Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wysypka

Zgłoś nadużycie #11 23 maja 2011, 17:20

ewamark Zadomowiona
Mam 3 tygodniową córeczkę, karmię ją wyłącznie piersią. Od pewnego czasu na jej buźce pojawiła się nieładna wysypka. Wygląda trochę jak trądzik młodzieńczy i jest tylko na buźce. Czasami bywa bardziej - czasami mniej czerwona. Zastanawiam się czy ma to związek z moją dietą. Dodam, ze nie jem orzechów, owoców takich jak kiwi, truskawki itp (znane jako uczulające) ostatnio nawet zaczęłam mniej przyprawiać, nie jem nic smarzonego, tylko na parze albo gotowane (zrzucanie ciążowych kilogramów :) )). Czy któraś z Was miała taki problem ze swoim dzidziusiem? Czy ktoś wie jak można się tego pozbyć?
Ewka ;P

Zgłoś nadużycie #12 23 maja 2011, 18:42

paprotka25 Supermama
gdzieś czytałam że na wysypke dobra jest maść nagietkowa...

Zgłoś nadużycie #13 23 maja 2011, 20:00

gosias Fajna mama
Ewka to już trzy tygodnie :) jak ten czas leci :) Wiesz u nas też jakoś po 3 tygodniach mały dostał rumień i nie miało to wspólnego z moją dietą, lekarz kazał przemywac rumiankiem ale było jeszcze gorzej, myłam więc mu buźkę przegotowaną wodą i samo zeszło po kilku dniach. Wyglądało to nieładnie, ale chyba go nie swędziało i zeszło dośc szybko. Całuski dla maluszka :) A jak starsza córcia?
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #14 16 listopada 2011, 15:16

Helenne Początkująca
Jeśli w Twojej rodzinie nie było alergików, to prawdopodobnieństwo, że to dziecko może mieć alergię albo AZS jest raczej niskie, ale jednak nie można tego wykluczyć. Mała koniecznie powinna zobaczyć lekarza, możesz też wstępnie wypełnić ankietę przygotowaną przez stronę Latopic - to pomoże zorientować się, co tutaj jest problemem.

Zgłoś nadużycie #15 16 listopada 2011, 22:44

Ania85 Supermama

Helenne napisał(a)

Jeśli w Twojej rodzinie nie było alergików, to prawdopodobnieństwo, że to dziecko może mieć alergię albo AZS jest raczej niskie....

alergia nie jest chorobą dziedziczna!!!!
Z dzieciątkiem najlepiej wybrać sie do pediatry.