Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wrzesień 2017

Zgłoś nadużycie #8251 13 września 2017, 18:06

Sunflower Gotowa na wszystko
Milka, początki są trudne, wszystko nowe, ale powoli się rozkrecicie :)
A coś z tymi noworodkowymi w szpitalach chyba wszędzie jest nie tak. Nam położna na szkole to nie zawsze kazała ich słuchać, bo czasem teorie z komuny mają. A teraz w domku sobie rytm wyrobicie i będzie dobrze :)
Kari, żeby to się dało na zapas wypocząć :) A sąsiadka to idealny moment sobie wybrała na odwiedziny ;) a jak noce? Ładnie się udaje spać?

Zgłoś nadużycie #8252 13 września 2017, 19:47

kasia1988 Supermama
Tak to jest jak się nie doksztalcaja tylko skończyły szkole 20-30 lat temu i się madrza teraz w szpitalach 😊 😊

Zgłoś nadużycie #8253 13 września 2017, 19:54

kasia1988 Supermama
Najlepsze wczoraj po lekarZu zawiozlam zwolnienie do pracy i dziś dzwonią ze nie ma na nim daty wystawienia. Muszę po niego pojechać potem do przychodni i znów do pracy . Mieszkam w mieście innym niż przychodnia a moja praca jest w jeszcze innym mieście wiec sobie pojezdze jak debil na końcówce , a co tam mała wycieczka nie zaszkodzi :/ Ciekawe Co bym miała zrobić jakby mniefaktycznie dziś w szpitalu zostawili.. W sumie pewnie mąż by sam jeździł zamiast z nami być...:/

Zgłoś nadużycie #8254 13 września 2017, 20:13

Kasiu, właśnie tak położna mówiła, że te z noworodków nie zawsze chodzą na szkolenia i warsztaty (bo zmusić ich nikt nie moze) i rozbieżności w wiedzy są. Ale żeby tak w całym kraju było, to już patologia.
To masz wycieczkę na cały dzień. Dobrze, że już od nowego roku elektroniczne będą zwolnienia, to wycieczek nie będzie :)

Wiola pisała wczoraj, że będą meldunek załatwiać. A to nie USC robi - bo tak podają wszelkie źródła, że wydają akt, wnioskują o pesel i meldunek załatwiają na jednej wizycie.

Zgłoś nadużycie #8255 13 września 2017, 20:36

dziaba91 Gotowa na wszystko
Ja nie gadam nawet z tymi od noworodków.
3 doba, cycki jak kamienie już... Zaraz samo będzie tryskac. Boli cholernie jak mały ssak zaczyna działać, ale już zaczyna przechodzić :)

Dziś wparowala pielęgniarka i zszokowana była ze jogurt truskawkowy pije. Bo alergia... No ale tym się nie najem, prawda? :)

Zgłoś nadużycie #8256 13 września 2017, 20:42

Milka właśnie o to zalapanie przez dziecko najbardziej chodzi :) obu jak najwięcej miało w buzce :) cała filozofia, a im w szpitalu tak ciężko cokolwiek pokazać... Jeszcze po porodzie wstać nie zdążyłam, a już lezala ankieta 'satysfakcji pacjenta' do wypełnienia w pokoju. Hehe i na połowę pytań nie mam odpowiedzi dla nich, nie mają opcji że urodziłam, a karmie sama bez ich pomocy :)

Mój solarny dziubek pięknie śpi 💕 nie protestuje na maszynie więc może jutro uda się wyjść. Marzę o swoim prysznicu!

Bilirubine ma 12.4. A u nas zaczynają naświetlania powyżej 12 właśnie. :)

Zgłoś nadużycie #8257 13 września 2017, 21:10

kasia1988 Supermama

dziaba91 napisał(a)

Milka właśnie o to zalapanie przez dziecko najbardziej chodzi :) obu jak najwięcej miało w buzce :) cała filozofia, a im w szpitalu tak ciężko cokolwiek pokazać... Jeszcze po porodzie wstać nie zdążyłam, a już lezala ankieta 'satysfakcji pacjenta' do wypełnienia w pokoju. Hehe i na połowę pytań nie mam odpowiedzi dla nich, nie mają opcji że urodziłam, a karmie sama bez ich pomocy :)

Mój solarny dziubek pięknie śpi 💕 nie protestuje na maszynie więc może jutro uda się wyjść. Marzę o swoim prysznicu!

Bilirubine ma 12.4. A u nas zaczynają naświetlania powyżej 12 właśnie. :)

Ankiety. .. po cesarce dostałam ANONIMOWĄ ANKIETĘ. Wypelnilam oddałam i zostałam zapytana DLACZEGO ZAZNACZYLAM ZE NIE BYŁO KONTAKTU SKÓRA DO SKÓRY ZARAZ PO PORODZIE ?? To ma być ta anonimowość ?
A no nie było bo mnie zszywali a dziecko pokazali trzymając na rękach i od razu zabrali go,nie wiem co robili ale na pewno poprosili męża o ubrania.

