Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wrzesień 2017

Zgłoś nadużycie #3611 19 maja 2017, 10:54

dziaba91 Gotowa na wszystko
Eee Laski. Która ma coś ze stylistki? ;)
Kupiłam sukienkę. Jeszcze zima na wyprzedażach z hm. Super się rozciąga więc wzięta specjalnie na lato... Ale teraz mnie dopada jakieś wrażenie, że będę wyglądać jak kolorowy worek ziemniaków... :(
Dodatkowo cały brzuch widać, bo jest obcisla...

Zgłoś nadużycie #3612 19 maja 2017, 12:37

Sunflower Gotowa na wszystko
Ulek, a może wcale nie przewiduje męczyć Cię glukozą? Ja jestem w 23 tygodniu i mam już zrobić na wizytę za 3 tygodnie. Pewnie pójdę w poniedziałek z mężem, bo później musiałabym sama się męczyć, a tak chociaż włosy przytrzyma ;)
Ulek, to prawie kilogram kawalera :) Musi mieć chłopak siły, żeby pomagać mamie zakupy nosić :) Może później będzie wolniej przybierał.

Dziaba, jak ja bym się wzięła za wsparcie w zakresie stylu, mody itp. to posadę w cyrku masz na pewno. :D W ogóle nie mam do tego talentu, nie znam się wcale, więc więcej szkody by z tego było, jak pożytku :)

Mnie perspektywa upałów przeraża, temperatura do 25 stopni i ani stopnia więcej :) Więc ja liczę, że pogoda będzie łagodna raczej :)

Tak kusicie tymi burakami, że aż się waham dla dobra dziecka. A ogóreczki, albo świeże, albo dobrze ukiszone. Nie czuję jakoś małosolnych. Może po prostu nie miałam okazji dobrych zjeść :)

Byłam wczoraj w biedronce właśnie za tą poduszką i zobaczyć ubrania ciążowe - 2 koszule na krzyż, rozmiar M i jedna poduszka, która o 9 rano już była wymacana na wszystkie strony, więc zamówię pewnie tę co Ines :) Za to kupiłam jeszcze jedno mleczko do prania.

I już wiemy, że nam dziecko pospać nie da - obudził się razem z tatusiem o 5 rano i mamusia nie pospała znowu. Puknął 3 razy, ale jak mi dwóch panów bladym świtem wstaje, to już wiadomo, że nie ma jak spać ;) A tak liczyłam, że w ciąży się wyśpię :) Moja średnia zawsze oscylowała w okolicach 3-4 godzin na dobę i szczerze myślałam, że w ciąży będę padać. Z zazdrością słucham, jak panie na szkole rodzenia mówią, że po 13 godzin śpią. To takie moje największe marzenie umieć spać długo :)

Zgłoś nadużycie #3613 19 maja 2017, 13:10

kari007 Gotowa na wszystko
Ines dzięki ja też ją zamówię, ja mam 162cm więc myślę. Ze będzie ok a jak mówisz że fajna jest to po co szukać gdzie indziej. Dziewczyny które mają dzieciaki od pon. W lidlu mają być sandały i rzeczy letnie dla.dzieciaków w fajnych cenach.

Zgłoś nadużycie #3614 19 maja 2017, 13:50

Ulek Fajna mama
Hej
Brr,nie ide wiecej do tej dentystki-to na nfz i mam wrazenie ze na odpiernicz robi.Na szczescie to tylko malenkie ubytki w dawnych plombach to stwierdzilam ze porobie.
Dziaba zaloz te sukienke i daj foto to ocenimy :-)
Sun glukoza to jedno z wazniejszych badan wiec dziwne jakbym miala nie miec.Czyzby zapomnial?Nie podejrzewam sie o cukrzyce-moja glukoza ostatnio 70,ale bedzie mnie to meczyc wiec pewnie pojde zrobic.I tak musze placic wiec wsio rybka.
U mnie w biedrze juz ani jednej bluzki...
Zauwazyla juz ktoras z was by dzidzia miala czkawke?U mnie chyba pierwszy raz wczoraj bo bylo to dluzsze regularne postukiwanie niezbyt mocne jakby wlasnie glowka podskakiwala :-)

Zgłoś nadużycie #3615 19 maja 2017, 15:12

No dobra. Trudno. Idę tak na miasto :D może nie będzie siary ;)

Zgłoś nadużycie #3616 19 maja 2017, 15:29

ines09 Gotowa na wszystko
Dziaba, wyglądasz super! Sexi mama -D!

