Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wrześniówki 2016

Zgłoś nadużycie #971 31 stycznia 2016, 21:33

anula1980 Zadomowiona

Nati89 napisał(a)

Hehe no dzieci to się na pewno doczekać nie mogą ;)

Nie był niezadowolony, że będzie kolejne dziecko?

Przeszczesliwy. Chciał bardzo. To już duży świadomy chłopczyk więc tym większa radość.

Zgłoś nadużycie #972 31 stycznia 2016, 21:45

Nati89 Gotowa na wszystko
Super :) znam dzieci, które nie umiały się pogodzić z tym, że będą miały rodzeństwo :)
W takim razie będzie super starszy brat :)

Zgłoś nadużycie #973 31 stycznia 2016, 23:18

Aga32 Fajna mama
Z tymi witaminami... Wybór duży, my skolowane ... ja femibion brałam w poprzedniej ciąży, zaczęłam od prenatalu ale mi smierdzial i zmienilam ;) Terazbiorę kwas foliowy i duphaston, a pozniej albo femibion albo pregna i ciekawe jak długo dupek ?? ?

Zgłoś nadużycie #974 1 lutego 2016, 7:15

Dzień dobry i tutaj.
Kolejna daremna noc za mną... Chyba przestanę spać w dzień... Albo to już przed zbliżającą się środą jakiś stres... W każdym razie czekam na czas kiedy wstanę rano i powiem "łiiii wyspałam się"

Zgłoś nadużycie #975 1 lutego 2016, 11:58

Aga_W Zaprawiona w bojach
hej dziewczyny!

co do witamin ja biore kwas foliowy.
witaminy kupilam i bralam 2 tygodnie.... ale :/ tak mnie zoladek bolal ze nie wyrabialm i takie ciagle wzdecie... odstawilam bo mi lekarka podpowiedziala i nagle zycie ma sens ;)
widocznie wiecej niz mam wit nie potrzebowalam i stad te reakcje. wiec narazie nie biore.
zaraz wyniki bede robic i zobaczymy co ta moja krew powie :)

ja spalam dobrze. spanie ostatnio wychodzi mi znakomicie :)
moge spac zawodowo.

jem bo trzeba i bo glodna ale jakos frajdy nie ma :/
lody bym zjadla ale ciagle przeziebiona jestem... bleee

Zgłoś nadużycie #976 1 lutego 2016, 12:00

a moj syn z kazda rozmowa o dzidzi coraz bardziej zadowolony.... boooo uwagaaa

to on będzie master of life :D wie WSZYSTKO. zawsze bedzie wiekszy, bedzie pomagal. UCZYL bo jest powazny facet...
bedzie dzidzi pilnowal, bronil, pomagal i uczyl.

ale zawsze to on bedzie STARSZY :) i bedzie imponowal bo TYYYLEE wie i umie.

a dzidzia nawet jest nie bedzie umiala ;)

Zgłoś nadużycie #977 1 lutego 2016, 12:27

Dokładnie podoba mi się określenie "jem bo trzeba"... no ale w końcu wrócę do normy :)

Hehe Aga syna masz świetnego :) utwierdzam się w przekonaniu, że teksty dzieci są genialne :)

Zgłoś nadużycie #978 1 lutego 2016, 15:20

Aga32 Fajna mama
Melduje się po wizycie :) Bable świetnie się miewają, serduszka biją jak oszalale :) 22,1mm i 20,6mm 8+6 i 8+5tc. Książeczkę ciąży wreszcie mam, wyniki świetne, nastepna wizyta 14.02 :) Prenatalne najwcześniej za 3 tyg, a nawet 4. L4 teraz na 6 tyg. Kwas foliowy i dupek do 12 tc mam brać.

Zgłoś nadużycie #979 1 lutego 2016, 17:14

Aga super ze wszystko ok :D
jejku jak to jest miec 2 serducha pod jednym. no nie ogarniam :D
przy jednym jaka to wielka radosc a jak dwa to jak - ze po2? :)
to musi byc niesamowite :)

Zgłoś nadużycie #980 1 lutego 2016, 18:36

Aga32 Fajna mama

Aga_W napisał(a)

Aga super ze wszystko ok :D
jejku jak to jest miec 2 serducha pod jednym. no nie ogarniam :D
przy jednym jaka to wielka radosc a jak dwa to jak - ze po2? :)
to musi byc niesamowite :)

Oj jest Aga, przerażenie było mega, a teraz radość jeszcze większa :)

Zgłoś nadużycie #981 1 lutego 2016, 18:49

Szymszunia Świeżo upieczona
Witajcie dziewczyny :)
Ja dzisiaj wypompowana po robocie, niby pracuje tak samo a wracam do domu jakbym conajmniej ze 20 h sie narobiła.Aga gratulacje bliźniaków, fakt człowiek jedno maleństwo przeżywa a Ty masz od razu dwa :)
Aga W no będziesz miała pewnie jeszcze weselej jak już maleństwo się urodzi :)
Ja z leków też biorę kwas foliowy(ale to już brałam przed fasolką :) , i euthyrox)Właśnie pewnie będę musiała udać się do lekarza zapytać jaką dawkę mam brać.
Jak wam mija wieczór? Ja na leżąco bo od dwóch dni mi tak najlepiej :)

Zgłoś nadużycie #982 1 lutego 2016, 19:38

ja z mlodym siedze :) ma opory zeby auta pozbierac... klasyka :P ale zaraz w kimono i ja dzisiaj chyba tez szybko zalicze odlot. nieeprzytomna jestem (nie bylo drzemki w dzien!) !
juz mi kumpelka napisala ze siaty ciuchow dla 'następnego' ma :) oj gdie ja to bede magazynowac... :)

kupilam syrop prenalen. jak jutro nie bede zdrowa to sie zdenerwuje :P

Aga domyslam sie ze na poczatku to pewnie szczeki z gleby zbieraliscie :) ja pewnie bym tydzien nie wyszla z szoku ;)
haha moj facet teraz zeby oswoic sie z ciaza potrzebowal z 3 tygodni :D bo sie jakos nie spodziewalismy :)

nakupowalam dzis herbatek ziolowych - owocowych i bede sie faszerowac bo woda (nie wóda ;) ) juz mi wychodzi uszami ...

