Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wrześniówki 2015 :)

Zgłoś nadużycie #351 16 stycznia 2015, 19:43

Jagooda Gotowa na wszystko

amath89 napisał(a)

Pracuję z domu na własną rękę, także na szczęście mogę wstawać jak chcę. To bardzo duży komfort teraz. :) ...

Ja również mam własną jednoosobową DG, to duży komfort wstawać jak się chce i kończyć pracę kiedy się chce...ale jak policzyłam sobie chorobowe albo przyszły macierzyński na małym zusie , to się poryczałam jak bóbr...bo będę na plusie niecałe 100zł :(
Aniołek :* -27.01.2015 (*)

Zgłoś nadużycie #352 16 stycznia 2015, 19:56

amath89 Fajna mama

Jagooda napisał(a)

Ja również mam własną jednoosobową DG, to duży komfort wstawać jak się chce i kończyć pracę kiedy się chce...ale jak policzyłam sobie chorobowe albo przyszły macierzyński na małym zusie , to się poryczałam jak bóbr...bo będę na plusie niecałe 100zł :(

No, te stawki niestety są chore. :(

Zgłoś nadużycie #353 16 stycznia 2015, 20:11

Myoma Początkująca

amath89 napisał(a)

No, te stawki niestety są chore. :(

O to witam w klubie, ja też mogę pracować z domu, choć tylko parę dni w tygodniu, ale jestem na umowie o pracę. Dzisiaj na przykład...o ile to można nazwać pracą ;-)

Nie wiem, czy tego nie ukrócili ostatnio, ale sporo osób podwyższa sobie składkę pod sam koniec ciąży i wtedy macierzyński jest wyższy. Nie znam jednak szczegółów, bo nie byłam osobiście zainteresowana...

Zgłoś nadużycie #354 16 stycznia 2015, 20:14

Milkusia2012 Fajna mama
Jaaaa, dziewczyny, już wrześniówki! Jak ten czas leci :)
Życzè Wam wszystkiego dobrego i żebyście lekko ciąże przechodziły :)

Zgłoś nadużycie #355 16 stycznia 2015, 20:16

stefani_forester Gotowa na wszystko
Zwiększcie sobie składkę chorobową - porozmawiajcie o tym ze swoją księgową. Wtedy można "wyciągnąć" kilka tysięcy złotych.

Zgłoś nadużycie #356 16 stycznia 2015, 20:39

stefani_forester napisał(a)

Zwiększcie sobie składkę chorobową - porozmawiajcie o tym ze swoją księgową. Wtedy można "wyciągnąć" kilka tysięcy złotych.

Niestety od stycznia ma wejść nowelizacja ustawy i chorobowe czy macierzyński będą obliczać z ostatnich 12stu miesięcy a nie z ostatniej wpłaconej składki :( A to już się nie opłaca :( :( Dla mnie taki wysoki macierzyński to byłoby jak wygrana w lottka, ale jak zwykle za późno się zorientowałam ;)

Milkusia2012 napisał(a)

Jaaaa, dziewczyny, już wrześniówki! Jak ten czas leci :)
Życzè Wam wszystkiego dobrego i żebyście lekko ciąże przechodziły :)

Ja wiem o ciąży od 3 tygodni, a to 3 tyg pełne obaw, lęków i niepewności co będzie dalej...jak będzie wyglądało nasze życie... mam nadzieję, że czas szybko zleci a dzidzia urodzi się zdrowa :)

Zgłoś nadużycie #357 16 stycznia 2015, 20:48

amath89 Fajna mama
Macie już jakieś wstępne typy jeśli chodzi o imiona? ;)

Zgłoś nadużycie #358 16 stycznia 2015, 21:02

madziorek88 Zaprawiona w bojach

amath89 napisał(a)

Śliczny jesienny avatar :)
Ja miałam ciężką noc i poranek. Było mi strasznie ciężko na żołądku, jakbym zeżarła dużą pizzę (a zjadłam jedną bułkę). Nie mogłam spać, zasnęłam chyba koło 5:00, ale i tak był to taki przerywany, poszatkowany sen. Teraz jest ok, mam nadzieję że dzisiejsza noc będzie lepsza...

