Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Zachorowania na raka

Zgłoś nadużycie #11 27 lutego 2016, 18:52

Mytychowa Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lip, 2015 Posty: 232 Podziękowania: 0
Jeżeli tylko przez chwile sie zastanawiacie to proponuje zrobić badania gdzie można zbadać predyspozycje genetyczne rozwoju nowotworów, np. w przypadku raka piesi są to zmianami w genach BRCA1 . Co prawda wynik badania wskazującego na występowanie aberracji nie jest równoznaczny z chorobą, ale zdecydowanie podwyższa ryzyko jej wystąpienia (do 85% rak piersi, do 45% rak jajnika). Dodatkowo w oparciu o badanie lekarz specjalista wdraża odpowiednią profilaktykę zdrowotną – ustala kalendarz badań, zdefiniowaną dietę oraz sugeruje zmiany w prowadzonym dotychczas trybie życia w celu zminimalizowania ryzyka choroby.Wiem, że na zdrowegeny.pl można takie badanie wykonać. 

Zgłoś nadużycie #12 27 lutego 2016, 19:55

Kornelka Zadomowiona
Rejestracja: Maj, 2015 Posty: 69 Podziękowania: 0
zastanawialam sie kiedys nad czyms takim, ale czytalam tylko o markerach nowotworowych, to to samo?


Zgłoś nadużycie #13 25 listopada 2016, 17:50

Violi Początkująca
Rejestracja: Paź, 2016 Posty: 19 Podziękowania: 0
Ciekawe, chociaż nigdy nie myślałam o zrobieniu takich badań. Wiem jednak, że dieta w chorobie nowotworowej jest bardzo ważna. Słyszałam o tym wiele razy. Sporo można też przeczytać na ten temat https://www.nestlehealthscience.pl/zarzadzanie-zdrowie/onkologia/zywienie-w-chor... Możliwe, że jeśli ktoś ma konkretne predyspozycje do zachorowania na nowotwór, również dieta może mu jakoś pomóc się tego ustrzec. Słyszałam nawet takie głosy, że odpowiednie, zdrowe odżywianie mogłoby ustrzec wszystkich ludzi przed chorobami nowotworowymi.

Zgłoś nadużycie #14 27 listopada 2016, 17:27

Kornelia1 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Sie, 2016 Posty: 234 Podziękowania: 0
Niestety, rak zbiera potworne żniwo. Niedawno pomagałam znajomej załatwiać sprawy pogrzebowe w firmie Lethe http://www.lethewarszawa.pl/ która ją na szczęście w dużej mierze wyręczyła przy organizacji ceremonii. Jej mama zmarła zanim dostała pierwszą emeryturę. Miała raka nerki, chorowała w sumie cztery miesiące. Lekarze odmówili leczenia, było za późno.

Zgłoś nadużycie #15 20 marca 2018, 20:13

Lenoreek121 Gotowa na wszystko
Rejestracja: Gru, 2014 Posty: 288 Podziękowania: 1
Coraz więcej osób choruje na raka i niestety nic na to nie możemy poradzić Jedyną metodą są badania profilaktyczne, które mogą pomóc w wykryciu raka we wczesnym stadium. Jeżeli już macie raka to walczcie z nim i nie poddawajcie się bo z nim można wygrać. Jeżeli chodzi np o raka powieki to doktor Kęcik http://profeelmed.pl/ jest świetnym specjalistom i na prawdę warto się na niego wybrać :)

Zgłoś nadużycie #16 22 maja 2018, 8:03

szelka Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Sty, 2018 Posty: 178 Podziękowania: 1
Zachorowań na raka jest niestety więcej, aniżeli moglibyśmy się tego spodziewać. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, zapobieganie oraz prowadzenie zdrowego trybu życia (na przykład zdrowa dieta, aktywność fizyczna). Ja dzisiaj przeczytałam bardzo wyczerpujący i interesujący artykuł na temat nowotworu odbytnicy. Myślę, że was również może zainteresować. Znajdziecie go tutaj http://odbytnica.pl/nowotwor-odbytnicy-diagnoza-leczenie-i-zapobieganie/ , a w nim między innymi diagnozę, leczenie i zapobieganie.

Zgłoś nadużycie #17 30 czerwca 2018, 1:43

melfi Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Mar, 2017 Posty: 108 Podziękowania: 0
Profilaktyka jest super ważna i fantastycznie, że się o tym mówi. Wiadomo przecież, że lepiej zapobiegać, niż brać te wszystkie leki immunostymulujące, chemię i inne środki. Dlatego badajcie się dziewczyny!

Zgłoś nadużycie #18 17 sierpnia 2018, 19:55

magdalenka789 Świeżo upieczona
Rejestracja: Sie, 2018 Posty: 5 Podziękowania: 0
Ogromna jest ilość zachorowań na raka. Rak praktycznie atakuje już niemalże wszystko. Także nic dziwnego, że tak wiele osób ma obawy. W szczególności, jeżeli już w rodzinie ktoś był chory na raka. U mnie też mama była chora na raka piersi i przyznam się, że dotychczas nie wykonywałam żadnych badań w kierunku wykrycia u mnie nowotworu. Ale wiem, że powinnam wykonać przykładowo badania genetyczne w Medistore. Dzięki temu będę pewna czy mogę mieć raka czy też nie.

Zgłoś nadużycie #19 31 sierpnia 2018, 21:41

justyskiper Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Paź, 2017 Posty: 128 Podziękowania: 0
U mojej mamy zdiagnozowano rok temu guzek w lewej piersi. Przeszła mnustwo badań oraz biopsję w ośrodku https://medycynadab.pl/ ale udało się lekarzom własnie z Ośrodka Diagnostyki Dąb zachować pierś mamy za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Zgłoś nadużycie #20 31 stycznia 2019, 13:53

Konto usunięte
Ile osób tyle podejścia do tego ciężkiego tematu. Ja słyszałam, że hipertermia jest dobrym wspomagaczem leczenie nowotworów. Dowiedziałam się o tym ze strony https://imc.wroc.pl/ kliniki, która komplekowo podchodzi do kwestii zdrowotnych. Ja uważam, że warto spróbować wszystkiego.