Zgłoś nadużycie #3617 19 maja 2017, 15:44

buka87 Supermama
Dziaba dobrze wygladasz :) )
Mi z wynikow krzywej cukrowej wyszlo ze nie mam cukrzycy uffffff :) ) Jutro ide do gina na przegląd podwozia :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3618 19 maja 2017, 16:33

Dziaba, super wyglądasz ☺ jak ja bym chciala taka figurę ☺
Buka, dobrze, że wyniki ok. Zawsze to jedna niedogodność mniej, bo jakby trzeba specjalną dietę, to by ciężej było ☺
Ulek, zęby z głowy masz na jakiś czas. Ale to w Polsce jest absurdalne, zeby na nfz gorzej obslugiwali, bo przecież takie same pieniądze za to biorą. Ale z koniem sie kopac nie bedziemy. Wiesz, ja to w ogole mam problem z odczuciem ruchów Mlodego. Czasem sie nawet zastanawiam, czy to ja oddycham, czy to brzuch mi sie rusza od serca malego. Ale to wlasnie takie oddechowe ruchy brzucha mam. Natomiast glowy rytmicznie jeszcze nie czułam ☺

Zgłoś nadużycie #3619 19 maja 2017, 16:55

Ja też nie wyczaiłam czy dzidzia miała czkawkę, ale już zastanawiałam się, jakie to jet uczucie :-D .
Dziaba, gdzie Ty tak idziesz bez Sylwka?! :-D

Zgłoś nadużycie #3620 19 maja 2017, 17:19

wiola_87 Supermama
Dziaba jest dobrze! Możesz się śmiało lansować 😁 moja mama ma taką 'metode' że ubiera jakąś rzecz i patrzy czy ludzie patrzą na nią jak na kosmitę i czy się za nią obracają, jak nie to znaczy że ubiór jest akceptowalny dla społeczeństwa 😂 aczkolwiek Ty masz się sobie podobać i dobrze się czuć 😁 też muszę pomyśleć nad jakąś dłuższą kiecka, ino ta moja żić to dobrze chyba tylko w czarnym wygląda 😁

Sun z buraczkami ja naprawdę zachęcam 😊 jakby nie było morfologia siada w ciąży więc chociaż też sok z buraka zrobi robotę 😊 a burak plus kwas foliowy = produkcja czerwonych krwinek. Możesz tylko Wam pomoc 😊 ta moja koleżanka piła z zatkanym nosem na eksa 😁 na koniec ciąży już nie mogła patrzeć na ten sok, ale do.porodu hgb 15, to naprawdę zacny wynik 😁
A z tymi porannymi pobudkami widzę, że Ci się ranny ptaszek szykuje 😁 chociaż nie jest powiedziane, potem się wszystko wyklaruje, bo na początku co 3 godziny karmienie bo 😊

Kari dzięki za info 😊

Ulek u mnie od kilku tygodni jest czkawka 😊 regularne podrygiwanie brzuszka w równych odstępach czasu, nie raz myślałam że o kop, a potem jak drugi trzeci czwarty raz to się orientowałam w czym rzecz 😊

Sun a jak masz łożysko umiejscowione? Koleżanka ma wysoko ale na przodzie i jej trochę to amortyzuje ruchy.

Zgłoś nadużycie #3621 19 maja 2017, 17:30

Na polowkowych łożysko 18.04 bylo na tylnej ścianie nisko, w poniedziałek powiedział, że sie lekko podniosło, ale dalej raczej nisko z tyłu. Ja to myślę, ze mi tluszcz amortyzuje 😉 Gin powiedzial, ze na tym etapie najważniejsze, zeby cos juz poczuć, a nie musi byc regularnie czy dużo. 
Najbardziej to mi męża szkoda, bo ja to i tak zawsze rano sie budzilam, ale w niedziele daję mezowi pospać dłużej. A jak nam dziecko bladym świtem będzie wstawać, to biedny juz sie nigdy nie wyspi.

Zgłoś nadużycie #3622 19 maja 2017, 17:35

Ulek Fajna mama
Dziewczyny maja racje-ekstra wygladasz Dziaba!Wysokiemu to we wszystkim ladnie...jak ja bym zalozyla spodnice do ziemi to jak tlusta cyganka bym wygladala...ech.
Chlopaki moi znowu poszli na mecz a ja dycham chwilke-pasuje mi posprzatac poki ich nie ma i dwa prania zebrac,poskladac..Nie chce mi sie!!Chce mi sie zjesc truskawek a dzis na miescie w jednym tylko sklepie byly i to za 30zl-dramat!

Zgłoś nadużycie #3623 19 maja 2017, 17:40

30 zł :-O ?? ?? Szok :-D . Dlatego ja jem mrożone :-D .
Haha padłam z tej cyganki :-D . Ja mam podobnie :-) . Strasznie wyglądam w długich kieckach.

Zgłoś nadużycie #3624 19 maja 2017, 17:42

Ulek Fajna mama

Sunflower napisał(a)

Na polowkowych łożysko 18.04 bylo na tylnej ścianie nisko, w poniedziałek powiedział, że sie lekko podniosło, ale dalej raczej nisko z tyłu. Ja to myślę, ze mi tluszcz amortyzuje 😉 Gin powiedzial, ze na tym etapie najważniejsze, zeby cos juz poczuć, a nie musi byc regularnie czy dużo. 
Najbardziej to mi męża szkoda, bo ja to i tak zawsze rano sie budzilam, ale w niedziele daję mezowi pospać dłużej. A jak nam dziecko bladym świtem będzie wstawać, to biedny juz sie nigdy nie wyspi.