No to witaj w klubie, u mnie noc wyglądała podobnie tyle że przez żołądek moje córeczki...Mamusia nagotowała wczoraj fasolki szparagowej żeby uzupełnić foliany no i się dziecię najadło i biedną całą noc męczyło ;-( Także ja też ledwo żyję. Nie wiem czy też tak macie ale ja normalnie przed 23 nie chodziłam spać a teraz między 19-20 to mam taki kryzys ze zasypiam na stojąco, ale mała daje czadu więc się nie da odpocząć wtedy kiedy się chce...takie uroki ;-)

Zgłoś nadużycie #359 16 stycznia 2015, 21:02

sylwiaP Zadomowiona
Witam!!!Czy mogę się dopisać do tego grona?
Aniołek 05.02.2015 8tc

Zgłoś nadużycie #360 16 stycznia 2015, 21:04

amath89 napisał(a)

U nas chłopczyk na 90% będzie miał na imię Mieszko, na dziewczynkę nie mamy pomysłu, może Irmina, Liliana, Pola...więc chętnie poczytam co napiszecie dziewczyny :)

Zgłoś nadużycie #361 16 stycznia 2015, 21:05

moni2012 napisał(a)

Madziorek a był jakiś powód dla którego lekarz przepisał luteine? Pytam bo ja w 1 swej ciąży musiałam brać bo w 8 tc zaczęłam plamić. Teraz też się stresuje obawiam się plamien. Póki co myślę pozytywnie :-) niestety pierwszy wolny u gina termin tak jak pisałam mam na 28.01.a i ciesze się ze z maluszkiem ok i jest tam gdzie być powinien :-)

Luteine dostałam profilaktycznie, gdyż w pierwszej ciąży byłam cały czas na lekach rozkurczowych, początkowo nospa, potem fenoterol i w 6 mc założony pessar, gdyż ciągle spinał mi się brzuch i miałam skurcze przez co szyjka zaczęła mi się skracać, teraz mówiłam że czuje delikatne skurcze jak na @ tylko słabsze więc dała mi tą luteine, lepiej dmuchać na zimne ;-)

Zgłoś nadużycie #362 16 stycznia 2015, 21:08

sylwiaP napisał(a)

Zapraszamy ;-)

Zgłoś nadużycie #363 16 stycznia 2015, 21:15

Tak w ogóle dziękuje za gratki dziewczyny ;-)

Widzę że temat pracy poruszyłyście, mam też do Was pytanko, co zrobiłybyście na moim miejscu. Jestem zatrudniona na stałe, od 8 lat pracuje w jednej firmie, która do tej pory fajnie prosperowała, niestety ostatnio to się zmieniło i od około roku zaczęły się problemy, w tej chwili jest na granicy upadłości, nie ma płynności finansowej, wiele już zajął komornik, a 3/4 pracowniku odeszło. Od tego miesiąca obcięli nam premie uznaniową, a na spotkaniu z prezesem straszyli obcięcięm również regulaminowej i wszystkich dodatków (zostałaby goła pensja głodowa) czy w owej sytuacji jest sens żebym tam jeszcze siedziała czy lepiej uciekać od razu na L4 żeby sobie nie pogorszyć średniej z której będzie mi wypłacany zasiłek (chorobowy i macierzyński) bo liczy się z 12-tu miesięcy o ile się nic nie zmieniło. Tylko tak się zastanawiam czy dostane to L4 i co powiedzieć lekarzowi. Macie jakiś pomysł?

Zgłoś nadużycie #364 16 stycznia 2015, 21:31

amath89 Fajna mama

madziorek88 napisał(a)

Tak w ogóle dziękuje za gratki dziewczyny ;-)

Widzę że temat pracy poruszyłyście, mam też do Was pytanko, co zrobiłybyście na moim miejscu. Jestem zatrudniona na stałe, od 8 lat pracuje w jednej firmie, która do tej pory fajnie prosperowała, niestety ostatnio to się zmieniło i od około roku zaczęły się problemy, w tej chwili jest na granicy upadłości, nie ma płynności finansowej, wiele już zajął komornik, a 3/4 pracowniku odeszło. Od tego miesiąca obcięli nam premie uznaniową, a na spotkaniu z prezesem straszyli obcięcięm również regulaminowej i wszystkich dodatków (zostałaby goła pensja głodowa) czy w owej sytuacji jest sens żebym tam jeszcze siedziała czy lepiej uciekać od razu na L4 żeby sobie nie pogorszyć średniej z której będzie mi wypłacany zasiłek (chorobowy i macierzyński) bo liczy się z 12-tu miesięcy o ile się nic nie zmieniło. Tylko tak się zastanawiam czy dostane to L4 i co powiedzieć lekarzowi. Macie jakiś pomysł?