Zgłoś nadużycie #8258 13 września 2017, 21:17

kasia1988 Supermama
Dzis po szpitalu poszliśmy na kawę. Mąż sobie wybral pralinki do kawy i pytam go czemu takie same smaki a nie każda inna a on tak chce poza tym wie że mu wyjem a ja zamawialam lody tylko i mowie mu ze nie chce jego pralibek,ja chce bita śmietanę a on ze mnie zna... a ja kurde! Ja chce bita śmietanę ijak babka mi przyniosła lody do stolika to na sam widok poplakalam się ze śmiechu bo sobie wzięła za bardzo do serca moje oburzenie ze chce bita śmietanę 😊 ale udało się zjeść 😊

Zgłoś nadużycie #8259 13 września 2017, 21:17

kasia1988 Supermama
Dzis po szpitalu poszliśmy na kawę. Mąż sobie wybral pralinki do kawy i pytam go czemu takie same smaki a nie każda inna a on tak chce poza tym wie że mu wyjem a ja zamawialam lody tylko i mowie mu ze nie chce jego pralibek,ja chce bita śmietanę a on ze mnie zna... a ja kurde! Ja chce bita śmietanę ijak babka mi przyniosła lody do stolika to na sam widok poplakalam się ze śmiechu bo sobie wzięła za bardzo do serca moje oburzenie ze chce bita śmietanę 😊 ale udało się zjeść 😊

Zgłoś nadużycie #8260 13 września 2017, 21:21

Dziaba, a tego masła to na obie kromki starczy? A jakieś witaminy? Posiłek matki karmiącej powala.
A żeby mieć siłę organizm musi dostać różnych składników. Dziaba, aby szybko Igorkowi się poprawiło i o domku bo za szybko schudniesz na tym szpitalnym wikcie ;)
A do ankiety po prostu dopisz swoje uwagi - a może akurat się będzie komuś nudziło i przeczyta.

Zgłoś nadużycie #8261 13 września 2017, 21:25

Kasienko, faktycznie dostałaś, co chciałaś :) to bardziej bita śmietana z dodatkiem lodów ;) a wiesz, u nas tez tak jest, że zjem swoje lody i pół porcji męża jeszcze ;)

Zgłoś nadużycie #8262 13 września 2017, 22:34

kasia1988 Supermama

Sunflower napisał(a)

Dziaba, a tego masła to na obie kromki starczy? A jakieś witaminy? Posiłek matki karmiącej powala.
A żeby mieć siłę organizm musi dostać różnych składników. Dziaba, aby szybko Igorkowi się poprawiło i o domku bo za szybko schudniesz na tym szpitalnym wikcie ;)
A do ankiety po prostu dopisz swoje uwagi - a może akurat się będzie komuś nudziło i przeczyta.

Tak posiłek powalający. Zjadłabym go razem z talerzem 😊 mi mąż kanapki przywozil codziennie bo bym umarła z głodu w szpitalu a obiad jadłam z takim zapałem ze ho ho ile można jeść kanapki i wafle ryzowe ?? :/

Zgłoś nadużycie #8263 14 września 2017, 2:44

kari007 Gotowa na wszystko
Witajcie. Kasia lal haha toz to bita smietans z lodami. Dziaba obyscie dzis wyszli do domu, my mieliśmy bilirubine 168 przy wyjsciu wiec jakies inne parametry calkiem. Sun u nas ncki ciezkie jak zasnie kolo 20 to budzi de tak kolo 23 godzina na cycu potem kolo 2 i tez jakas godzina, a potem kolo 4-5 i juz zazwyczaj sie wierci do 8-9. U nas problem z zasypianiem pociągnie ze 3 min i spi dobudzic nie mozna ale wystarczy ze do lozeczka przeloze to juz oczy jak 5zl.

Zgłoś nadużycie #8264 14 września 2017, 2:47

Dziewczyny pomóżcie bo nie moge sie polapac w tych wnioskach o becikowe i 500 + mama mi jakies druki poprzynosila i zglupialam. Jednorazowa zapomoga z tytulu urodzenia dziecka to rozumiem becikowe a to 500 + jak się wniosek nazywa? I co trzeba dolaczyc do tego? Nie wiem jakis zaświadczenie o zarobkach czy cos?

Zgłoś nadużycie #8265 14 września 2017, 6:17

kari007 napisał(a)

Dziewczyny pomóżcie bo nie moge sie polapac w tych wnioskach o becikowe i 500 + mama mi jakies druki poprzynosila i zglupialam. Jednorazowa zapomoga z tytulu urodzenia dziecka to rozumiem becikowe a to 500 + jak się wniosek nazywa? I co trzeba dolaczyc do tego? Nie wiem jakis zaświadczenie o zarobkach czy cos?

