Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wrześniówki 2016

Zgłoś nadużycie #331 17 stycznia 2016, 18:18

izabelka1987 Gotowa na wszystko

kamila19880 napisał(a)

Z tego sie orientuje jak masz za mało progesteronu wypisują ci żeby było mniejsze prawdopodobieństwo poronienia podtrzymuje to ciąże. Plamienia mam od poniedziałku brązowe w środę z krwią ale bez skrzrpow ale test jeszcze niepokazywanie ciąży i dalej na brązowo planie a ze dzis pokazał jestem wlasnie w szpitalu i czekam w kolejce bo sie martwiłam jednak. Powiem jak sie dowiem

kurcze ale skąd ja mam wiedzieć czy mam go w normie czy za mało ? czy po poronieniu zazwyczaj jest go mało ? nie wiem sama czy ta wizyta nie będzie pozno ale boje sie iść wcześniej zeby sie nie nakrecac i nie przezywać tego tak jak ostatnio ;/ trzymam kciuki mocno zeby wszystko bylo ok, ale pewnie zaskoczyl cie dziś test ;-)
8 tc (*) Kochamy Cię mocno ;* na zawsze w serduszku ;-*

Zgłoś nadużycie #332 17 stycznia 2016, 18:21

Kaari napisał(a)

Ja poroniłam 5 miesięcy temu i do lekarza też wybieram się dopiero koło 7 tygodnia. Ze swojego doświadczenia wiem, że duphaston pomaga przy niskim progesteronie i jeśli w grę weszły inne przyczyny poronienia jak wady genetyczne to on nic nie pomoże. Także jeśli nie masz plamień ani niepokojących objawów to myślę, że możesz spokojnie zaczekać :)
Kamila daj znać jak będziesz po wizycie, wierzę, że wszystko jest dobrze.

dzieki za odp ;-) no u mnie przyczyna była chyba taka ze mialam niedoczynność tarczycy ale teraz jestem pod opieka endo wiec tutaj raczej nie powinno byc zle... a u ciebie znana jest przyczyna ? gdzie suwaczek? ;-)

Zgłoś nadużycie #333 17 stycznia 2016, 18:30

Kaari Fajna mama

izabelka1987 napisał(a)

dzieki za odp ;-) no u mnie przyczyna była chyba taka ze mialam niedoczynność tarczycy ale teraz jestem pod opieka endo wiec tutaj raczej nie powinno byc zle... a u ciebie znana jest przyczyna ? gdzie suwaczek? ;-)

Niestety nie wiem co było przyczyną, na pierwszych badaniach wyszedł mi problem z tarczycą i od razu zaczęłam leczenie więc nie wiem czy to tsh było tego przyczyną. Teraz też leczę się na tarczycę w przyszłym tygodniu idę zrobić badania i ruszam do endo.
Co do progesteronu żeby wiedzieć jaki masz wystarczy zrobić badanie krwi i wszystko będzie jasne.

Zgłoś nadużycie #334 17 stycznia 2016, 18:30

mjakmama Gotowa na wszystko
U mnie przyczyna nieznana natomiast mój lekarz przepisał ją zapobiegawczo, nawet na ulotce luteiny jest napisane że stosuje sie po wcześniejszych poronieniach.
Mnie brzuch na @ bolal caly tydzień w okolicach terminu @, teraz juz przeszło natomiast dzis rano obudziły mnie mdłości i wręcz piekące sutki :D
Chce jeszcze wytrzymać z półtora miesiąca zanim pójdę na zwolnienie a już zaczynam marudzić :D

Zgłoś nadużycie #335 17 stycznia 2016, 18:40

hmm kurcze to już sama nie wiem mjakmama a ty kiedy bylaś u gin ? bylo juz coś widać? ja na zwolnienie pojde jak lekarz mi powie bo teraz awans dostałam i wszystko na raz się złożyło więc bym chciala jeszcze troche popracowac.

Zgłoś nadużycie #336 17 stycznia 2016, 19:14

kamila19880 Fajna mama

izabelka1987 napisał(a)

kurcze ale skąd ja mam wiedzieć czy mam go w normie czy za mało ? czy po poronieniu zazwyczaj jest go mało ? nie wiem sama czy ta wizyta nie będzie pozno ale boje sie iść wcześniej zeby sie nie nakrecac i nie przezywać tego tak jak ostatnio ;/ trzymam kciuki mocno zeby wszystko bylo ok, ale pewnie zaskoczyl cie dziś test ;-)

Często jak jest go mało wlasnie sa jakieś plamienia dlatego u sb podejrzewam to wlasnie dostałam wyniki badania krwi które potwierdzają ciąże i czekam na ginekologa. 2 rzecz ktora podejrzewam to ciąża pozamaciczna bo mam endometriozę a przy niej jest większe prawdopodobieństwo.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #337 17 stycznia 2016, 19:18

izabelka1987 napisał(a)

hmm kurcze to już sama nie wiem mjakmama a ty kiedy bylaś u gin ? bylo juz coś widać? ja na zwolnienie pojde jak lekarz mi powie bo teraz awans dostałam i wszystko na raz się złożyło więc bym chciala jeszcze troche popracowac.

