Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wrzesień 2017

Zgłoś nadużycie #9051 30 października 2017, 12:52

Izu Fajna mama
Nanu A może Twoje maluchy też mają problem z Wit D? ja jak tylko podam moim chłopakom to 2-3 godziny z życia mamy wyjęte.ból brzuszka i płacz którego nie można uspokoić. ostatnio podałam im wieczorem to nie spaliśmy do 2 W nocy aż mi się serce kroilo.

Sun czytałam że dziecko karmione piersią może nie robić kupy nawet kilka dni, dziś mija 5 dzień bez kupy i idę z nim do lekarza na wszelki wypadek, przy okazji się zwazymy i umowimy na szczepienie.

Monia, współczuję niewyspania, pocieszaj się że to kiedyś minie. ja się tak pocieszam :)

Dziaba współczuję choróbska. mam nadzieję że szybko przejdzie.

Zgłoś nadużycie #9052 30 października 2017, 12:55

Izu Fajna mama
wiedziałyscie że jest taka promocja W Rossmanie?

Zgłoś nadużycie #9053 30 października 2017, 14:03

Sunflower Gotowa na wszystko
Izu, może to kwestia oleju, w którym jest Wit. D.

W sobotę starzy mieli wychodne. Cały tydzień myślałam, co to ja nie kupię i jakie sklepy odwiedzę, a jak przyszło co do czego, to nie mogliśmy sobie przypomnieć, co chcieliśmy :) skończyło się na sklepie dla dzieci i biedronce. Nasz nowy nabytek - oczywiście Dominika interesuje najbardziej ta skarpeta na środku ;)

Zgłoś nadużycie #9054 30 października 2017, 16:20

nanu Supermama
To raczej nie kwestia witaminy, bo zapominamy ją dawać, więc bywa, że dostaje ją nawet raz na 3 dni. Wczoraj dostała ją na wieczór i nie było najgorzej pod względem płaczu, wręcz wyglądało bardziej na to, że to nie kwestia bolącego brzuszka tylko jest zmęczona i po prostu nie umie się wyciszyć i sama zasnać, a my nie znajdujemy sposobu aby jej pomóc.

Zgłoś nadużycie #9055 30 października 2017, 16:23

nanu Supermama
Sunflower, oczywiście, że skarpeta najlepsza i najbardziej interesująca :D A z zakupami tak już jest. Jak mi uda się wyrwać do osiedlowych sklepów w weekend to tak snuję się po nich i chociaż mam listę zakupów, to jakoś wydaje mi się że powinnam o wiele więcej kupić ;)

Izu, ta promocja jest tylko na te białe pampersy? Ja ich szczerze mówiąc nie lubię i jedziemy na Dadach lub zielonych pampersach jeżeii jest na nie super promocja i wychodzi taniej za sztukę niż dady

Zgłoś nadużycie #9056 30 października 2017, 17:46

dziaba91 Gotowa na wszystko

nanu napisał(a)

Sunflower, oczywiście, że skarpeta najlepsza i najbardziej interesująca :D A z zakupami tak już jest. Jak mi uda się wyrwać do osiedlowych sklepów w weekend to tak snuję się po nich i chociaż mam listę zakupów, to jakoś wydaje mi się że powinnam o wiele więcej kupić ;)

Izu, ta promocja jest tylko na te białe pampersy? Ja ich szczerze mówiąc nie lubię i jedziemy na Dadach lub zielonych pampersach jeżeii jest na nie super promocja i wychodzi taniej za sztukę niż dady

Promocja tylko zanim dziecko skończy miesiąc i tylko jedynki :) za późno się obudziłam też hehe

Zgłoś nadużycie #9057 30 października 2017, 19:22

ines09 Gotowa na wszystko
Kari, cukier do 99 jest w porządku, norma do 90 jest dla kobiet w ciąży :) .

Hej Nanu :) ! Fajnie, że dołączyłaś.

Ulek, u mnie w domu leży wielgachna dynia i jakoś nie mogę się za nią zabrać, a zupkę-krem z dyni uwielbiam.

My też męczymy się z katarkiem, ale nie wiem sama czy to nadal efekt alergii czy to jednak infekcja,bo jednak jest coraz większy. Od wczoraj stosujemy Isonasin Septo i robimy inhalacje z soli fizjologicznej. Jak już przejdzie, to pomyślmy o szczepieniach.
Nasza niemalże codziennie od 19, jak w zegarku...robi się niespokojna.

