Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wrześniówki 2016

Zgłoś nadużycie #1231 2 kwietnia 2016, 14:29

Polla Świeżo upieczona
Aga32 dopiero doczytałam, że u Ciebie podwójne szczęście - to dopiero jest wyzwanie! My się boimy, że jedno nas pokona ;)

Zgłoś nadużycie #1232 2 kwietnia 2016, 15:12

Nati89 Gotowa na wszystko
Kurcze tu się w końcu coś dzieje ;)
Witam jeszcze jedną nowa koleżankę no i ogólnie hej :)

Tych chłopców to się urodzi we wrześniu sporo ;)

Zgłoś nadużycie #1233 2 kwietnia 2016, 19:44

Kaari Fajna mama
Polla fajna historia :) ale wiek wcale nie przekreśla żeby jeszcze raz jakby co zostać mamą :) nieźle ze w 13 tyg juz było tak dobrze widać ją też byłam w 13 ale na 100% nie powiedzieli.
Kala87 witamy :) a Ty już Znasz płeć?

Zgłoś nadużycie #1234 2 kwietnia 2016, 20:06

kala87 Początkująca
Kaari ja mieszkam w uk i niestety pierwsze usg bede mieć dopiero we wtorek w 15 tygodniu mega późno strasznie zla jestem w pierwszej ciąży miałam normalnie w 12 tygodniu a tu jakieś cyrki odwalają :( wiec jeszcze nic nie wiem nawet czy fasolka jest zdrowa..........

Zgłoś nadużycie #1235 2 kwietnia 2016, 20:28

Polla Świeżo upieczona
Hej hej dziewczyny :) Kaari bardzo się boimy tego jednego, więc nie wiem jak to będzie z drugim. Chyba niestety jesteśmy zbyt wygodni już :P A poza tym ja zawsze strasznie bałam się ciąży i drżę żeby maluszek był zdrowy. Nie wiem, czy udźwignę to drugi raz. Ale komentarze wśród najbliższych już są, że powinniśmy od razu drugie machnąć. Ludzi nie da się zadowolić. Żadnego źle, jedno się jeszcze nie urodziło też źle :P Na szczęście zawsze robimy po swojemu ;)
kala87 strasznie późno :( ja pierwsze usg miałam w połowie 7 tygodnia, potem w połowie 11, a potem prenatalne w 13. Aż się zastanawiam czy tyle jest konieczne, chociaż przyznaję, że dobrze to robi na moją psychikę.

Zgłoś nadużycie #1236 2 kwietnia 2016, 21:08

kala87 Początkująca
Polla w UK robią tylko 2 miedzy 12 a 14 i miedzy 20 a 23 takie maja zasady. A co do ludzi nie ma co sie przejmować zawsze będą gadać.Przeważnie tak jest ze jeszcze nie zdarzysz urodzić pierwszego a już pytają o drugie hehehe no i 35 lat kobieto ty jeszcze młoda dziewucha jesteś ;)

Zgłoś nadużycie #1237 3 kwietnia 2016, 12:23

Polla Świeżo upieczona
kala87 dzięki :D jak miałam 18 lat to myślałam, że ktoś kto ma 30 jest już mega stary ;) z wiekiem coraz bardziej widzę jak się myliłam :D ale jednak na drugie to się chyba nie zdecydujemy. Już teraz myślę, że jak nasz synek będzie miał 15 lat to ja będę miała 50! A moja ciocia to w wieku 38 lat została babcią!

Zgłoś nadużycie #1238 3 kwietnia 2016, 12:50

Kaari Fajna mama
Polla ja też tak miałam, że kiedyś myślałam że 30 latkowie to są tacy starzy haha :) i tez widzę jak się myliłam. Coś w tym też jest, że człowiek z wiekiem robi się wygodny, ja sama bardzo się ciesze z maluszka ale zdaje sobie sprawę jak życie się zmieni :) co do ludzi to masz rację zawsze będą szukać dziury w całym. Moja koleżanka ma 2 chłopaków i się pytają czy jej się córka nie marzy. Jakby miała 3 to by pewnie gadali ze jak sobie daje rade z 3 :) :) mi też czasem coś mówią o 2 ale ja o tym też nie myślę-przecież chociaż jedno trzeba najpierw urodzić.
Kala faktycznie masz późno to usg ale trzeba myśleć ze wszystko jest dobrze :) . Ja akurat cieszę się, że w Pl można zrobić je wcześniej. Chociaż raz jakiś plus naszego kraju ;)

Zgłoś nadużycie #1239 3 kwietnia 2016, 14:36

Polla Świeżo upieczona
Kaari wszystko będzie do góry nogami, ale co tam będzie wesoło na pewno. Powtarzam sobie, że ludzie dają radę z dwójka, trójką i większą ilością, to ja nie mam dać rady z jednym? ;) Moja siostra kiedy namawiała nas to zawsze mówiła, zobaczycie jak będzie fajnie. A teraz jak już ciąża stała się faktem to mówi: zobaczycie jak to będzie, nie będzie już spania do późna, ba, nie będzie spania w nocy :) wszystko podporządkowane dziecku itd. itd. AjJak będzie to będzie, czas pokaże. Teraz trzeba brać na klatę wszystko i tyle ;)

Zgłoś nadużycie #1240 3 kwietnia 2016, 16:41

Aga32 Fajna mama
Czesc dziewczyny :) No tym razem trafily sie nam blizniaki, zawsze myśleliśmy ze 2 bedziemy mieli, a tu gratis jest ;) Wszystko wskazuje ze parka :)
Kala dasz rade :) Zawsze jest duzo watpliwosci, ja tez je mam, ale wierze ze dam rade :)