Byłam ok 05.01 w 5 tygodniu bylo widac pęcherzyk i teraz jutro mam wizytę :)

Zgłoś nadużycie #338 17 stycznia 2016, 19:21

mjakmama napisał(a)

Byłam ok 05.01 w 5 tygodniu bylo widac pęcherzyk i teraz jutro mam wizytę :)

aha ;-) no to trzymam kciuki zebyś nam napisała same pozytywne info ;-)

Zgłoś nadużycie #339 17 stycznia 2016, 19:22

kamila19880 napisał(a)

Często jak jest go mało wlasnie sa jakieś plamienia dlatego u sb podejrzewam to wlasnie dostałam wyniki badania krwi które potwierdzają ciąże i czekam na ginekologa. 2 rzecz ktora podejrzewam to ciąża pozamaciczna bo mam endometriozę a przy niej jest większe prawdopodobieństwo.

aha ;-) no to jak jutro bede robila na toxo to moze przy okzaji sobie zrobię dla spokojności albo i nie zobacze i dam znać. a Ty jeszcze czekasz?

Zgłoś nadużycie #340 17 stycznia 2016, 19:22

kamila19880 napisał(a)

Trzymam kciuki!! :) i pisz odrazu :) )

Zgłoś nadużycie #341 17 stycznia 2016, 19:56

natalias Początkująca
Hej :) Witam się póki co nieśmiało, bo termin @ mam na 22.01. Ale przeczucie i dziwne sny sprawiły, że test zrobiłam dziś i to o 18.. Dziwna pora, wiem, ale wyszło takie coś ;)

Zgłoś nadużycie #342 17 stycznia 2016, 20:03

zosia81 Zadomowiona
natalias witaj - druga kreska jest, nie da się ukryć :)
fajnie, że się w ciągu dwóch ostatnich dni wrześniówki jakoś nomen omen rozmnożyły :)

Zgłoś nadużycie #343 17 stycznia 2016, 20:11

natalias Początkująca

zosia81 napisał(a)

fajnie, że się w ciągu dwóch ostatnich dni wrześniówki jakoś nomen omen rozmnożyły :)

:) Mamy jakąś tabelkę wrześniówek?

Zgłoś nadużycie #344 17 stycznia 2016, 20:11

natalias Początkująca

zosia81 napisał(a)

Zgłoś nadużycie #345 17 stycznia 2016, 20:15

zosia81 Zadomowiona

natalias napisał(a)

Jeszcze nie, póki co...

Zgłoś nadużycie #346 17 stycznia 2016, 20:16

Kaari Fajna mama
Majkamama to trzymam kciuki za wizytę :)
Natalias gratuluję :) no właśnie nie mamy żadnej tabeli wrześniówek. Może przydałoby się jakąś stworzyć? co Wy na to?
Kamilka czekamy na wieści.

Zgłoś nadużycie #347 17 stycznia 2016, 20:18

zosia81 Zadomowiona
Ale przyznam Ci natalias, że ja swój test też zrobiłam wieczorem, bo nie mogłam doczekać się, kiedy będzie rano. I też mi taki bledzioch wyszedł.

Zgłoś nadużycie #348 17 stycznia 2016, 20:22

Nati89 Gotowa na wszystko
Mój pierwszy test to była druga kreska, której trzeba było szukać - męża pytałam czy jest tam jakiś cień czy już sobie ubzdurałam (test robiony rano) - także to co widzę tutaj jest Bardzo wyraźne :) gratuluję

Zgłoś nadużycie #349 17 stycznia 2016, 20:24

natalias Początkująca

zosia81 napisał(a)

Ale przyznam Ci natalias, że ja swój test też zrobiłam wieczorem, bo nie mogłam doczekać się, kiedy będzie rano. I też mi taki bledzioch wyszedł.

przy pierwszym dziecku robiłam o 19, ale dzień po terminie @ i też blada. Ja już myślałam, że nie ma, ale mój mąż dojrzał :D a teraz to 5 dni przed @ zrobiłam i jest! :D Jutro rano zrobię jeszcze jeden :)

Zgłoś nadużycie #350 17 stycznia 2016, 20:24

natalias Początkująca

Nati89 napisał(a)

Mój pierwszy test to była druga kreska, której trzeba było szukać - męża pytałam czy jest tam jakiś cień czy już sobie ubzdurałam (test robiony rano) - także to co widzę tutaj jest Bardzo wyraźne :) gratuluję

oj dziękuję :) :) :)