Nie wiem czy powinnaś iść (ja bym chyba poszła), natomiast jeśli chodzi o lekarza, to myślę że nie tyle istotne jest co mu powiesz, tylko po prostu do jakiego lekarza pójdziesz. Mnie na przykład ginekolog pytała już w 5. tygodniu czy nie potrzebuję zwolnienia, ma takie podejście że tylko sama pacjentka jest w stanie ocenić czy się czuje na siłach itp. (chyba że ewidentnie nie ma wyjścia i MUSI iść na zwolnienie z medycznego punktu widzenia), i jeśli nie, to po prostu wypisuje L4. Są też tacy lekarze, którzy wypisują chyba dopiero jak jesteś jedną nogą na tamtym świecie... :P Orientujesz się jakie podejście ma Twój lekarz?

Zgłoś nadużycie #365 16 stycznia 2015, 21:31

sylwiaP Zadomowiona

madziorek88 napisał(a)

Zapraszamy ;-)

Dziękuję!!! Ja już nawet szpital mam za sobą, ale jednak jest OK. Dzidzia ma 5 tyg. zgodnie z USG
Dostałam duphaston 3x1 i mam za 2 tyg.iść do gin.
Aniołek 05.02.2015 8tc

Zgłoś nadużycie #366 16 stycznia 2015, 21:32

amath89 Fajna mama

sylwiaP napisał(a)

Cześć :)

Zgłoś nadużycie #367 16 stycznia 2015, 21:33

amath89 Fajna mama

Jagooda napisał(a)

U nas chłopczyk na 90% będzie miał na imię Mieszko, na dziewczynkę nie mamy pomysłu, może Irmina, Liliana, Pola...więc chętnie poczytam co napiszecie dziewczyny :)

Laura lub Emilia :) Co do chłopca mam wątpliwości, być może Mateusz albo Adrian.

Zgłoś nadużycie #368 16 stycznia 2015, 21:38

stefani_forester Gotowa na wszystko
Powiedz po prostu, że praca Cię stresuje, a dojazdy wykańczają. A czy to prawda czy nie, to tylko Twoja sprawa ;)
Nie wiem, czy jestem w ciąży, natomiast od wielu lat wiem, jak to dziecko będzie miało na imię - Nikodem albo Iga. Chociaż teraz zastanawiam się nad Elizą lub Mileną.

Zgłoś nadużycie #369 16 stycznia 2015, 21:43

moni2012 Supermama

amath89 napisał(a)

Nam podoba się Jaś albo Kacper a dla dziewczynki Laura albo Kaja.Bardziej nawet jesteśmy już za Jasiem i Kaja :-)
Aniołek (*)  28.11.2015 r.
Aniołek (*)  18.02.2015 r.  

Zgłoś nadużycie #370 16 stycznia 2015, 21:48

moni2012 Supermama

madziorek88 napisał(a)

Luteine dostałam profilaktycznie, gdyż w pierwszej ciąży byłam cały czas na lekach rozkurczowych, początkowo nospa, potem fenoterol i w 6 mc założony pessar, gdyż ciągle spinał mi się brzuch i miałam skurcze przez co szyjka zaczęła mi się skracać, teraz mówiłam że czuje delikatne skurcze jak na @ tylko słabsze więc dała mi tą luteine, lepiej dmuchać na zimne ;-)

O Jeja. To życzę Ci oby w ten ciąży nie było takich problemów! Ja dzwoniłam do mojego doktorka i powiedział ze jeśli nic mi się na ten moment nie dzieje to czekamy na wizytę do 28 go. Ale podejrzewam ze mi też da na wszelki wypadek luteine.
Aniołek (*)  28.11.2015 r.
Aniołek (*)  18.02.2015 r.