To może utworzę grupę na FB, a Wy wyślecie mi w wiadomości prywatnej linki do swoich kont :) ?

Zgłoś nadużycie #9058 30 października 2017, 20:27

Izu Fajna mama
promocja lipa W moim Rossmanie już wyczerpana.

byliśmy u lekarza, mój cycus waży prawie 5 kg :) z kupami może się zdarzyć że przy K P dziecko może nie zrobić kupy nawet 10 dni... W razie by się meczyl dac czopek glicerynowy. dostał 3 szczepienia i spi jak zabity. A z główka będziemy jeszcze kontrolować. Wit D kazała kupić viginattol czy coś takiego :)

Ines Ja też uwielbiam krem i zupę z dyni, fajnie byłoby dostać gdzieś taka wiejska z pola :)

A co do fejsa to może załóż grupę i wyślij nazwę grupy W wiadomościach prywatnych :)

Zgłoś nadużycie #9059 31 października 2017, 9:55

buka87 Supermama
Przypomnialo mi sie jak zobaczylam karuzelke. Bylismy z Wojtkem u neurologopedy i mowila zadnych karuzelek które sie kreca.Wisiec moze ale nie krecic sie bo pozniej dzieci maja problemy z czytaniem :OSzok ze przez takie cos juz problem :O A tenViganttol czy jakos tak z witaminaa D to ma taki sklad ze masakra :O
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #9060 31 października 2017, 9:57

kari007 Gotowa na wszystko
Witajcie. My wczoraj na szczepieniu bylismy, dostaliśmy zelazo kurde lekarka twierdzi ze byla na szkoleniu u dzieci z niska masa urodzenia powinny niby przyjmować aprzeciez wojtek mial 3130 to jie jest az tak malo, a po zelazie moze go brzuszek boleć przecież. Olka sie urodzils 2630 i zadnego żelaza nie brała i morfologie super ma, a tu zadnych badan nic tylko recepte dala.

Zgłoś nadużycie #9061 31 października 2017, 10:00

neta Zaprawiona w bojach
Hej 😊 Pogoda dzis calkiem ładna 😊 Nawet słonko świeci 😉 Tylko nie potrzebny ten wiatr jest..Mnie to tak przeziębienie meczy ze masakra..😏

Sunflowers świetną karuzelę masz😊 Ja w tamtym tygodniu kupiłam bujaczek 😊 Ale karuzele tez planuje za jakiś czas żeby trochę odstępu czasu było miedzy jedna a druga zabawką bo mąż zwarjuje😉 W ogóle musze malej komodę osobną kupić bo denerwuje mnie juz to..oj mam tych planów 😉

Zgłoś nadużycie #9062 31 października 2017, 10:08

kari007 Gotowa na wszystko
Kurcze Buka ja kojarzyłam ze Vugantol to tylko vit. D i nic więcej tam nie ma, ja podaje ja Oli dodaje do.vibovitu. Wojtkowi.daje juvit d.

Zgłoś nadużycie #9063 31 października 2017, 10:14

neta Zaprawiona w bojach
U nas Delicol tez się nie sprawdził zaluje ze sie posłuchałam tej pediatry bo byla masakra..espumisan okazał sie lepszy..no i standardowo masowanie brzuszka albo ciepła kąpiel lub tez ja brałam na ręce brzuszek do brzuszka i chodziłam kręcąc biodrami to tak jej się delikatnie masowało i ciepło wytwarzalo😊 Czasami tez ma takie rzucanie sie na cyca wtedy wstaje biorę na ręce i nosze i albo zasypia albo jej się odbije i dalej je albodalej sie drze😊 Ostatnio coraz częściej sie uśmiecha 😊 Uwielbiam te momenty😁

Zgłoś nadużycie #9064 31 października 2017, 10:57

ines09 Gotowa na wszystko
Ja małej daję twist-off, ale nie zauważyłam relacji pomiędzy podawaniem witaminy D a bólem brzuszka. U nas w ogóle córa ostatnio jest niespokojna. Niby katarek, ale frida nic nie wyciąga. Chyba bardziej męczy ją sapka. Alergia czy już infekcja? I bądź tu mądry.
Wierci się przy cycu, gryzie, ciągnie...ja już ledwo daję radę z bólu. Później trzeba ją ciągle nosić, bo w łóżeczku kręci się.

