracja: Wrz, 2011 Posty: 3116 Podziękowania: 391
mi też sami zameldowali tam gdzie ja jestem na stałe zameldowana i wcale nie musiałam jechać. moja mała ma ojca nazwisko i jest u mnie zameldowana i nawet mogliśmy ja zameldować tam gdzie moj W ma :) i nie ma żadnego problemu :)
Paulina :)



Zgłoś nadużycie #25 15 marca 2012, 12:37

silvia Supermama
Rejestracja: Lis, 2011 Posty: 5514 Podziękowania: 1230

magga napisał(a)

U nas w ldz to nie melduje sie dziecka w usc tylko urzedzie miasta. i trzeba samemu chodzic i zalatwiac. a pesel po miesiacu czasu od wyrobienia aktu urodzenia i tez w urzezie miasta.


U mnie jest tak samo. Mój mąż też latał i do USC i do UM.


Zgłoś nadużycie #26 15 marca 2012, 14:45

Niespodziewanka Gotowa na wszystko
Rejestracja: Sty, 2012 Posty: 1231 Podziękowania: 386

Paulina21 napisał(a)

mi też sami zameldowali tam gdzie ja jestem na stałe zameldowana i wcale nie musiałam jechać. moja mała ma ojca nazwisko i jest u mnie zameldowana i nawet mogliśmy ja zameldować tam gdzie moj W ma :) i nie ma żadnego problemu :)


No ale ja nie chciałam, żeby meldowali dzieci tam, gdzie ja jestem zameldowana- wtedy też nie musiałabym jechać do USC, tylko mąż by meldował, a ponieważ chciałam pod innym adresem, niż mój (a o to chyba jest pytanie amajewskiej), to musiałam pojechać i napisać podanie.
http://fajnamama.pl/blog/niespodziewanka/





Zgłoś nadużycie #27 15 marca 2012, 16:22

dora27 Supermama
Rejestracja: Lip, 2011 Posty: 20663 Podziękowania: 3379

amajewska napisał(a)

Nie :P ale może już dziś ? czop mi odszedł, ledwie chodzę (boli mnie miednica), skurcze są i liczę pocichutku na to, że może w nocy :D


i jak tam majewska? coś ruszyło? bo u mnie nic...eh, to czekanie mnie wykończy :)
Kocham moje dwie cudowne córeczki!





Zgłoś nadużycie #28 15 marca 2012, 16:23

dora27 Supermama
Rejestracja: Lip, 2011 Posty: 20663 Podziękowania: 3379
tylko jak urodzisz to daj znać do marćówek :)
Kocham moje dwie cudowne córeczki!