Zgłoś nadużycie #983 1 lutego 2016, 19:40

Szymszunia Świeżo upieczona
no ja właśnie też idę zaraz spać, bo jutro znowu muszę jakoś w pracy wysiedzieć :)
Ty to masz te wodne ciągoty :) :)
Dobrej nocy laski!

Zgłoś nadużycie #984 2 lutego 2016, 9:16

dzien dobry!

wynalazlam genialny posilek - nie smierdzi, smak neutralny. polecam - chleb z maslem i odrobina soli :P
poza tym ze snily mi sie glupoty cala noc to spalo mi sie idealnie. oto czas wysypiania sie.

ide dzis do lekarza bo moje przeziebienie nie ustepuje a gardlo boli gorzej :/ bleee

milego dnia dziewczyny!!

Zgłoś nadużycie #985 2 lutego 2016, 9:16

się zdublowalo. o

Zgłoś nadużycie #986 2 lutego 2016, 10:21

Hej :)

U mnie dziś na śniadanie wjechał jogurt do picia z suchą bułką i też jest ok...
porcja owoców obok mnie, więc zanim mąż wróci z pracy z głodu nie umrę ;)
Mdłości nie dają za to za wygraną... teraz nieco lepiej, ale pewnie standardowo koło południa się zacznie.
Jutro do wizyty jakoś dotrzymam ;)

Aga a Ty koniecznie się z kimś skonsultuj i kuruj bo nie ma co...

Zgłoś nadużycie #987 2 lutego 2016, 12:02

Makutra Świeżo upieczona
Witam Przyszłe Mamy!
Nie jestem w ciąży i jeśli ten post będzie dla Was spamem, proszę, usuńcie go.
Jestem na V roku fizjoterapii, równocześnie na ostatniej prostej do zdobyci tytułu dyplomowanego fizjoterapeuty. Aby tak się stało, potrzebuję pomocy przyszłych Mam.
Moja praca magisterska dotyczy Aktywności fizycznej w profilaktyce bólu kręgosłupa u kobiet w ciąży.
Jeśli znajdziecie Panie ok 5 minut na wypełnienie niniejszej ankiety, będę ogromnie, ale to ogromnie wdzięczna. Im więcej przeprowadzonych badań, tym bardziej rzetelnie wyniki mojej pracy.

Jeszcze raz powtarzam, jeśli to dla Was spam, usuńcie ten post.
Za każdą pomoc już teraz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

PS. Ankietę może wypełnić każda kobieta będąca w ciąży, niezależnie od tego czy jest aktywna fizycznie, czy nie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/215873/aktywnosc-fizyczna-w-profilaktyce-bolow-kr...

Zgłoś nadużycie #988 2 lutego 2016, 18:37

Jaki tu spokój na na na na...

Te które nie pracują pewnie śpią ;)

Ja jakoś daję radę... Po obiedzie było mi dziwnie ale kurcze ogórki kiszone działają cuda :) poza tym odliczam już do jutra :)

Zgłoś nadużycie #989 2 lutego 2016, 19:20

Anabanana Początkująca
Ja dziś byłam na usg i widziałam swoje maleństwo (jedno)! Serduszko bije, wstępnie termin na 20-21 września.
Ostatnio widziałam tylko pęcherzyk, a dziś jak zobaczyłam jak serduszko bije to tak się wzruszyłam przeogromnie i przez resztę dnia wyglądałam jakby mi kto banana do twarzy przykleił :D

Z badań robiłam te wszystkie toksoplazmozy, żółtaczki typu c, cytomegalie, różyczkę... wszystko chyba w porządku.

Miałam też robiony poziom progesteronu: wyszedł mi 83,45 nmol/l (lub standardowo 26,2 ng/ml). Niestety TSH znowu mi zaszalało. Przed ciążą miałam 1,02 ustabilizowane, dwa tygodnie było 2,77 a dziś 3,11. Na pewno czeka mnie zwiększona dawka euthyroxu, na szczęście wizyta u endo już jutro.
Jeszcze z rana było badanie moczu - czyli standardowo - i z tego co widzę wyniki w normie.

Dziewczyny, może wy wiecie - jeśli byłam szczepiona na różyczkę jako maluch to teraz wynik p/ciał IgG (nie IgM - tego nie robiłam) będzie dodatni?

Już nie czuję się "jak na kacu" z rana, częściej zdarza mi się coś zgagopodobnego.

I wreszcie dorwałam lody z Maca z polewą karmelową i bitą śmietaną :D (zagryzłam frytami). Polecam dziewczyny (są kupony ;p )

Zgłoś nadużycie #990 2 lutego 2016, 20:30

Karla88 Świeżo upieczona
Hej Dziewczyny! Muszę przyznać, że jestem wykończona ;/ Mój 10 miesięczny syn jest na etapie nauki chodzenia i nie usiedzi w miejscu a to ciągłe pilnowanie go doprowadza mnie o zawrót głowy. Do tego mąż całymi dniami jest w pracy i w ogóle się nie widzimy ;/ Mam wrażenie, że brak czasu nie pozwala mi na poświęcenie się drugiej dzidzi w brzuszku :( a do tego te huśtawki nastrojów :(