Sun nie martw sie na zapas tym wstawaniem meza :-) Faceci maja taki wylacznik wbudowany jakby swiatlo zgasil hehe.Dzieciak wstaje,kwili,ty karmisz,przebierasz,i jak maly nie zasypia od razu z powrotem to musisz sie nim zajac,jak juz wiekszy to zabawic.Moj tak wstawal o piatej rano i czesto juz zabawa...A moj maz?Chrapal w najlepsze obok! :-D :-D :-D I czesto zdziwiony ze ja od piatej nie spie bo nie slyszal kompletnie nic haha.Faceci!!!

Zgłoś nadużycie #3625 19 maja 2017, 17:49

Ulek, moze to delikatesy były, bo ja tez tam taka cene widzialam. Ja juz sprzatanie zaliczylam - nie byl to najlepszy pomysl, wiec odradzam 😉 Brzuch mnie bardziej przez to boli. Pranie tez machnelam, a teraz obiadek mezowi robie. Warzywa z mrozonek na parze i kielbaska z piekarnika - taka namiastka grila. Powinien mi sie lada momnet w domu pojawić ☺

Ja to takiego sredniego wzrosu jestem, 167 cm i taka pyzata. Ale w zeszlym roku jedna dluga spodnice kupilam na lato i latalam, a niech się ludzie gapia. W tym roku podciagne pod cycki i bedzie dobra. Kupilam w tym roku jeszcze jedna dluga, ale na wyrost, zebym miala jak się roztyje ☺ Przydadzą się, jak brzuch bedzie przeszkadzal w goleniu nóg ☺

Zgłoś nadużycie #3626 19 maja 2017, 17:56

Ulek, masz rację 😁 jak mu bedzie przeszkadzać dziecko, to niech na kanapie spi, albo tam gdzie kanapa ma stac,bo sie jeszcze nie dorobilosmy 😉

Zgłoś nadużycie #3627 19 maja 2017, 19:17

wiola_87 Supermama
Sun tonę takim razie kwestia czasu jak będziesz tylko lepiej czuć 😊 nie wiem ile prawdy aktualnie Twój suwaczek mówi, ale ja dzisiaj wg moich obliczeń zaczynam 27 tydzień więc siłą rzeczy czuję bardziej, mimo że też warstewkę mam 😁 z dnia na dzień będzie mocniej o mocniej, jo Ci godom Dziołcha 😁

Ceny truskawek powalają na łopatki, bez dwóch zdań.

A z mężami Ulek dobrze mówi, Ty słyszysz najmniejsze kwiknięcie dziecka a chłop śpi jak zabity. Ja mojego budziłam żeby wstał do dziecka. Na zmianę było. Nie ma zmiłuj. Oni są jakoś inaczej zaprogramowani. My jednak mamy ten instynkt. Ehh 😊

Zgłoś nadużycie #3628 19 maja 2017, 19:22

Przyszłam do domu i leżę. Dzisiaj miałam mega aktywny dzień i z rozbiegu jeszcze bym coś porobiła, ale nie ma co się zajeżdżać. Coś poczytam, chociaż wolałabym gdzieś pójść.
Wyprałam poszewki i ten materacyk - w materacyku otulina cała zjechała w dół. Będę musiała rozpruć i jakoś to obszyć. Tak myślałam, że pranie zrobi swoje.

Zgłoś nadużycie #3629 19 maja 2017, 19:41

Ufff wróciłam.

Ines a gdzie osamotniona matka może iść ;) tylko na plac zabaw ;) młody miał kolegę z przedszkola to dawali czadu. A jego mama też w ciąży więc nawet jakąś konwersacja się związała ;)

Miałam nie sprzątać. Ale syf już taki, że musiałam. Tyle że się magnezu najadlam od 3 dni tak porządnie, że nawet odkurzanie mnie nie wybiło z rytmu ;)

A mi lekarz na anemie kazał kaszanke jeść ;) sto razy lepsze niż soki ;) a teraz sezon grillowy to można częściej robić ;)

Hmmm chłop z dzieckiem i sen... Hmmm... Jakoś mało mi się kojarzy żeby młody go dał radę obudzić ;) na początku to i owszem bo moje dziecko przy zapalonym świetle spało, jak gasilam to moment się budził i darl ta mała buzię. Ale to może pierwsze 3 miesiące się podnosił czasami. Dalej nic go nie ruszalo.

Najfajniej było, jak młody miał prawie 3 lata i w nocy czasami się budził i chciał mleko.
Siadal i namierzal kto gdzie śpi, pochodził do Sylwka, klepal po twarzy póki się nie obudził i padały te cudowne słowa: tata, daj nieko :)

Zgłoś nadużycie #3630 19 maja 2017, 20:31

Wiola, ten suwaczek to pokazuje jak mu sie uda☺ w poludnie bylo nawet ok, a teraz mi sie ciaza odmodzila☺ Dzisiaj mamy 22+7 ☺ wiec jutro zaczynamy 24 tydzień ☺ Ma sie nam wykluc 16-19 września.

O widzisz Dziaba, muszę moje dzecko nauczyć wolania taty o mleko :D