Zgłoś nadużycie #9065 31 października 2017, 11:02

kasia1988 Supermama
My tylko vigantol.
Co do brzusxkowych to moja położna poleca colinox. Ma ta sama substancje co wszystkie tego typu produkty a dodatkowo ma bakterie które wspomagają mikroflore jelit. Trzy razy podalam i za każdym razem ulga natychmiastowa. Więcej nie było potrzeby bo młody nie ma problemów z brzuchem

Zgłoś nadużycie #9066 31 października 2017, 11:27

neta Zaprawiona w bojach
Kasia a ten colinox jest bez recepty?

Zgłoś nadużycie #9067 31 października 2017, 11:39

kasia1988 Supermama

neta napisał(a)

Kasia a ten colinox jest bez recepty?

Tak , kupiłam bez problemu. Młody nie mógł zrobić kupy i darl się ,brzuch twardy, chwilę po colinoxie zrobił co miał zrobić i spał 😊

Zgłoś nadużycie #9068 31 października 2017, 11:53

nanu Supermama

kari007 napisał(a)

Witajcie. My wczoraj na szczepieniu bylismy, dostaliśmy zelazo kurde lekarka twierdzi ze byla na szkoleniu u dzieci z niska masa urodzenia powinny niby przyjmować aprzeciez wojtek mial 3130 to jie jest az tak malo, a po zelazie moze go brzuszek boleć przecież. Olka sie urodzils 2630 i zadnego żelaza nie brała i morfologie super ma, a tu zadnych badan nic tylko recepte dala.

Niepoważna lekarka ;/ Jeżlei ponad 3kg to według niska masa urodzeniowa to z jaką wagą powinny rodzić się dzieci?!
Mój syn miał 2kg i jest wcześniakiem i brał żelazo ale naonatolog wcześniej zleciła morfologię i dopiero na jej podstawie zaleciła odpowiedni preparat. Ja bym najpierw zrobiła morfologię dla spokoju sumienia i jeżeli wyszłaby anemia to wtedy podawała lek. A tak to w ciemno nie ma sensu.

Zgłoś nadużycie #9069 31 października 2017, 11:56

nanu Supermama
Co do colinoksu, to patrzę co to dokładniej jest i skład ma paskudny ;/ prócz tych dobrych bakterii fruktoza, benzoesan sodu i aromaty. Podziękuję.

Zgłoś nadużycie #9070 31 października 2017, 12:07

Sunflower Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)

Neta, w zasadzie naszym głównym celem był zakup bujaczka, ale w smyku okazało się taniej, więc wczoraj zamówiliśmy baby Einstein. Mój mąż to już tylko za głowę się łapie i nic nie mówi, że ciągle jakieś ciuszki zamawiam dla Młodego. Ale sam jak tylko wejdzie do sklepu z rzeczami dla dzieci to szuka ubranek ;)

Kari, normalna waga, a nie niska. Najpierw sprawdzić czy jest potrzeba podawać, a nie dziecko faszerowac. Tym tokiem myślenia połowa dzieci powinna dostawać - absurd.

Buka, coś kojarzę, żeby przez pierwszy miesiąc nie wieszać karuzelek bo oczka są nieskoordynowane, a jak dziecko nie zezuje to można. Ale jemu jeszcze wszystko jedno czy się kręci, to obroty wylacze, samo granie wystarczy :)

Izu, po dynie zapraszam - tatuś mi przywiózł eko, a jakoś zupka do mnie nie przemawia ;)

Ines, Dominik tez czasem tak ciągnie, jakby urwać cyca chciał i przy tym macha rękami i nogami jakby chciał odlecieć. I tak jak neta pisze, czasem pomoże podniesienie i się uspokoi a czasem drze się dalej ;) ale teraz jak tylko zaczyna szaleć włączam suszarkę i się wycisza i albo usnie albo karmimy się dalej na spokojnie. Albo jak cycki wymeczy to dostaje 30 ml mm i zasypia.

Kari, to muszę kupić ten colinex, bo specjalnych efektów espumisan i delicol nie daje.