Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

zalożenie szyny Koszli

Zgłoś nadużycie #11 13 lutego 2010, 12:12

irena Świeżo upieczona
Rejestracja: Lut, 2010 Posty: 2 Podziękowania: 0
mam problem z moim 2-miesięcznym dzieckiem, otóż ortopeda zalecił założenie szyny Koszli, ponieważ stwierdził, że dziecko ma dysplazję stawów biodrowych. Moje dziecko bardzo płacze i się niecierpliwi, czy musi mieć tą szynę.

Zgłoś nadużycie #12 13 lutego 2010, 13:28

babcia Świeżo upieczona
Rejestracja: Sty, 2010 Posty: 32 Podziękowania: 0
Tak, koniecznie dziecko musi ją nosić. Dysplazję stawu biodrowego u niemowlęcia bezwzględnie należy leczyć za pomocą szyny. Wada ta polega na nieprawidłowym wykształceniu panewki stawu biodrowego. Nieleczona powoduje jego zniekształcenie, co w przyszłości może stać się przyczyną bólu i trudności w chodzeniu.
Okres leczenia zależy od odpowiednio wczesnej diagnozy i podjęcia leczenia. Może trwać od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy. Dziecko powinno przebywać w aparacie całą dobę. Zakłada się go na ubranie. Jest to dosyć kłopotliwe i dla dziecka i dla rodziców. Ale warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ korzyści płynące z leczenia są dużo większe niż ten czasowy problem.