Zgłoś nadużycie #1241 3 kwietnia 2016, 17:07

Aga32 Fajna mama
Polla, my generalnie staralismy sie bardzo dlugo o bobo, zaczelismy rok po slubie w czerwcu 2008, wiele lat nikt nie potrafil nam pomoc, juz o adopcji myslelismy. Trafilismy na swietna gin w 2012r, po wielu badaniach S i mnie w ciagu 3 mies pomimo syndromu niepeknietego pecherzyka (brak owulacji) udalo sie zajsc w ciaze na 5 rocznice slubu :) Szczescie trwalo 2 miesiace, pojechalismy na ip bo osa mnie uzadlila. Okazalo sie ze po zbadaniu przez gin od 8tc czyli 2 tyg nie bilo serduszko :( Rozpacz, zabieg, miliony smsow od mojej gin z odpowiedziami na pytanie dlaczego ?? ? Szybko stanelismy na nogi, tak bardzo chcielismy zostac rodzicami. W grudniu udalo sie bez zadnych lekow i inseminacji na ktora bylismy z dr umowieni na styczen :) We wrzesniu po wielu problemach ( w 15 tc trafilam do szpitala z krwawieniem- rozklejone lozysko i krwiak) zostalismy szczesliwymi rodzicami. Pozniej znow walczylismy 1, 5 roku o drugie dziecko i nagle w grudniu okazalo sie ze jestem w ciazy, bez nerwow tradycyjnie sie nie obylo... Bo bylo podejrzenie ciazy pozamacicznej, pozniej pustego jaja, a na koniec tadam to blizniaki :) o tak to u mnie bylo :)

Zgłoś nadużycie #1242 3 kwietnia 2016, 19:50

kala87 Początkująca
O Borze Aga32 to rzeczywiście miałaś przejścia........ale za to masz teraz podwójnie wynagrodzone :) Dobrze ze sie nie poddaliście i walczyliście do końca.

Zgłoś nadużycie #1243 3 kwietnia 2016, 21:55

Polla Świeżo upieczona
Aga32 bardzo współczuję takich przykrych przeżyć i tym bardziej cieszę się, że udało się podwójnie. Trzymam kciuki baaardzo mocno za Twoje zdrowie i maluszków. Na pewno teraz będzie wszystko dobrze! Musi być :)

Zgłoś nadużycie #1244 4 kwietnia 2016, 7:40

Aga32 Fajna mama
Hej. Dziewczyny wszystko się na szczęście poukładało ;) W ciąży a Adą po tym poronieniu chciałam bliźniaki- raz a porządnie... ale takich życzeń nie wypowiada się głośno bo się spełniają prędzej czy później ;) I są za 3 razem :) Co nas nie zabije to nas wzmocni ;)
Dziś męczy mnie katar i spać od 6.30 nie mogę, muszę siedzieć, żeby mnie nie zatykało :/

Zgłoś nadużycie #1245 4 kwietnia 2016, 9:38

kala87 Początkująca
Aga współczuje przeziębienie w ciąży jest najgorsze bo nie ma czym sie porządnie wyleczyć :(

Zgłoś nadużycie #1246 4 kwietnia 2016, 12:06

Witam i ja...

No niestety przeziębienia to paskudna sprawa - na tej grupie to już nie wiem czy każda się na coś nie uskarżała - wiecznie dopada w najmniej odpowiednim momencie.
ja cieszę się, że w końcu zdrowa...
Od dziś za dwa tygodnie badania połówkowe - już nie mogę się doczekać :)
Dopiero teraz widzę jak ten czas zasuwa ;)

Aga te Twoje bliźnięta to po prostu jakiś znak :) od początku cieszymy się razem z Wami bo kurcze ja wychodzę z założenia, że na takie podwójne szczęście trzeba sobie porządnie zasłużyć - patrząc na to co przeszliście zasłużyliście ;) Grunt że maluszki zdrowe :)

Zgłoś nadużycie #1247 4 kwietnia 2016, 12:37

Polla Świeżo upieczona
Aga zdrówka! Ja leżę i walczę z przeziębieniem :/ Gardło mi minęło, ale katar męczy mnie strasznie. Niestety inhalacje i woda morska nie dają rady :( dzisiaj sięgnęłam po Otrivin dla dzieci, ale lekarz już na poprzedniej wizycie mi powiedział, że mogę go zastosować. Jakieś 5 minut temu odetchnęłam, a męczę się od czwartku :(
Witaj Nati :)

Zgłoś nadużycie #1248 4 kwietnia 2016, 13:24

Ojjj Polla dopadło i Ciebie - ja męczyłam się z gardłem dwa dni, ale katar i zatoki to była tragedia prawie dwa tygodnie... Dopóki fajnie schodziło było ok, ale w Wielką Sobotę masakra - byłam na izbie przyjęć gdzie dowiedziałam się, że dalej mam stosować sposoby domowe... inhalacje nie pomagały (15 minut ulgi i powrót), woda morska jedynie nieco śluzówkę nawilżyła bo po Prenalenie do nosa miałam problemy straszne... no a maść majerankowa ułatwiała tylko sprawę w nocy... Dopiero po 1,5 tygodnia rodzice poratowali mnie lampą do naświetlania bo podobno zatoki lubią jak się je wygrzewa - gdyby nie to pewnie dalej bym się męczyła... Szybkiej poprawy życzę bo niestety to nic przyjemnego...

Zgłoś nadużycie #1249 4 kwietnia 2016, 13:25

Nie lubię jak mi posty dubluje :P także ten poprawiam tak po prostu bo ileż można czytać to samo

Zgłoś nadużycie #1250 4 kwietnia 2016, 14:25

Aga32 Fajna mama
Hej, my bylysmy na spacerku i obie chyba lepiej sie czujemy, nos mi sie odetkal :)