To świadczenie wychowawcze. Jeżeli na pierwsze dziecko też to trzeba dochody. Jeżeli tylko na drugie i dalej to sam wniosek i nr konta :)

Składaj na dwa okresy rozliczeniowe. Stary i nowy. Bo wrzesień liczy się do starego jeszcze... Czyli dwa wnioski :)

Zgłoś nadużycie #8266 14 września 2017, 6:22

Kari jak tylko na małego weźmiesz to przez neta lepiej złożyć :) praktycznie każdy bank przez neta to obsługuje. Wtedy każde okienko Ci wyskoczy i nic nie ominiesz.
Ja mam wniosek w domu i zaznaczone ołówkiem co muszę wpisać i gdzie :) to jak wyjdę to mogę zdjęcie wrzucić ewentaulnie hihi

Becikowe składam w październiku, bo to też nowy okres rozliczeniowy i połowy papierów nie będę potrzebować. Tylko pity za 2016 i zaświadczenie od lekarza.

Zgłoś nadużycie #8267 14 września 2017, 6:26

I w ogóle to hej :)

My noc solarną mamy za sobą. Trochę mały się przestawia na ciągnie smoka i go szuka, ale tylko jak jest głodny. Ratowało mnie to w nocy ze wypchalam mu go do buźki na chwilę żeby się uspokoił. On zasypial i go wypluwal :)

Zaczął już przybierać na wadze, więc tu mam z głowy :) zostaje ta zoltaczka, pewnie znowu koło 11 dowiem się co dalej :)

Zgłoś nadużycie #8268 14 września 2017, 6:31

Kasia lody powalają :)

Sun do takiego zestawu jak na zdjęciu jest jeszcze, jak to mawia mój mąż, talerz 'pachlopy' mlecznej :)
Mleko z jakimś dodatkiem często trudnym do identyfikacji ;)
Codziennie na śniadanie i kolacje jest mleczna i takie kanapki. Tylko obiady się różnią... Ale i tu rewelacji nie na. Najczęściej śmierdzi albo jest niejadalny... :(
A ja ciągle głodna siedzę bo cycki jak kamienie i z czegoś te mleko jednak się robi...

Zgłoś nadużycie #8269 14 września 2017, 8:12

Dziaba bardzo prosze jak dasz rady to podeslij zdjecie, moze byc na priv zebys na ogólnym danych swoich nie wrzucala bede wdzieczna. Ja skladam tylko na Wojtka bo mi dochod przekracza na dwojke, a jak jest z rodzinnym? Jak bierzemy macierzynski i dochod przekracza to tez sie nie lapiemy? Czyli na to 500 + musze wypełnić dwa wnioski i na jedym wpisac za 2017 a na drugim 2018 ?? I nie trzeba żadnych zaswiadczen o zarobkach do tego? Myslalm ze to 500 tez od dochodu uzależnione? Czyli do becikowego jest dochod za 2016 i zaswiadczenie? Na becikowe chyba rok jest? Becikowe za 4 tyg. Zloze bo wtedy mam wizyte u mojej lekarki to zaswiadczenie wezme.

Zgłoś nadużycie #8270 14 września 2017, 8:27

kari007 napisał(a)

Dziaba bardzo prosze jak dasz rady to podeslij zdjecie, moze byc na priv zebys na ogólnym danych swoich nie wrzucala bede wdzieczna. Ja skladam tylko na Wojtka bo mi dochod przekracza na dwojke, a jak jest z rodzinnym? Jak bierzemy macierzynski i dochod przekracza to tez sie nie lapiemy? Czyli na to 500 + musze wypełnić dwa wnioski i na jedym wpisac za 2017 a na drugim 2018 ?? I nie trzeba żadnych zaswiadczen o zarobkach do tego? Myslalm ze to 500 tez od dochodu uzależnione? Czyli do becikowego jest dochod za 2016 i zaswiadczenie? Na becikowe chyba rok jest? Becikowe za 4 tyg. Zloze bo wtedy mam wizyte u mojej lekarki to zaswiadczenie wezme.

Ja mam takie ołówkiem wypełnione przez babkę w referacie :) i tam zaznaczone co mam uzupełnić więc wrzucę :) na Wojtusia to bez dochodów żadnych właśnie, tylko wniosek :)
Tak dwa wnioski. Jeden na 2016/17 i to jest za miesiąc tylko wrzesień. A od października już jest wniosek 2017/18 i to na następny cały rok. Ale lepiej dwa złożyć, bo szkoda żeby przepadlo, tylko ten pierwszy do końca miesiąca :)

Becikowe jak w październiku to tylko pity za 2016 u mnie i zaświadczenie od lekarza :) jak jeszcze we wrześniu bym chciała to bym musiała dochody za 2015, jakieś oświadczenia i jeszcze coś od księgowej wziąć bo akurat wtedy pracę zmienialam :) więc wolę miesiąc poczekać hehe